بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


پاسخ​‌های لاریجانی به سوالاتی درباره رقابتش با عارف، موضوع خالقی، سخنان قاضی‌پور!

سیاست | چهارشنبه ۰۵ خرداد ۹۵ ساعت ۱۴:۳۱ | نسخه چاپي

امروز علی لاریجانی در کسوت رئیس مجلس نهم، آخرین نشست خبری خود را برگزار کرد. او بارها با سوالات خبرنگاران درباره احتمال ریاستش در مجلس دهم روبرو شد.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس فیلسوف مجلس که هرگاه مایل به اظهارنظر صریح درباره موضوعی نباشد با مطایبه از کنار آن می‌گذرد، پاسخ صریحی به موضوع رقابت احتمالی‌اش با محمدرضا عارف برای ریاست مجلس دهم نداد. او تنها به این نکته اکتفا کرد که گفت و گویی با او در این باره نداشته و این مساله بیشتر یک تفنن رسانه‌ای است.
لاریجانی اما پاسخی صریح به موضوعاتی داشت که برخی منتخبان اصلاح طلب درباره آنها در لفافه سخن گفته‌اند. از موضوع مینو خالقی گرفته تا اظهارات نادر قاضی‌پور. پاسخش همچون همیشه قانونی بود و اعتدالی. چه آنکه از یکسو از اختلاف نظر حقوقی‌اش با شورای نگهبان درباره دامنه اعمال نظارت استصوابی سخن گفت و از سوی دیگر از طی مسیر قانونی درباره گفت و گو با رهبری و درخواست از هیات حل اختلاف میان قوا یاد کرد. او همچنین از تکذیب سخنان قاضی‌پور از جانب وی یاد کرد و گفت که وقتی کسی سخنانش را تصحیح می‎کند، بهتر است دیگر موضوع ادامه نیابد.
رئیس مجلس در این نشست خبری از تاکید مجلس نهم بر حل مسائل اقتصادی کشور سخن گفت و همچنان همین موضوع را در اولویت کاری مجلس دهم دانست. نشستی که با ارائه گزارش آماری از عملکرد مجلس نهم آغاز شده بود با توصیه‌هایی به نمایندگان مجلس دهم ادامه یافت.
شرح کامل این نشست خبری را در ادامه بخوانید:
مجلس دهم می‌تواند قانون استخدام در مشاغل حساس را اصلاح کند

 علی لاریجانی در آخرین نشست خبری خود با اشاره به اینکه 110 سال سابقه قانون گذاری در ایران داریم، از 1525 قانون مصوب در شورای انقلاب و 2939 قانون از سوی نه دوره مجلس شورای اسلامی یاد کرد و گفت: در مجلس نهم 697 طرح و لایحه را بررسی کردیم که 47 درصد آنها لایحه بوده است.

به گفته وی مجلس نهم می کوشید که به مسائل اقتصادی توجه بیشتری داشته باشد. پس از آن مسائل اجتماعی در اولویت بودند. نماینگان درپی رفع مشکلات مردم در تعامل با دیگر قوا بودند.

وی با اشاره به اینکه مجلس نهم در پی قانونگذاری در اصولی از قانون اساسی بود که روی زمین مانده بود، از تصویب مواردی در مورد ممنوعیت شنود، تعریف جرم سیاسی و امر به معروف و نهی از منکر یاد کرد و ادامه داد: امیدوارم مجلس دهم از تجربیات نه دوره گذشته بهره ببرد و با سنجش درستی از شرایط، ساماندهی مطلوبی در کشور داشته باشد.

لاریجانی در پاسخ به سوالی که به نقطه ضعف و قوت مجلس نهم اشاره داشت، از مشی این مجلس برای ایجاد آرامش در کشور با هم افزایی با دیگر قوا سخن گفت و افزود: نباید سایش‌های بی جهت ایجاد شود. حجم بیشتر مصوبات مجلس نهم اقتصادی بود. از جمله ایجاد رونق در فضای کسب و کار و تسهیل سرمایه گذاری داخلی و خارجی که مجلس به ریل گذاری برای دولت پرداخت. انشالله مجلس بعد هم درک درستی از مسائل مهم کشور داشته باشد و تمرکز بیشتری بر مسائل اقتصادی داشته باشد.

وی درباره مصوبه آخرین روز کاری مجلس نهم پیرامون استخدام افراد در مشاغل حساس با استعلام از مراجع سه گانه و انتقاد دولت نسبت به عدم اعمال نظراتش، گفت: تصویب این طرح شتاب زده نبود و شش ماهی در مجلس مورد بررسی قرار گرفته بود. دولت می گفت که در جلسات کمیسیون دعوت نشده بوده است. اگر لازم باشد مجلس بعد می تواند این مصوبه را اصلاح کند.

خبرنگاری درباره نقش ایران در فلوجه و عراق پرسید و لاریجانی در پاسخ گفت که امیدوارم با این تلاش ها صحنه از حضور تروریست ها پاک شود.

خبرنگار اعتماد در سوالش به حفظ شان و جایگاه نمایندگان از سوی هیات رئیسه مجلس اشاره داشت و بی آنکه نامی از نادرقاضی پور ببرد، از سخنان انتخاباتی او یاد کرد و از لاریجانی پرسید که چرا واکنشی به سخنان وی نداشته است. رئیس قوه مقننه هم در پاسخ گفت: تا جایی که من می دانم او این مساله را تکذیب کرده است. اگر اشتباه سهوی از سوی وی صورت گرفته، او چنین موضعی ندارد و وقتی کسی نظرش را اصلاح می کند باید بپذیریم و ادامه ندهیم.

با عارف رفیق هستیم اما گفت​ وگویی درباره ریاست مجلس نداشتیم

رییس مجلس نهم در بخشی از نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی درباره رقابت با عارف بر سر کرسی ریاست مجلس، گفت: خیلی در این باره حساس نباشید، دو روز صبر کنید همه چیز روشن خواهد شد.

وی افزود: توجه داشته باشید که ساختار داخلی مجلس یک ساختار دموکراتیک است و ما هم باید در اینباره به این مساله توجه کنیم و تلاش شود از آن عدول نشود. درست است که رسانه ها به این مساله می پردازند ولی باید بدانیم نمایندگان مجلس خبرگان این ملت هستند و احتیاج ندارند که از بیرون به آنها فشار وارد شود. خودشان تصمیم می گیرند و ظرف چند روز آینده همه چیز مشخص خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با عارف در این باره رایزنی و گفتگویی داشته است، گفت: نه هیچ گفتگویی بین ما نشده است. ما از قدیم رفیق هستیم و سلام علیک داریم.

لاریجانی درباره مواضع بین المللی مجلس نهم و دیپلماسی پارلمانی در این مجلس، اظهار داشت: مجلس بر حسب شرایط باید همیشه تصمیم بگیرد. شرایطی که مجلس در آن قرار داشت از نظر منطقه‌ای و بین‌المللی پر تنش بود، هم مساله هسته ای بود که باید مجلس تصمیم می گرفت هم بحران‌های منطقه‌ای. لذا حضور به موقع مجلس، اظهارنظر و تصمیم گیری در حوزه بین المللی ضروری بود. چون مجلس سنگری برای دفاع از حقوق ملت است. این انتظار برای آینده هم وجود دارد.

وی در ادامه درباره نقض برجام از سوی طرف آمریکایی از جمله مساله سوئیفت، گفت: در مورد سوئیفت مشکل برداشته شده است و مشکلی نیست. بانک های خردتر هم رابطه برقرار شده است اما مشکل با بانک های بزرگتر است که نتیجه همین واهمه هایی هست که ایجاد کردند. در مورد دیگر مشکلات مثل ویزا هم پیگری هایی انجام شده است و این نبوده که مجلس و دولت ساکت باشند.

وی درباره مهمترین دستاورد مجلس نهم در دیپلماسی پارلمانی، گفت: یک بخش تصمیماتی است که مجلس در درونش برای منافع کشور گرفته است که یکی از مهمترین آن مصوبه مربوط به مذاکرات هسته ای بود. بخشی هم مربوط به روابطی بود که اعضای پارلمان با اعضای پارلمانی دیگر کشورها داشتند، این روابط خیلی جاها فضای دیپلماتیک را تسهیل می‌کرد، بخشی هم حضور در مجامع بین المللی مثل بین المجالس اسلامی یا اسیایی بود که پارلمان ایران حضور فعالی داشت.

لاریجانی در ادامه درباره برجام و مناقشه‌هایی که در کشور ایجاد شد، گفت: مناقشه بود ولی در نهایت تصمیم گیری شد و الان کشور باید از آن بهره ببرد. بهترین بهره هم بهره گیری فضای کسب و کار از آن است و این نیازمند وجود وفاق در کشور است. وفاق امروز کشور از برکت وجود ولایت فقیه است که همه آرا را زیر چتر خودش جمع کرده است. در کشورهای منطقه‌ای نگاه کنید که چقدر بهم ریختگی سیاسی هست در ایران با رهبری هوشمندی که داریم اختلافات در درون یک مسیر تکاملی سوق داده شده است.

رئیس مجلس در پاسخ به سوالی که به اختلافات ایران و عربستان و مشکل حج اشاره داشت؛ گفت: اختلافاتی جدی با عربستان در منطقه داریم. کما اینکه حوادث یمن را به ضرر عربستان می دانیم. اما مساله حج موضوع جداگانه ای است و باید فضایی فراهم باشد که مردم بتوانند به فرایض دینی اشان بپردازند.

پیام انتخابات مردم در مجلس دهم سوال دیگری از لاریجانی بود که در پاسخ گفت: باید به دور از تنش و چالش به حل مسائل کشور بپردازیم. فکر میکنم مسیری که طی شد نشان داد که مردم خواهان آرامش و هم افزایی هستند تا مشکلات کشور در فضایی آرام حل شود.

لاریجانی در پاسخ به سوالی که به خاطرات وی از دوره ریاستش اشاره داشت هم از نخستین سال مجلس نهم یاد کرد و گفت: می کوشیدیم با مشی ای اعتدالی، مسائل کشور را حل کنیم. بر همین اساس وقتی دولت جدید روی کار آمد هم برآیند ما همکاری با دولت بود. البته ممکن بود جایی ما کار دولت را درست ندانیم. چه این دولت و چه دولت قبل که ما هم حرف خودمان را می زدیم. من معتقدم که باید این مشی را همچنان در مجلس ادامه داد و میانه روی را تداوم بخشید.

او همچنین در پاسخ به سوال دیگری که به مشکلات تهران اشاره داشت، از مشکل مهاجرت و حاشیه نشینی سخن گفت و از جلساتش با وزرا و شهرداری تهران یاد کرد و گفت: دغدغه دیگر مشکلات آلودگی هوا بود. طرحی هم برای این منظور آماده شده است تا فضای تهران ساماندهی شود.

از سرنوشت پرونده حمله به من در قم خبر ندارم

خبرنگاری در این نشست خبری به سخنان دو روز گذشته رهبری در دانشگاه افسری اشاره کرد که گفتند نباید با هیاهو جلسات را برهم زد. از رئیس مجلس پرسیده شد: شما که تجربه چنین اتفاقی را در قم دارید، بفرمایید آن پرونده به کجا رسیده و چه باید کرد که دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد؟

رئیس مجلس با بیان اینکه از سرنوشت آن پرونده خیلی خبری ندارم، افزود: فکر می​کنم هرچه مثبت بیاندیشیم برای آینده بهتر است. حال که رهبری این موضوع را مطرح کردند، امیدوارم همه روی این چارچوب عمل کنند. همه ما باید تحمل عقاید یکدیگر را داشته باشیم. یکی از نکات تربیتی که رهبری در دیدار با معلمان و فرهنگیان داشتند هم این است که به افراد یاد بدهیم تحمل نظرات مخالف را داشته باشند. لزومی ندارد که حرف‌هایمان را به مزایده بگذاریم. هر کسی می تواند نظر خودش را داشته باشد اما باید به نظرات دیگران هم احترام بگذارد.

به گفته وی، مشکل ضعف قانون در این زمینه نداریم. بلکه مشکل فرهنگی است. باید بپذیریم که همه ما هم سرنوشت هستیم و در یک کشتی نشسته ایم. باید با استدلال صحبت کنیم.

داستان‌سرایی درباره ریاست مجلس تفنن است

علی لاریجانی در ادامه نشست خبری امروز خود با رسانه ها درباره کاندیداتوری اش از قم گفت: آنچه برای من مایه افتخار بود این است که نظر و حمایت مراجع بزرگ تقلید بود که من از قم نامزد شوم. به پاس اینکه  سال​‌ها در قم زندگی کردم از نظر فکری و علاقه شخصی هم برای خودم مهم بود که از قم کاندیدا شوم. 

رییس مجلس با تاکید بر اینکه مساله رکود در کشور جدی است، افزود: مهمترین موضوع امروز کشور این است که موتور رونق تولید را تقویت کنیم، امروز در بزنگاه تغییر در کشور قرار داریم. در این موضوع دولت باید سریعتر کار کند. بعد از تاکیدات رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، ستاد این امر در دولت تشکیل شد. در جریان هستم که این ستاد کار می کند، تصمیماتی گرفته که خوب است و اگر اجرا شود شرایط را تغییر می‌دهد. نگاهم به آینده مثبت است و معتقدم که داریم از این مسیر سخت عبور می‌کنیم. دولت باید تلاش بیشتری کند و مجلس هم باید پشتیبانی کند.

وی درخصوص وجود آراء مختلف در مجلس دهم، گفت: باید افتخار کنیم که از همه طیف های جامعه صدایشان در مجلس شنیده می‌شود. برای دموکراسی دینی خوب است که صدای جریان‌های سیاسی در مجلس شنیده شود. فکر می کنم نمایندگان به سوگندی که در ابتدای کارشان می‌خورند که از حقوق ملت دفاع کنند و از انقلاب صیانت کنند پاینبد هستند. این دسته بندی‌های بیرون مجلس وقتی وارد پارلمان می‌شود آن قالب بندی‌های محکم بیرون پارلمان را ندارند که کاملا فرد را از اختیار خودش خارج کند.

لاریجانی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره خبرهای مطرح شده پیرامون رایزنی با اصلاح طلبان بر سر بقیه کرسی های هیات رییسه مجلس و تشکیل کمیته ای برای این منظور، گفت: پیامی به من برای تشکیل این کمیته داده نشده است. افراد ممکن است به اتاق من بیایند و بگویند نظری داریم ولی پیام یا باید مکتوب باشد یا تلفن بزنند.

صدای جریانات سیاسی باید در مجلس شنیده شود

وی ادامه داد: اما این سوال مطرح است که آیا لزومی برای این کار وجود دارد؟ در ادوار مختلف مجلس از این مسائل نداشتیم و در داخل مجلس درباره مسائل تصمیم گیری می شد. اما این بار مساله به بیرون کشیده شده است. من مخالف نیستم که رسانه‌ها به این موضوع ورود کنند، من تا امروز دراین باره صحبت نکردم. این یعنی من به این سازوکار مجلس بسنده می کنم.

وی درخصوص اینکه آیا بر سر دیگر کرسی های ریاست گفت و گو شده است، گفت: این روزها داستان سرایی در این باره مساله زیاد است و من جلو آن را نمی گیرم، تفننی است ولی چیزی دراین باره نبوده است.

علی لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه نگاهم به مجلس دهم مثبت است، گفت: چالشی را برای آن نمی بینم که منجر به حرکت محتوم مجلس دهم شود افراد انتخاب شده فرهیخته هستند.

رییس مجلس درباره فاجعه رخ داده در خان طومان، گفت: مساله خان طومان توسط رسانه ها دامن زده شد. اخبار منتشر شده خیلی دقیق نبودند. البته اینکه تروریست ها از فرصت اتش بس استفاده کردند و با کمک برخی کشورها سلاح وارد کردند و شرایط تلخی را بوجود آورد، قطعا شرایط بدی بود. اینکه برخی کشورها از فرصت آتش بس سوء استفاده کردند بر روی نوع رفتارهای میدانی و مذاکرات سیاسی تاثیر گذاشت.

رئیس مجلس در پاسخ به سوالی که به احتمال ریاست وی در مجلس دهم و راه‌های پرهیز از مشابهت این مجلس به مجلس ششم اشاره داشت، گفت: من تصور نمی کنم که این مجلس شبیه مجالس گذشته باشد. جنس این مجلس متفاوت است. تجربیات گذشته برای همه جریانات سیاسی اندوخته ای داشته است. امیدوارم که مجلس دهم به دور از تنش هایی که گفتید، خواهد بود.

به گفته وی باید فرعیات را کنار گذاشت و به امور اصلی در زمینه اقتصادی پرداخت. ما در عرصه بین المللی خیلی خوب عمل کردیم و مشکلاتی که داریم در زمینه اقتصادی است. از این رو باید این درد اصلی را بشناسیم و به آن طبیبانه بنگریم نه اینکه روی حواشی سینه بزنیم. هم افزایی سیاسی حتما به ما کمک می کند. ضرورت زمانی اقتضا می کند که از حواشی بپرهیزیم. راه ما روشن است و باید آن را اجرا کنیم.

لاریجانی که می گفت استراتژی مجلس را نمایندگان تعیین می‌کنند نه رئیس آن، خاطرنشان کرد: کمیسیون​ های مجلس اولویت​ ها را تعیین می کنند که با کمک مرکز پژوهش های مجلس تبدیل به استراتژی مجلس می شود.

تغییر رویکرد اصلاح طلبان به لاریجانی پس از انتخابات اخیر پارلمانی، سوال دیگری بود که لاریجانی در پاسخ به آن به مزاح گفت: من بی تقصیرم در این مساله! باید از دیگران سوال کنید. من همان آدم قبل هستم و مشی من هم مشخص است.

وی حضور افراد در چند فراکسیون به طور همزمان را امری مرسوم دانست و افزود: البته افراد بسته به علایقشان انخاب می کنند که در چه فراکسیونی باشند و به تصمیمات آن عمل کنند. هر نماینده می تواند در عین حالی که عضو فراکسیونی سیاسی است  در چند فراکسیون صنفی و ... نیز عضو باشد.

رئیس قوه مقننه درباره نقش احزاب و گروه های سیاسی و نحوه کمک آنها به مجلس دهم گفت: ما احزاب ریشه دار به معنی واقعی و فراگیر مثل حزب جمهوری اسلامی نداریم. معتقدم برای یک دموکراسی هدایت شده باید احزاب قوی داشته باشیم وگرنه یک موضوع خام است. البته در ایام انتخابات، احزاب لیست هایی می دهند که بیشتر شکار کاندیدا است که چه کسانی رای بیشتری دارند و آنها را در لیست بیاورند. احزاب باید خودشان را تقویت کرده و برنامه محور پیش بروند.

در موضوع منتخب اصفهان نظرم متفاوت از نظر شورای نگهبان است

علی لاریجانی رییس مجلس نهم، در بخشی از نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره وضعیت پیش آمده برای منتخب سوم اصفهان، گفت: باید به نظامات قانونی در کشور پایبند باشیم، رای و نظر خودم این است که قانون با صراحت درباره اظهارنظر شورای نگهبان درباره صلاحیت کاندیداها فرصت زمانی گذاشته و گفته نظر قطعی و نهایی را در آن مدت زمانی باید بدهند و بعد از آن اگر موردی بود، باید مجلس در برسی اعتبارنامه ها لحاظ کند.
وی تاکید کرد: ما معتقد بودیم این نظر شورای نگهبان نمی تواند به بعد از انتخابات تسری پیدا کند ولی تفسیر شورای نگهبان درباره نظارتش متفاوت از این است و معتقد است این نظارت استصوابی باید تا بعد از انتخابات هم ادامه پیدا کند.

لاریجانی با بیان اینکه نظر حقوقی من با شورای نگهبان متفاوت بود و این استدلال خودم را با رهبری مطرح کردم، اظهار داشت: به رهبر انقلاب عرض کردم که این تفاوت نظر بین ما و شورای نگهبان هست و از هیات عالی حل اختلاف خواستم دراین باره اظهارنظر کند. گویا نظر آنها به نظر شورای نگهبان نزدیک بوده است. سازوکار حل این مساله همین بود که ما طی کردیم. شاید این موضوع در مجلس آینده بررسی شود تا مشکل رفع شود.
من تقاضا نکردم در لیستی قرار بگیرم، حسابی با کسی ندارم

علی لاریجانی در بخش پایانی نشست خبری خود با رسانه های داخلی و خارجی درباره مهمترین مصوبات فرهنگی مجلس نهم، گفت: در این مجلس بر روی چند مساله مهم کار شد. امر به معروف خوشبختانه تبدیل به قانون شد. طرح مربوط به مساجد بود که در میانه راه پنچر شد و هنوز در دستور کار است. طرح صداوسیما و طرح جامع رسانه ها هم بود که به عمر صحن مجلس نهم نرسید. البته با توجه به تجربه ای که دارم معتقدم قانون صداوسیما نیاز به این همه کار تفصیلی نداشت ولی دوستان زحمت زیادی کشیدند و در مجلس بعد باید بررسی شود.

رییس مجلس نهم درباره تعامل دولت با مجلس برای تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: اقدامات عملی آغاز شده است، دولت ستاد عملیاتی را تشکیل داده است. در مجلس هم مصوبه‌ای برای هدایت اقتصاد مقاومتی داشتیم که براساس این مصوبه هر سه قوه مشارکت خواهند داشت.

وی ادامه داد: گزارشی در مرکز پژوهش‌ها تهیه شد که رسانه ها را تشویق می کنم به آن گزارش مراجعه کنند. این گزارش درباره وضعیت اقتصادی سال 94 بود. من توصیه کردم که این ارزیابی دائما ارائه شود. همه باید یک ارزیابی از شرایط اقتصادی داشته باشیم و همفکر باشیم. در این گزارش اشاره شده است که برای حل مشکلات اقتصادی کشور، اینکه به یک نقطه اقتصادی هجوم بیاوریم، کاری حل نمی شود، باید زنجیره اقتصادی باهم دیده شود. الان از اولویت های کشور همین اقتصاد مقاومتی است که در حد شعار نخواهد بود.

لاریجانی درخصوص نزدیک شدن طیف جبهه پایداری به او در مجلس دهم درحالیکه او در لیست امید حضور داشته است، گفت: من تقاضایی نکردم که کسی من را در لیست قرار دهد نه از لیست امید نه غیر امید. من مستقل وارد انتخابات شدم، آقایان من را به میل خودشان در لیست گذاشته بودند، من حسابی با کسی ندارم.

میانه‌روها روی سر ما جا دارند

وی تصریح کرد: من همان مشی گذشته را دارم، معتقدم در فضای فعلی کشور باید با میانه روی و عقلانیت کشور را اداره کنیم، همین سازوکار به نفع کشور است. هرکسی که مشی اعتدالی را قبول کند و بیاید، روی سر ما قرار داد. هرجریانی باشد ما استقبال می کنیم. دلسوزانه می گویم که این مناقشات در زمان حال به حل مسائل کمکی نمی کند. هرکسی عقاید خودش را دارد ولی در مسائل اصلی کشور باید هم افزا شویم. این فکر به نفع کشور است.

لاریجانی همچنین در پاسخ به سوالی که به بلاتکلیفی پرونده‌های تحقیق و تفحص در مجلس و بی پاسخ ماندن موارد اتمام یافته از سوی قوه قضاییه اشاره داشت، گفت: ابزارهای نظارتی مختلفی در آیین نامه داخلی مجلس دیده شده که از آنها باید به موقع استفاده کرد. مواردی که دیگر ابزارهای نظارتی جواب نمی دهد باید از تحقیق و تفحص استفاده کرد. چون هم زمان بر است و هم هزینه دارد. همیشه توصیه کرده بودیم که نمایندگان اینقدر به سراغ تفحص نروند و از دیگر ابزارهای نظارتی استفاده کنند. در همه مجالس شش یا هفت مورد تفحص عملیاتی شده که در مجلس ما نیز چنین بود. فقط دو مورد تفحص گزارشش آمده شد که قرائت نشد.

خبرنگاری، لاریجانی را مرد کار آزموده برای ریاست مجلس خواند که رئیس مجلس به مزاح آن را یک تبلیغ دانست. او که می گفت توقع تغییر، به جا است، اظهارداشت: تغییر زمانی نتیجه بخش است که افرادی که می آیند قوی تر و با اندیشه بهتر کارها را ادامه دهند. برای رونق تولید باید شتاب بیشتری داشته باشیم. مجلس هم در این زمینه به دولت کمک خواهد کرد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟