ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد؛ ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار

رئیس مرکز آمار از فراهم شدن امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌شده خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن خبرداد و گفت: از امروز به مدت یک هفته، خانوارها می‌توانند ...


دختر پرسپولیسی با تیپ پسرانه در ورزشگاه کری خواند+عکس

دختر هوادار پرسپولیس دیدار سرخپوشان مقابل استقلال خوزستان را از نزدیک تماشا کرد.


جنجال حضور مانکن برزیلی در ایران برای انجام جراحی زیبایی بینی!+عکس

حضور یک مانکن برزیلی در ایران برای انجام دادن جراحی زیبایی بینی سوژه کاربران در فضای مجازی شده است.


پسر عاشق پیشه نامزد سابقش را زیر کتک کشت +تصاویر

پسر عاشق پیشه نامزد سابق خود را با کتک کشت و سعی داشت قتل او را با داستانی مخفی کند.


لحظه شکار عقاب

(Sadie Whiteloks) عکاس سرشناس حیات وحش تصاویری دیدنی از لحظه شکار یک ماهی توسط عقاب را از دریاچه‌ای که پر از تمساح است را شکار کرده. این دریاچه در پارک ...


هاشمی‌رفسنجانی: همکاری دانشگاه ها باید برای تقویت منافع ملی انجام شود

هاشمی‌رفسنجانی: همکاری دانشگاه ها باید برای تقویت منافع ملی انجام شود

سیاست | چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۲۰:۱۵ | نسخه چاپي

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:همکاری همه واحدهای دانشگاهی کشور باید در راستای تسهیل تحصیلات و تعمیق پژوهش‌ها برای تقویت منافع ملی و مصالح مردم باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، با تبریک عید فرخنده مبعث، دانشجویان و دانشگاهیان را سرمایه انسانی هر کشوری دانست و گفت: جوانان مستعد ایرانی استحقاق تحصیل در مقاطع عالی را دارند و وظیفه مسئولین در همه بخش‌هاست که مسیر تحصیل آنان را هموار کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، هدف از تأسیس دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی را گسترش علم و دانش با استفاده از اقیانوس مردمی دانست و گفت: نیاز جامعه در این بخش، هم فردی و هم اجتماعی است، چون تحصیل جوانان، علاوه بر ضرورت عقلی و حاکمیتی برای همراهی کشور با قافله علم، برای خانواده‌ها هم نیاز است که خواستار تحصیل فرزندان خود در مقاطع مختلف هستند.
هاشمی رفسنجانی، با اشاره به شباهت‌ها و تفاوت‌های مؤسسات آموزش عالی غیردولتی با دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: همکاری همه واحدهای دانشگاهی کشور باید در راستای تسهیل تحصیلات و تعمیق پژوهش‌ها برای تقویت منافع ملی و مصالح مردم باشد.
وی با بیان این نکته که «۲۵۰۰ واحد دانشگاهی از دانشگاه‌های دولتی، پیام‌نور، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی در کشور داریم»، گفت: تعامل با دانشگاهیان و آشنایی با ویژگی‌های مراکز علمی جهان و استفاده از تجربیات ارزنده، باید کار مشترک همه مراکز دانشگاهی، با هدف ارتقای جایگاه علمی ایران در دنیا و تأمین نیازهای آینده کشور باشد.
در آغاز این دیدار، کواکبیان عضو شورای مرکزی ـ آهومنش، دبیر کل ـ  نوروزی، عضو شورای مرکزی و طیرانی عضو شورای مرکزی، گزارشی از فعالیت‌ها، برنامه‌ها، مشکلات و دورنمای آینده ۳۵۸ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ارائه کردند که در حال حاضر حدود ۴۵۰ هزار دانشجو در سه مقطع دارند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: