سرمربی ازبکستان به خاطر شکست برابر ایران عذرخواهی کرد

سرمربی تیم فوتبال جوانان ازبکستان ضمن عذرخواهی بابت عدم صعود به جام جهانی ۲۰۱۷ کره جنوبی مسئولیت شکست برابر ایران را بر گردن گرفت.


کاهش شاخص کوتاه قدی ایرانی ها

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تغییر شاخص کوتاه قدی از ۲۶ به ۷ درصد خبر داد.


تصویری از اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده بخشی از هزینه درمان ابوالفضل آرمیده قهرمان 15 ساله‌ کشتی که شیمی درمانی می‌کند را متقبل شد.


توصیه های موثر برای بهبود روابط زناشویی!

اگر روابط زناشویی تان دچار مشکل شده است و حس میکنید امور از دستتان خارج شده اند و دیگر همسرتان با شما هماهنگ نیست و رفتارهای وی با شما تغییر ...


چگونه بفهمیم اکانت شبکه اجتماعی ما هک شده است

اخیرا شبکه‌های اجتماعی یکی از نزدیک‌ترین دوستان افراد جامعه محسوب می‌شود به طوری که هر فرد خواه بزرگسال یا نوجوان یا حتی کودک، از یک یا چند ...


نطق حدادعادل با چاشنی گلایه از اصلاح‌طلبان:مدافعان سران فتنه بگویند چرابا تهمت تقلب،دشمن راشادکردند؟

سیاست | دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۳:۴۵ | نسخه چاپي

نماینده تهران به اصلاح طلبان وعده داد که اگر در پی حل مشکلات مردم باشند از حمایت اصولگرایان برخوردار خواهند بود.
به گزارش خبرآنلاین، امروز غلامعلی حدادعادل آخرین نطقش در پایان 16 سال نمایندگی را قرائت کرد. او از مردم به خاطر رایی که به او داده بودند، تشکر کرد و با قرائت این شعر حافظ که «چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست، که خدمتی به سزا برنیامد از دستم» سخنانش را به پایان برد.
البته متن نطق این نماینده ادیب مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی، سرشار از گلایه‌های سیاسی بود. گلایه‌هایی که بیشتر اصلاح طلبان را نشانه گرفته بود. به خاطر رفتارهای انتخاباتی سال 88 و البته هشداری هم به آنها داشت که مجلس دهم را مجلس ششم نکنند.
حدادعادل در نطق امروز خود با بیان اینکه انتخابات مجلس دهم با پیروزی اصلاح طلبان و اصولگرایان در برخی شهرها به پایان رسید، ادامه داد: مجلس دهم در چند روزآینده کارش را آغاز می کند. اصولگرایان اگرچه از تهران به مجلس راه نیافتند اما به نتیجه اعلام شده از سوی مسئولان احترام گذاشتند و اگر اعتراضی داشتند از مراجع قانونی پیگیری کردند.
به گفته وی، انتخابات مثل ورزش است که با باخت یا پیروزی یک تیم تمام نمی شود و همچنان ادامه دارد. انتقال قدرت در طول تاریخ ایران همواره خونین و خشن بوده اما به برکت انقلاب اسلامی شاهد نهادنه شدن انتقال نرم قدرت از طریق مردم سالاری دینی هستیم.
اهم سخنان وی از این قرار است:
*در فتنه 88 به نظام تهمت تقلب زده شد. تهمتی که هیچگاه اثبات نشد. معترضان به جای تبعیت از قانون، دست به قشون کشی انتخاباتی و آتشبازی و خونریزی زدند و انتقال نرم قدرت و جمهوریت نظام را نشانه گرفته و از سوی دشمنان نظام تایید شدند. این رفتار نباید فراموش شود و هر کس بخواهد از سران فتنه دفاع کند، باید به این سوال پاسخ دهد که چرا آنها با تهمت تقلب، دل دشمن را شاد کردند؟
*شگفتا که در این کشور با جماعتی روبرو هستیم که هرگاه پیروز شوند انتخابات را سالم می خوانند و هر بار شکست بخورند مدعی تقلب  در انتخابات می شوند.
*منظور دولت از «امید»، گشایش های اقتصادی و معیشتی حاصل از برجام بود. دولت هم برجام را برد-برد در رفع تحریم ها و احقاق حقوق ملت ایران قلمداد کرد. اما درباره مقصود آمریکایی ها و تلقی آنها از برد، چندان حرفی زده نشد. این روزها با خلف وعده آمریکا به تدریج معلوم می شود که منظور آنها از برد چیست. برد آنها، نفوذ در ایران و تغییر رفتار ایران در داخل کشور و منطقه است. آنها تصور می کنند که برجام پل نفوذ و دخالت آنها در ایران است و می خواهند ایران نوکر آمریکا شود.
*آمریکا انقدر گستاخ شده که به وزیر خارجه ایران گلایه می کند که چرا شهادت شهید بدرالدین را تسلیت گفته است!
*در برجام هر کس به آمریکایی ها امید بسته باشد، نا امید خواهد شد. اشک کباب موجب طغیان آتش است. امیدها باید به ملت ایران باشد، راه حل مشکلات اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است.
*اصلاح طلبان در مجلس دهم اگر بخواهند به جای رفع مشکلات به حاشیه سازی سیاسی بپردازند و فضای مجلس را مثل مجلس ششم به فضای جنجال و جدال لفظی بدل کنند، مردم را ناامید خواهند کرد. اما اگر با حفظ عزت ملت برای حل مشکلات مردم راه حل بیابند، مطمئن باشند که از حمایت اصولگرایان بهره خواهند برد. چرا که مرز بندی های جناحی در جایی که پای منافع مردم وسط باشد، رنگ می بازد.
*چنین رویکردی می تواند اصولگرا و اصلاح طلب را دوشادوش یکدیگر در مجلس دهم کنار همم قرار دهد. اگر دولت هم چنین عزمی داشته باشد، منجر به هماهنگی بیشتر دولت و مجلس می شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: