با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


لحن مثبت در کنگره سراسری حزب حاکم کره شمالی: قدرت اتمی مسئول هستیم

جهان | يكشنبه ۱۹ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۳:۱۳ | نسخه چاپي

رهبر کره شمالی در جریان سخنان روز شنبه خود در کنگره سراسری حزب جاکم اعلام کرد کشورش یک قدرت اتمی مسئول است و از سلاح هسته ای تنها برای دفاع از استقلال خود در مقابل یک حمله اتمی احتمالی استفاده می کند.
به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس کیم جونگ اون در سخنانی که کنگره سراسری حزب کارگران کره شمالی که در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شده است، بر ضرورت پای بندی پیونگ یانگ به مفاد معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای و همکاری این کشور در جهت عاری سازی جهان از سلاح های هسته ای تاکید کرده است.
این سخنان رهبر کره شمالی در شرایطی که این کشور پیش از این بارها همسایه جنوبی خودرا به انجام حملات برق آسا و ویرانگر و ایالات متحده آمریکا را به انجام حملات هسته ای تهدید کرده است، بیان می شود.
گمان نمی رود این سخنان رهبر کره شمالی تغییری در کاهش نگرانی های همسایه های این کشور از جمله کره جنوبی و ژاپن از فعالیت های هسته ای و توسعه قابلیت های موشکی پیونگ یانگ داشته باشد.
کیم جونگ اون در کنگره سراسری حزب حاکم گفته است :" کره‌شمالی به عنوان یک قدرت متعهد اتمی هیچ گاه از سلاح اتمی استفاده نخواهد کرد مگر زمانی که استقلالش توسط یک تهاجم اتمی تهدید شود."
سخنرانی رهبر کره شمالی در کنگره سراسری حزب حاکم
لحن مثبت در کنگره سراسری حزب حاکم کره شمالی: قدرت اتمی مسئول هستیم
او همچنین خواستار بهبود روابط کشورش با کشورهایی شده است که پیشتر با پیونگ یانگ روابط خصمانه ای داشته اند. رهبر کره شمالی تاکید کرده است اگر این کشورها حاکمیت و استقلال حزب حاکم کره شمالی را به رسمیت بشناسند، حتی اگر پیشتر روابط خصمانه ای با پیونگ یانگ داشته باشند، می توانند روابط خود را با کره شمالی عادی کنند.
کره شمالی در حالی خواهان شناسایی این کشور به عنوان یک قدرت اتمی مسئول است که در فوریه سال جاری میلادی اعلام کرده است بمب هیدروژنی تولید و آزمایش کرده است.
به دنبال این اقدام دولت کره شمالی ، شورای امنیت ملل متحد در مارس سال جاری میلادی تحریم های کره شمالی را تشدید کرد.
کره شمالی در سال 2003 از معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) خارج شد و در سال 2006 نخستین آزمایش اتمی خود را انجام داد. پیونگ یانگ تا کنون سه بار آزمایش هسته ای کرده است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟