بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع مشتری درنظر بگیرند می توان امیدوار بود چرخ های این صنعت در سال آینده بچرخد.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع مشتری درنظر بگیرند می توان امیدوار بود چرخ های این صنعت در سال آینده بچرخد.


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی ...


شهردار پاریس: آقای ترامپ یك احمق است!

شهردار پاریس: آقای ترامپ یك احمق است!

جهان | چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۳:۱۹ | نسخه چاپي

شهردار پاریس به صادق خان شهردار جدید لندن در انتقاد به اظهارات دونالد ترامپ نامزد جنجالی جمهوری خواهان در خصوص ممنوعیت ورود مسلمانان به خاک آمریکا، پیوست و گفت که ترامپ یک «احمق »است .
به گزارش ایرنا، آنه هیدالکو، شهردار پاریس به صادق خان شهردار جدید لندن در انتقاد به اظهارات دونالد ترامپ نامزد جنجالی جمهوری خواهان در خصوص ممنوعیت ورود مسلمانان به خاک آمریکا، پیوست و گفت که ترامپ یک احمق است .
آنه هیدالکو ۵۶ ساله که اولین شهردار زن پاریس شمرده می شود، روز سه‌شنبه پس از دیدار با صادق خان در ایستگاه قطار پانکراس لندن، به خبرنگاران گفت که مردم از همه مذاهب از جمله کاتولیک‌ها و مسلمانان، با نظرات نامزد جمهوری خواهان آمریکا توافق ندارند .
شهردار اسپانیایی تبار پاریس که از اعضای ارشد حزب سوسیالیست فرانسه شمرده می شود، گفت: آقای ترامپ یک احمق است .
صادق خان شهردار جدید لندن نیز پس از دیدارش با هیدالکو که در یک کافی‌شاپ برگزار شد، ضمن استقبال از سفر همتای فرانسوی‌اش به لندن بیان داشت: پایتخت‌های انگلیس و فرانسه به لحاظ تنوع و گوناگونی بسیار شبیه هم هستند .
وی افزود: زنان، مردان، مسلمانان، مسیحیان، شهرداران، در کنار یکدیگر برای پیشبرد امور شهرشان و حل چالش‌ها از جمله حل بحران مسکن، آلودگی هوا با یکدیگر همکاری می‌کنند.
شهردار لندن افزود: امیدوارم که ترامپ از انتخابات شهرداری لندن درس بگیرد و این مساله را به رسمیت بشناسد که شما می‌توانید یک فرد غربی اما مسلمان باشید و با شهردار پاریس نیز دوست باشید.
وی اضافه کرد: پیام ما به دونالد ترامپ این است که چگونه می‌توانید شما با یکدیگر همکاری کنید و این بهترین نوع حرکت انسانی است و این بهترین برای غرب به شمار می‌آید.
به گزارش منابع انگلیسی، شهرداران انگلیس و فرانسه همچنین در جریان دیدارشان در مورد مسایل مختلف از جمله مساله امنیت و آینده همکاری این دوکلانشهر با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
صادق خان شهردار جدید لندن روز سه‌شنبه و پیش از دیدار یاد شده ضمن رد اظهارات اخیر دونالد ترامپ در مورد استثناء بودن او به ‌عنوان یک مسلمان، برای ورود به خاک آمریکا گفته بود: دیدگاه جاهلانه آقای ترامپ درباره اسلام، امنیت آمریکا و انگلیس را کاهش می‌دهد.
وی بیان داشت: موضوع من نیستم، بلکه مسئله دوستانم، خانواده‌ام و همه افراد از سراسر جهان است که پیشنیه‌ای شبیه من دارند.
صادق خان همچنین عنوان کرد که دیدگاه ترامپ نامزد جنجالی جمهوری خواهان در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، می‌تواند مبدل به ابرازی در دست‌های افراط‌گرایان شود.
شهردار لندن افزود: دونالد ترامپ و کسانی که اطرافش هستند فکر می‌کنند که ارزش‌های لیبرالی غرب با جریان اصلی اسلام ناسازگار است و لندن به او ( ترامپ) ثابت کرد که اشتباه می‌کند.
صادق خان پس از انتخابش به‌عنوان شهردار لندن در مصاحبه با روزنامه تایمز گفته بود: «من می‌خواهم به آمریکا سفر داشته باشم و با شهرداران آمریکایی ملاقات و تعامل داشته باشم. اگر ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شود، از این سفر منع می‌شوم و به این مفهوم است که نمی‌توانم با شهرداران آمریکا تعامل داشته باشم و تبادل‌نظر کنم.
وی همچنین در یادداشتی که روز یکشنبه منتشر شد، در یک حمله غیرمنتظره دیوید کامرون نخست‌وزیر و رهبر حزب محافظه‌کار انگلیس را به دلیل استفاده از شیوه‌های تفرقه‌افکنانه و تخریبی در انتخابات شهرداری لندن، به دونالد ترامپ، تشبیه کرده بود.
«دونالد ترامپ» که در رقابت‌های انتخاباتی‌اش بارها عنوان کرده که اگر رئیس‌جمهوری آمریکا شود، مانع از ورود مسلمانان به آمریکا خواهد شد، اخیرا در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک‌تایمز گفته «صادق خان» شهردار مسلمان «لندن» که به‌تازگی به این سمت انتخاب‌شده، از این قاعده مستثنا است.
ترامپ در این گفت‌وگو عنوان کرده است که : «همیشه استثنائاتی وجود دارد».
دونالد ترامپ به دنبال حمله مرگبار سال گذشته در یک مجتمع بهزیستی در شهر سن برناردینو در آمریکا، خواهان توقف کامل ورود مسلمانان به آمریکا شده بود.
وی عنوان کرده بود: تا زمانی که نتوانیم در خصوص این مشکل و تهدیدی‌های خطرناک ناشی از آن تصمیم بگیریم، کشور نباید اجازه دهد که قربانی حملات افرادی بشود که به جهاد معتقدند و برای جان انسان‌ها ارزشی قائل نیستند.
ترامپ همچنین از کلان‌شهرهای لندن و پاریس به‌عنوان شهرهایی که اسلام‌گراها ترس را در برخی از محلات آنها حاکم کرده‌اند، سخن گفته است.
سخنان وی در مورد اینکه در مناطقی از این دو شهر حتی پلیس هم به این محلات از ترس مسلمانان تندرو وارد نمی‌شود، اعتراض مقامات شهری لندن و پاریس را به دنبال داشته است.
در واکنش به اظهارات ترامپ در مورد ممنوعیت ورود مسلمان به آمریکا، دیوید کامرون در سخنانی در پارلمان انگلیس گفته بود: این سخنان (ترامپ) تفرقه‌انگیز، احمقانه و نادرست است و اگر او به کشور ما بیاید همگی علیه وی متحد هستیم.»
نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه هفته گذاشته در جریان نشست مشترک خبری‌اش با همتای ژاپنی‌اش در لندن با اشاره به دستاوردهای اخیر دونالد ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، او را نامزدی قابل‌احترام برشمرد اما حاضر به عذرخواهی از او به خاطر احمق خواندنش نشد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟