عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه داردرونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


مرعشی: تیم اقتصادی دولت باید تغییر کند

سیاست | يكشنبه ۱۹ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۵:۵۰ | نسخه چاپي

سخنگوی حزب کارگزاران گفت: من اولویت اول را تغییر ستاد اقتصادی دولت می‌دانم.
سید حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سخنان جالب توجهی در مورد اتفاقات و رویدادهای سیاسی در مواجهه با مجلس دهم در مصاحبه با نشریه صدا ارگان رسانه‌ای این حزب به زبان آورده است که  گزیده ای از سخنان مرعشی را در ادامه می خوانید.
ادعای اصولگرایان درباره دخالت دولت در انتخابات
  • ما از کسانی که اصولگرا بوده و همه سرمایه آن‌ها شورای نگهبان است انتظار نداریم شورای نگهبان را تضعیف کنند. اگر به شورای نگهبان نقد داریم به این دلیل است که تصور می‌کنیم شورای نگهبان به ما ظلم کرده است و حق خود می‌دانیم که علیه آنها فریادی بزنیم. اما آقای حداد عادل که همواره به طور خاص مورد عنایت شورای نگهبان بوده است نباید شورای نگهبان را تضعیف کند. وقتی شورای نگهبان انتخاباتی را تایید کرده است، آنها باید تسلیم شورای نگهبان شوند.
  • منفعت ملی حکم می‌کند که در عرصه سیاسی رقابت‌های جدی باشد. مردمسالاری یا دموکراسی 20-80 یا 70-30 برای هیچ کشوری مفید نیست. دموکراسی 49-51 بهترین دموکراسی است که نه اقلیت احساس یاس کند و از صحنه خارج شود و نه اکثریت احساس قدرت بیش از اندازه داشته باشد و در نتیجه آن استبداد به خرج بدهد و تنبلی کرده و به درستی به مردم خدمت نکند.
  • مجلس دهم از این نظر مجلس بسیاری خوبی است. مجلس دهم این فرصت را دارد که دو فراکسیون نیرومند اکثریت داشته باشد. حال اینکه کدام جناح فراکسیون اکثریت را خواهد داشت در ‌آینده مشخص می‌شود. در این لحظه نه فراکسیون‌آقای عارف که حدود 130 کرسی را در اختیار دارد و نه فراکسیون آقای لاریجانی که حدود 100 کرسی را در اختیار دارد، هیچ کدام اکثریت نیستند. باید از میان نیروهایی که در مجلس به صورت مستقل ظاهر شده‌اند، یارگیری کنند. ظرف یک ماه آینده مشخص می‌شود که کدام جریان فراکسیون اکثریت را خواهد داشت. رقابت بین آقای لاریجانی و عارف نیز به نظر من مبارک است.
  • در سیاست هیچ چیز بدتر از نفاق نیست. در سیاست فرد اگر شکست هم بخورد، اما خودش باشد، ارزشمند است. تنها خطری که من متوجه مجلس دهم می‌بینم ژله‌ای بودن مواضع سیاسی برخی از منتخبان است. این افراد باید زودتر تکلیف خود را روشن کرده و به هر جبهه‌ای که نزدیکتر‌ هستند، بپیوندند.
  • سخنگوی حزب کارگزاران ادامه می‌دهد: کسی که از هویت خود بیرون رفته و بخواهد با رنگ و لعاب و پرچم دیگران به میدان بیاید، ولو اینکه پیروز هم شود، به نظر من شکست خوره است. مردم نیز متوجه این مسئله شده و موجب از دست رفتن موقعیت این افراد می‌شود.
تیم اقتصادی دولت باید تغییر کند
  • من اولویت اول (کاری دولت) را تغییر ستاد اقتصادی دولت می‌دانم منظور از ستاد اقتصادی ‌بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد است. امروز اولویت اقتصاد ایران دیگر تورم نیست، بلکه اولویت اقتصادی ایران ایجاد رونق در اقتصاد، استفاده از منافع خارجی، تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و مصرف و ایجاد گشایش در بازار است. امروز سیاست دیگری لازم است و این سیاست را باید تیم دیگری به عهده بگیرد. من آقای محمد باقر نوبخت، ولی الله سیف و علی طیب نیا را ترکیب خوب و موفقی دانسته و می‌دانم. تیمی که تمام ماموریت خود را کنترل تورم می‌دانسته و موفق هم عمل کرده باید جای خود را به تیمی بدهد که بتواند در کشور گشایش اقتصادی ایجاد کند.
  • در حال حاضر دکتر روحانی با مجلسی مواجه می‌شود که مجلس حامی دولت است. این مسئله نعمت و فرصت بزرگ برای دولت است. هدف دولت نباید تاثیرگذاری بر انتخابات آینده باشد، من چنین دیدی را نوعی شرک دانسته و اصیل تلقی نمی‌کنم و برای یک دولت بسیار سبک است که از زاویه نتیجه انتخابات آینده بخواهد کشور را اداره کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: تیم اقتصادی ،

دیدگاه شما چیست؟