رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


درجلسه بحث‌برانگیز شورای اجرایی ارکسترها چه‌گذشت؟

| سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۳:۱۶ | نسخه چاپي

 اگرچه علی رهبری و فرهاد فخرالدینی سومین جلسه شورای اجرایی ارکسترها را ترک کردند و بعد هم استعفایشان را رسانه‌ای کردند اما این جلسه ادامه یافت و مصوبه هم داشت.
به گزارش خبرانلاین، در این جلسه کلیات قرارداد نوازندگان و ساختار سازمانی پیشنهادی بنیاد رودکی برای مدیریت ارکسترها تحت عنوان «مرکز ارکسترها» که ارکان آن شامل رئیس مرکز، مشاوران و شورای هنری، کمیته فنی کارشناس تدوین برنامه و واحد اجرایی است، مورد تائید اکثریت اعضا قرار گرفت.
ازجمله وظایف شورای هنری ارکسترها بررسی تصویب و نظارت بر حسن اجرای کلیه فعالیت‌ها و برنامه سالانه ارکستر، انتخاب نوازندگان، رهبران، سولیست‌ها و خوانندگان، تعیین حقوق و مزایای اعضای ارکستر تهیه و تدوین شاخص‌های کمی و کیفی انتخاب و ارزیابی رهبران و سولیست‌های مهمان و ... است.
محمد سریر به‌عنوان رئیس این جلسه درباره دلیل ادامه آن باوجود اعتراض دو تن از اعضای شورا و ترک جلسه از سوی آن‌ها به خبرآنلاین گفت: معمولاً تمامی جلسات با حضور اکثریت افراد ادامه می‌یابند؛ چراکه ممکن است برخی افراد فرصت حضور در جلسه را نداشته باشند.
او افزود: در این جلسه تصمیم‌گیری خاصی که مغایر با نظرات رهبران ارکستر باشد گرفته نشده و تمامی تصمیمات اخذشده مواردی هستند که موردنظر دو رهبر ارکستر هم بودند. این تصمیم‌گیری درواقع به‌اتفاق نظر بیشتر میان اعضای شورا کمک می‌کند.
این آهنگساز در پاسخ به دلیل ترک جلسه از سوی رهبری و فخرالدینی گفت: زمانی که جلسات عمومی وجود دارد و افراد مختلفی در جلسات حضور دارند به‌هرحال سؤالاتی مطرح می‌کنند و نظرهایی دارند. باید در این جلسات گفتگو کرد. هر بحثی به معنای مخالفت یا موافقت با فرد خاصی نیست بلکه گاهی سؤالی تنها از روی کنجکاوی پرسیده می‌شود. به‌طور مثال درباره وظایف مدیر هنری پرسش‌هایی شد تا متوجه شویم شورا تا چه میزان می‌تواند در راستای بهبود شرایط ارکسترها کمک کند. همین موجب دلگیری‌هایی شد چراکه دوستان احساس کردند شورا قصد دخالت در برخی مسائل رهبران را دارد.
وی در ادامه تأکید کرد: البته فرهاد فخرالدینی درباره مسائل دیگری حرف زد که بیشتر جنبه خستگی داشت و گویا دوست نداشت خیلی درگیر برخی امور باشد. قطعاً فعالیت‌ها می‌تواند زیر نظر ایشان باشد و برخی بخش‌هایی که جزئی از مدیریت ارکستر است و سرعت عمل در آن اهمیت دارد، توسط دیگران پیگیری شود. بخشی از دلخوری‌های علی رهبری هم به همین خستگی از انجام کارهای جانبی بازمی‌گشت، به این شکل به راه‌هایی فکر کردیم تا رهبران ارکستر بتوانند کارشان را راحت‌تر انجام دهند اما همین بحث‌ها عده‌ای را دلخور کرد.
سریر در پاسخ به این پرسش که مشکل اصلی ارکستر بر اساس نظر محمدرضا درویشی که سال‌ها آن را در کتابش انعکاس داده بود وابستگی مالی ارکسترها به بنیاد رودکی و توقعات دولتی از این ارکستر است. این مشکلات چگونه رفع خواهند شد؟ اظهار کرد: تعاریف ما کمی پیچیده شده‌اند و محدودیت‌هایی برای برخی تعاریف خاص وجود دارد. بدیهی است در کشورهای دیگر ارکسترها از طریق نهادهای مدنی منابع مالی خود را تأمین می‌کنند و به همین دلیل در تصمیم‌گیری تا حدودی مستقل هستند. در کشور ما این امکان میسر نیست و بخش‌های هنری ناچار به تغذیه مالی از طریق دولت هستند. بخش فرهنگی باید جزء اولویت‌های دولت باشد و به‌هرحال با پرداخت بودجه از سوی دولت دخالت‌هایی وجود خواهد داشت. ممکن است برخی از این دخالت‌ها منطبق با نظرات بقیه نباشد.
وی در ادامه افزود: آنچه در جلسه مطرح شد این بود که نوازندگان نظراتی دارند و باید نظرات این افراد را هم در نظر گرفت. ضمن این‌که با توجه به تحریم‌ها و فضای بسته اقتصادی طبیعی است که دست بازی‌های دولت کاهش‌یافته و البته راه دیگری هم جز کاهش برخی هزینه‌ها وجود ندارد. بخشی از اختلاف‌نظرها میان بنیاد رودکی و رهبران ارکستر به همین دلیل است که باید با استفاده از عقل جمعی و با توجه به امکانات آن را حل کرد. تلاش ما این است که منافع ارکستر، مردم و حوزه فرهنگ حفظ شود و با نگاه به آینده راه‌های جدیدی پیدا کنیم.
وی با ابراز امیدواری از حل مشکلات در جلسات آینده خاطرنشان کرد: من سمت دولتی د راین کار ندارم و از من هم دعوت شد تا شاید بتوانم اتفاق‌نظری میان افراد ایجاد کنم. در این زمینه هم تلاش خواهم کرد تا موضوعات با صحبت و طلب امکانات بیشتر برطرف شود. معمولاً این‌گونه دلگیری‌ها قابل‌حل است و ناشی از خستگی‌هایی است که رهبران ارکستر در کارهای خودشان دارند. همه اعضای شورا دوست دارند کارها باکیفیت انجام شود و مشکلی وجود نداشته باشد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟