بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر ...


گوینده مشهور خبر صداوسیما ناگهان حذف شد!

مدتی بود که که وقتی به بخش‌های مختلف خبری تلویزیون نگاه می‌انداختیم رد و نشانی از رضا حسین‌زاده، گوینده خبر با سابقه نمی‌دیدیم تا این‌که ...


گوینده مشهور خبر صداوسیما ناگهان حذف شد!

مدتی بود که که وقتی به بخش‌های مختلف خبری تلویزیون نگاه می‌انداختیم رد و نشانی از رضا حسین‌زاده، گوینده خبر با سابقه نمی‌دیدیم تا این‌که چندی پیش خبر وخامت حال او و بستری‌شدن این گوینده در بیمارستان منتشر شد. علت غیبتش در بخش اخبار تلویزیون را که جویا شدیم هر کسی دلیلی را برای آن آورد؛ عده‌ای کسالت و بیماری عده‌ای بازنشستگی و… اما خودش به‌هیچ‌وجه زیر بار برچسب بازنشستگی نمی‌رود .


برادرکُشی رهبر کره شمالی؛ رد یابی دو مظنون زن

در سال های گذشته دولت چین مسئول حفاظت از جان کیم جونگ نام بوده است. فرزند ارشد رهبر سابق کره شمالی یک بار نیز در سال 2012 از یک ترور جان سالم به ...


آخرین هواپیمای کنکورد فعال، راهی موزه شد

آخرین هواپیمای کنکورد مافوق صوت فعال، بعد از اینکه ۱۳ سال غیرفعال روی باند فرودگاه بریستول فیلتون بود، راهی یک آشبانه هواپیمای ویژه شد که بخشی از موزه هوافضای بریستول محسوب می‌شود.


کلاهبرداری ٤٠٠‌میلیونی با ارسال پیامک

حوادث | دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۳:۵۶ | نسخه چاپي

رئیس‌پلیس فتای البرز از دستگیری فردی که از طریق ارسال پیامک انبوه به شهروندان ٤٠٠‌ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
سرهنگ محمد اقبالی، رئیس‌پلیس فتای البرز، اظهار کرد: عامل کلاهبرداری پیامکی در سطح کشور که با ارسال پیامک به شهروندان با مضمون (شماره حساب ارسالی جهت واریز اشتباه بوده لطف کنید مبالغ را به این حساب واریز کنید) از آنان کلاهبرداری می‌کرد، از سوی مأموران پلیس فتای البرز شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ اقبالی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فریب پیامک کلاهبرداری را خورده و از حساب خود مبلغی را به حساب متهم انتقال داده است، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
وی درادامه افزود: در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد شاکی مبلغی را به فردی بدهکار بوده که برای واریز وجوه به حساب فرد مورد نظر به دستگاه خودپرداز مراجعه می‌کند که در این حین، با دریافت پیامکی با مضمون (شماره حساب ارسالی جهت واریز اشتباه بوده لطف کنید مبالغ را به این حساب واریز کنید)، بدون توجه به شماره پیامک، مبلغ مورد نظر را به حساب فرد دیگری واریز کرده و به این شیوه با یک اقدام از پیش طراحی‌شده در دام کلاهبردار اینترنتی می‌افتد.
سرهنگ اقبالی اظهار کرد: کارآگاهان با تحقیقات سایبری متهم را در غرب شهر تهران دستگیر کردند. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم به کلاهبرداری اینترنتی اعتراف و اذعان کرد تاکنون به این شیوه، ٤٠٠ ‌میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده است.
سرهنگ اقبالی افزود: در این روش، فرد کلاهبردار از طریق نرم‌افزار به گروه زیادی از مشترکان تلفن‌های همراه پیامک را ارسال کرده و به صورت اتفاقی افرادی که در ساعات اولیه صبح درصدد واریز وجوه به حساب افراد مورد نظر خود بودند، طعمه فرد کلاهبردار قرار گرفته و پول را به حساب ارسالی واریز می‌کردند.
منبع: روزنامه شرق
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟