جزییات قرارداد ۷ هزار میلیاردی وزارت نفت

وزیر نفت گفت: در توافقنامه‎ها و قراردادهای پژوهشی با دانشگاه‎ها در ۲ حوزه‎ بالادست و پایین دست، دانشگاه‎های ما به سمت ساختار سازی جدید برای ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


مدل مانتو 96

گلچینی از شیک ترین مدل مانتوهای سال 96


سرنوشت تنها زن محجبه کاخ سفید در دولت ترامپ

من 12 ساله بودم که اول بار حجاب بر سر کردم. این کار مورد تشویق خانواده ما بود، ولی حجاب همواره انتخاب خودم بود. مساله اعتقاد، هویت و پایبندی برای من مطرح بود. بعد از 11 سپتامبر 2001، همه چیز تغییر کرد.


سرنوشت تنها زن محجبه کاخ سفید در دولت ترامپ

من 12 ساله بودم که اول بار حجاب بر سر کردم. این کار مورد تشویق خانواده ما بود، ولی حجاب همواره انتخاب خودم بود. مساله اعتقاد، هویت و پایبندی برای ...


از قرض دادن عینک ۲ خبرگانی به هم تا خوش‌وبش هاشمی با یزدی و جلیلی

از قرض دادن عینک ۲ خبرگانی به هم تا خوش‌وبش هاشمی با یزدی و جلیلی

سیاست | سه شنبه ۰۴ خرداد ۹۵ ساعت ۱۷:۵۵ | نسخه چاپي

اگرچه انتخاب رئیس پنجمین دوره خبرگان رهبری حاشیه محسوب نمی شود اما واکنش سریع رسانه های اصلاح طلب به انتخاب خبرگان، امری تامل برانگیز و حاشیه ای به شمار می رود.
به گزارش خبرگزاری مهر، افتتاحیه پنجمین دوره خبرگان رهبری صبح امروز درحالی برگزار شد که منتخبین مردم در هفت اسفند سال گذشته در ساختمان مجلس قدیم دور هم جمع شدند.
خبرنگاران از ساعات ابتدایی صبح در محل برگزاری نخستین جلسه خبرگان رهبری حاضر بودند و آغاز جلسه ساعت ۹ صبح بود.
همزمان با شروع جلسه علنی خبرگان رهبری نمایندگان دور پنجم و مهمانان ویژه جلسه در مجلس حضور یافتند، محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه، منتظری دادستان کل کشور، سرلشگر حسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سرلشگر جعفری فرمانده کل سپاه، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق، محمود واعظی وزیر ارتباطات، مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید، حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور و اسکندر مومنی جانشین فرمانده ناجا، پرویز داوودی، سعید جلیلی، علی اکبر ناطق نوری، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، محمدحسین صفارهرندی، حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه، واعظ زاده، سیامک ره پیک سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و جمعی از سفرای خارجی مقیم تهران از میهمانان این نشست بودند.
در بین مهمانان افتتاحیه مجلس خبرگان رهبری، آیت الله یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس دور قبل خبرگان رهبری هم حضور داشت این درحالی بود که برخی مهمانان جلسه افتتاحیه که صندلی آنها از قبل هماهنگ شده بود حضور نداشتند که سید حسن خمینی و آیت الله مدرسی از جمله آنان بودند.

از_قرض_دادن_عینک_۲_خبرگانی_به_هم_تا_خوش‌وبش_هاشمی_با_یزدی_و_جلیلی_آیت_الله_محمد_یزدی_احمد_جنتی_احمدی_نژاد_حسن_روحانی_سعید_جلیلی_مجلس_خبرگان_رهبری_هاشمی_رفسنجانی_
پس از انتخاب هیئت رئیسه سنی جلسه و قرائت پیام مقام معظم رهبری برای پنجمین دوره خبرگان، منتخبین ملت سوگند نمایندگی یاد کردند تا در مسیر انقلاب و ارزشهای آن و نیز دفاع از جایگاه ولایت فقیه از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند.
البته وقتی منتخبین مجلس خبرگان برای ادای سوگند قیام کردند محمود واعظی، وزیر ارتباطات هم ایستاد ولی با اشاره برخی حضار در جلسه که فقط منتخبین باید قیام کنند وی سرجای خود نشست.
در جریان برگزاری جلسه افتتاحیه آیت الله موحدی کرمانی برای خواندن یک متن مجبور شد برای لحظاتی عینک آیت الله امامی کاشانی را که در صندلی کنار دست وی نشسته بود به امانت گرفته و بعد از پایان مطالعه کوتاهش عینک را به وی برگرداند.

از_قرض_دادن_عینک_۲_خبرگانی_به_هم_تا_خوش‌وبش_هاشمی_با_یزدی_و_جلیلی_آیت_الله_محمد_یزدی_احمد_جنتی_احمدی_نژاد_حسن_روحانی_سعید_جلیلی_مجلس_خبرگان_رهبری_هاشمی_رفسنجانی_
پس از پایان جلسه علنی و اعلام تنفس، محمود احمدی نژاد جزو اولین کسانی بود که از سالن خارج شد و محمدباقر قالیباف نیز از درب پشت مجلس قدیم بدون اینکه با اعضای خبرگان مواجه شود، بیرون رفت.
اما هاشمی رفسنجانی منتخب اول مردم تهران ضمن خوش و بش با سایر نمایندگان و مهمانان جلسه علنی کنار صندلی آیت الله یزدی ایستاد و در حالی که دست بر شانه وی زد با او نیز خوش و بش کرد. همچنین وی در پایان جلسه با سعید جلیلی نیز خوش و بش کرد.

از_قرض_دادن_عینک_۲_خبرگانی_به_هم_تا_خوش‌وبش_هاشمی_با_یزدی_و_جلیلی_آیت_الله_محمد_یزدی_احمد_جنتی_احمدی_نژاد_حسن_روحانی_سعید_جلیلی_مجلس_خبرگان_رهبری_هاشمی_رفسنجانی_
هاشمی رفسنجانی در حین خروج از سالن در پاسخ به چند خبرنگار و عکاسی که وی را صدا زدند به طرف بالکن صحن مجلس قدیم نگاه کرد و دست تکان داد، حسن روحانی نیز رو به دوربین عکاسان دستی تکان داد و به آنها لبخند زد.
بعد از پایان جلسه علنی و اعلام تنفس خبرنگاران از صحن مجلس خارج شدند اما به دلیل حساسیت جلسه غیر علنی و انتخاب اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری برای مدت سه سال نمایندگان رسانه ها در محوطه مجلس ماندند تا از نتیجه انتخابات مطلع شوند. اگرچه انتخاب رئیس پنجمین دوره خبرگان رهبری مهمترین اتفاق جلسه افتتاحیه بود و جز حاشیه این جلسه به حساب نخواهد آمد اما واکنش سریع و تند رسانه های اصلاح طلب نسبت به نتیجه این انتخابات که برآمده از نظر منتخبین مردم است، حاشیه ای تامل برانگیز به شمار می رود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟