دوری یک ماهه علیرضا بیرانوند از میادین

دروازه بان پرسپولیسی ها بازی پیش روی این تیم در هفته دهم لیگ برتر را از دست داد.


۶۰ درصد بدهی نفتی هند به ایران تسویه شد

مبلغ دقیق این موضوع را نمی‌شود اعلام کرد زیرا این مبلغ هیچ‌وقت اعلام نشده اما بر اساس اطلاعات ما بیشتر از 60 درصد آن پرداخت شده است.


بهنوش طباطبایی به خبر جدایی‌ از همسر معروفش دامن زد!+تصاویر

با گذشت نزدیک به هفت سال از ازدواج بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل مرداد ماه امسال خبری مبنی بر جدایی دو بازیگر سینما و تلویزیون بار دیگر این دو ...


کپی چینی نوت ۷+عکس

چینی‌ها نگذاشتند کفن نوت 7 خشک شود چراکه با تولد انواع و اقسام گوشی‌های مشابه سعی می‌کنند یادش را گرامی بدارند!کلاهبرداری ٤٠٠‌میلیونی با ارسال پیامک

حوادث | دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۳:۵۶ | نسخه چاپي

رئیس‌پلیس فتای البرز از دستگیری فردی که از طریق ارسال پیامک انبوه به شهروندان ٤٠٠‌ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
سرهنگ محمد اقبالی، رئیس‌پلیس فتای البرز، اظهار کرد: عامل کلاهبرداری پیامکی در سطح کشور که با ارسال پیامک به شهروندان با مضمون (شماره حساب ارسالی جهت واریز اشتباه بوده لطف کنید مبالغ را به این حساب واریز کنید) از آنان کلاهبرداری می‌کرد، از سوی مأموران پلیس فتای البرز شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ اقبالی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فریب پیامک کلاهبرداری را خورده و از حساب خود مبلغی را به حساب متهم انتقال داده است، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
وی درادامه افزود: در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد شاکی مبلغی را به فردی بدهکار بوده که برای واریز وجوه به حساب فرد مورد نظر به دستگاه خودپرداز مراجعه می‌کند که در این حین، با دریافت پیامکی با مضمون (شماره حساب ارسالی جهت واریز اشتباه بوده لطف کنید مبالغ را به این حساب واریز کنید)، بدون توجه به شماره پیامک، مبلغ مورد نظر را به حساب فرد دیگری واریز کرده و به این شیوه با یک اقدام از پیش طراحی‌شده در دام کلاهبردار اینترنتی می‌افتد.
سرهنگ اقبالی اظهار کرد: کارآگاهان با تحقیقات سایبری متهم را در غرب شهر تهران دستگیر کردند. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم به کلاهبرداری اینترنتی اعتراف و اذعان کرد تاکنون به این شیوه، ٤٠٠ ‌میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده است.
سرهنگ اقبالی افزود: در این روش، فرد کلاهبردار از طریق نرم‌افزار به گروه زیادی از مشترکان تلفن‌های همراه پیامک را ارسال کرده و به صورت اتفاقی افرادی که در ساعات اولیه صبح درصدد واریز وجوه به حساب افراد مورد نظر خود بودند، طعمه فرد کلاهبردار قرار گرفته و پول را به حساب ارسالی واریز می‌کردند.
منبع: روزنامه شرق
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: