مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


خدمت در خانه سالمندان مجازات یک قاتل

جامعه | چهارشنبه ۰۵ خرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۲۷ | نسخه چاپي

مرد جوانی که حین مقاومت برای رفتن به کمپ ترک اعتیاد مرتکب قتل شده ‌بود، با اعلام رضایت اولیای‌دم از قصاص نجات یافت اما به حبس و سه سال خدمت در خانه سالمندان محکوم شد. به گزارش خبرنگار ما، مأموران پلیس دو سال قبل در جریان درگیری در خانه‌ای قرار گرفتند که منجر به زخمی‌شدن فردی شده‌ بود.
به گزارش شرق، بلافاصله مأموران پلیس به محل رسیدند و تحقیقات خود را آغاز کردند آنها متوجه شدند مردی جوان به دلیل ضربه واردشده بر بدنش جان خود را از دست داده ‌است. مأموران پلیس در همان لحظه عامل قتل را بازدشت کردند. او نیز پسر جوانی بود که از وضعیت ظاهری‌اش معلوم بود به مواد مخدر اعتیاد دارد. به دستور بازپرس جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و جوان متهم به قتل نیز به دادسرا برده ‌شد. او در ابتدای بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: این قتل به خاطر اعتیاد من اتفاق افتاد. قصدم این نبود که او را بکشم هرچه گفتم به من نزدیک نشود، قبول نکرد. او به سمتم حمله کرد و من هم در یک لحظه اصلا متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد و ضربه را بر بدنش وارد کردم.
درحالی‌که پسر جوان به دلیل اعتیاد نمی‌توانست به‌درستی صحبت کند، پدرش مورد بازجویی قرار گرفت. این مرد گفت: پسرم چند سالی می‌شود که به مواد مخدر اعتیاد دارد. کارهای او همه ما را کلافه کرده‌ بود. روز حادثه من با کمپ ترک اعتیادی که می‌شناختم تماس گرفتم و خواستم برای بردن پسرم بیایند چون دیگر نمی‌شد این وضعیت را تحمل کرد. هر روز بدتر از روز قبل می‌شد. چند ساعت بعد مسئول کمپ با چند نفر دیگر آمد و وقتی پسرم آنها را دید، خیلی ترسید. به من گفت بگو بروند من خودم به کمپ می‌روم و ترک می‌کنم. من از پسرم قول گرفتم خودش به کمپ برود و او هم قبول کرد هرچند فکر می‌کردم روی حرفش نباشد اما چون چاقو دستش بود، چاره‌ای نداشتم، پسرم گفت اگر کسی به او نزدیک شود او را با چاقو می‌زند درنهایت من از مسئول کمپ خواستم برود و گفتم خودم بعدا پسرم را می‌آورم.
این مرد گفت: مسئول کمپ قبول نکرد. گفت باید خودمان او را ببریم و این وضعیت نمی‌تواند ادامه داشته‌ باشد. خیلی خواهش کردم به پسرم نزدیک نشود، اما قبول نکرد و به من گفت شما می‌ترسید همه معتادها این‌طور هستند و من با معتادان زیادی روبه‌رو بوده‌ام و می‌توانم او را ببرم. به محض اینکه به پسرم نزدیک شد آنها با هم گلاویز شدند و مسئول کمپ زخمی شد. من سعی کردم کمکش کنم قصد پسرم هم کشتن او نبود فقط چاقو را مقابلش گرفت که مرد جوان نزدیک نشود اما او نزدیک شد و این حادثه اتفاق افتاد.
این در حالی بود که پزشکی قانونی نیز در نظر خود اعلام کرد مسئول کمپ به دلیل ضربه‌ای که باعث قطع یکی از شریان‌های حیاتی بدنش شده جان خود را از دست داده و این ضربه با جسمی تیز و برنده (چاقو) بر بدن مقتول وارد شده ‌است. در ابتدا هرچند اولیای‌دم درخواست قصاص کرده‌ بودند اما با تلاش خانواده متهم به قتل، آنها از قصاص اعلام گذشت کردند و مجازات متهم را به دادگاه سپردند.با توجه به مدارک موجود در پرونده و اعترافات متهم و البته گذشت از قصاص از سوی اولیای‌دم، پرونده با شکایت دادستان و درخواست مجازات به لحاظ جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.
روز گذشته در جلسه رسیدگی که در شعبه هشتم دادگاه کیفری شماره یک برگزار شد ابتدا نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و خواستار مجازات متهم به لحاظ جنبه عمومی جرم شد. سپس نوبت به متهم رسید. او که در این مدت اعتیاد را ترک کردند اتهام قتل را قبول کرد و مدعی شد به عمد این‌کار را نکرده ‌است. متهم گفت: من با اعتیاد به مواد مخدر زندگی خودم و خانواده‌ام را سیاه کرده‌ بودم و حالا هم خانواده‌ام بهای سنگینی برای آزادی من پرداخت کرده‌اند. به‌همین‌دلیل اعتیادم را ترک و در زندان هم سعی کردم آدمی سالم و رفتار درستی داشته ‌باشم. توبه کرده‌ام و می‌خواهم مثل انسان‌های دیگر زندگی کنم بنابراین از دادگاه درخواست دارم من را ببخشد و مجازات سنگینی برایم در نظر نگیرد.
با پایان جلسه رسیدگی، هیأت قضات وارد شور شدند و متهم را با توجه به ترک اعتیادش به یک سال حبس و همچنین سه سال خدمت در خانه سالمندان به مدت سه ساعت در روز محکوم کردند. مرد جوان باید به مدت سه ساعت در روز سالمندان را استحمام کند و کارهای شخصی آنها را انجام دهد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟