کشتار 39 نفر به خاطر 150 هزار دلار!

رسانه های ترکیه به نقل از منابع امنیتی این کشور می گویند تروریست عامل حمله شب سال نو به کلوب شبانه رینا در محله اورتاکوی استانبول که منجر به ...


رنج بی‌پایان"رقیه"به‌خاطر آمپول اشتباه + تصاویر

دیدن دختر جوانی که گفتند یک سال است بخاطر عقرب زدگی خانه نشین شده، ماجرای دردناکی است. اتاقی ساده با تختخواب آبی رنگ، یک کوه داروی دیالیز و ...


سقوط مرد جوان در کانال فونداسیون ساختمان (+عکس)

یک مرد جوان به کانال فونداسیون ساختمانی سقوط کرد و دچار شکستگی شدیدی شد.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


احمد مسجدجامعی از شورای شهر استعفا داد

احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران طی نامه‌ای به رییس شورای شهر تهران از سمت خود استعفا داد.


وقتی ممنوع التصویری افتخار می شود

| سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۶:۴۴ | نسخه چاپي

 مجید حسینی‌زاد (کار‌شناس و مدرس سینما و تلویزیون و معاون سابق تأمین برنامه شبکه سوم سیما) با اشاره به حاشیه‌های برنامه «اکسیر» شبکه سوم با اجرای فرزاد حسنی گفت: «اکسیر» یک برنامه ضبط شده است و ناظر پخش و دیگران می‌توانستند جلوی این موضوع را بگیرند.
ممنوع‌التصویر شدن برای برخی مجریان افتخار شده
به گزارش ایلنا، مجید حسینی‌زاد در گفت و گو با ایلنا، افزود: فرزاد حسنی به عنوان مجری این برنامه ضبط شده، احتمالا با خیال راحت مطمئن بوده که این شوخی ایرادی نداشته که پخش شده است.
حسینی‌زاد با اشاره به ممنوع‌التصویری فرزاد حسنی گفت: فرزاد حسنی مجری توانمندی‌ست و تمام کسانی که به دنبال برگرداندن او به تلویزیون بودند؛ می‌دانستند حسنی در اجرا بسیار خط‌شکن است و کارهای عجیبی می‌کند و صرفا یک مجری نیست که هرچه گفتند؛ بگوید چشم و انجام دهد؛ و تمام این‌ها را آن‌ها که او را برگردانند؛ می‌دانستند.
این مدرس سینما و تلویزیون با بیان اینکه شوخی انجام گرفته در برنامه اکسیر نابجا و ناشایست بود و از نظر عرف هم مورد قبول نبود، گفت: این اشتباه آنقدر بزرگ نبود و می‌شد با یک اخطار و توبیخ مانند موارد مشابه دیگر از کنارش گذشت، اما فکر می‌کنم اینکه این موضوع آنقدر برجسته شده به دلیل مساله بزرگ‌تری یعنی موضع‌گیری مقابل تلویزیون است.
حسینی‌زاد ادامه داد: این درگیری‌ها فقط از بیرون نسبت به تلویزیون نیست، در داخل تلویزیون هم همین است؛ یکی نامه می‌دهد به آن یکی و آن دیگری با نامه جواب می‌دهد. الان ۹۹ درصد تلویزیون شده است حاشیه و یک درصدش برنامه‌هایی که نمی‌شود دید.
حسینی‌زاد خاطرنشان کرد: تلویزیون؛ خود در این زمینه مقصر است؛ یک مجری را می‌برد بالا و بعد به او می‌گوید چرا ادای آدم‌های گنده را درمی‌آوری.
این مدرس سینما و تلویزیون تصریح کرد: مجری اتفاقا باید آزاد، توانمند و باسواد باشد. اینکه یک نفر را بیاوریم چیزی بنویسیم، بگذاریم جلویش تا بخواند یا قبل از اجرا برای گفتن چند خط دست و پایش بلرزد که خود به خود تلویزیون از بین خواهد رفت.
حسینی‌زاد با تاکید بر اینکه برخورد با مجریانی که اشتباه کرده‌اند، باید در حد اخطار باشد تا مجریان به تدریج در تلویزیون تربیت شوند، گفت: در تلویزیون‌های خارجی مجریان مطرح و قدرتمندی وجود دارند که همان‌ها هم گاهی گاف‌هایی می‌دهد، ولی برای موضوعی اخراج می‌شود که خیلی مهم است. یعنی وقتی حذف می‌شوند که یک اصل قوی را شکسته باشند.
مجید حسینی‌زاد همچنین به نقش تهیه‌کننده در خطاهای برنامه‌های تولیدی و مجری‌محور اشاره کرد و گفت: تهیه‌کننده باید سواد برنامه‌سازی را داشته باشد و این سواد فقط در تکنیک و فن برنامه‌سازی خلاصه نمی‌شود.
حسینی‌زاد با تاکید بر اینکه تهیه‌کننده باید نشانه‌ها را بشناسد و زبان تصویر را بداند، گفت: تهیه‌کننده برنامه «اکسیر» اگر به عرف جامعه کاملا دقت می‌کرد؛ می‌دانست مردم ما به خوبی فرق شوخی و دست انداختن و طنز و لودگی را می‌فهمند.
او یادآور شد: کاری که این برنامه کرد، به نوعی دست انداختن خود تلویزیون و مسابقه‌های تلویزیونی‌اش هم بود؛ که سوالات واضحی می‌پرسند و بعد جایزه هم می‌دهند. اما بد گفته شده، چون معمولا لحن فرزاد حسنی تند است. اما این را تهیه کننده باید متوجه شود و بداند این موضوع را که چنین رویکردی روی آنتن برود؛ چه عکس‌العملی ایجاد می‌کند. این مدرس تلویزیون و سینما تاکید کرد: سیستم صداوسیما باید کاری کند که مدیر و تهیه‌کننده سر جای خودشان باشند، آن وقت مجری بسیار قوی هم سر جای خود خواهد بود.
حسینی‌زاد با اشاره به ممنوع ‌التصویری مجریان خاطرنشان کرد: معتقدم اگر یک مجری ممنوع ‌التصویر است؛ نباید استخوان لای زخم بگذارد و مدام مصاحبه کند؛ الان ممنوع‌التصویر شدن برای بعضی از مجریان افتخار شده است، یعنی قهرمان می‌شوند.
او با بیان اینکه یک مجری در حالت عادی به‌جای قهرمان شدن باید از اینکه به او بگویند دیگر به تلویزیون نیا، جا بخورد، تصریح کرد: کسی که وارد سازمانی می‌شود؛ باید ضوابط آنجا را قبول کرده و نباید با این تفکر برود که تغییرات عظیم و عمده‌ای در کل آن سازمان ایجاد کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟