بهترین گوشی‌های بازار با قیمت 1 تا 1.5 میلیون تومان

اگر به دنبال خرید یک گوشی هوشمند هستید این روزها نیازی به خرج بیش از یک و نیم میلیون تومان ندارید و معمولاً می‌توان در این بازه قیمتی محصولاتی ...


خروج پیکر 4 تن از زیر آوار پلاسکو

سخنگوی ستاد مدیریت بحران ریزش ساختمان پلاسکو از خروج پیکر 4 تن از جانباختگان از زیر آوار خبر داد.


تکان‌دهنده‌ترین آتش‌سوزی‌ها در طول تاریخ +تصاویر

حوادث آتش سوزی از دردناکترین حوادث اتفاق افتاده محسوب می شوند اما در این بین برخی آتش سوزی ها در طول تاریخ


تکان‌دهنده‌ترین آتش‌سوزی‌ها در طول تاریخ +تصاویر

حوادث آتش سوزی از دردناکترین حوادث اتفاق افتاده محسوب می شوند اما در این بین برخی آتش سوزی ها در طول تاریخ


یادداشت/ اصغر زارعی

چالش‌های آمریکا در پساترامپ

/>


هاشمی‌رفسنجانی: همکاری دانشگاه ها باید برای تقویت منافع ملی انجام شود

هاشمی‌رفسنجانی: همکاری دانشگاه ها باید برای تقویت منافع ملی انجام شود

سیاست | چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۲۰:۱۵ | نسخه چاپي

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:همکاری همه واحدهای دانشگاهی کشور باید در راستای تسهیل تحصیلات و تعمیق پژوهش‌ها برای تقویت منافع ملی و مصالح مردم باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، با تبریک عید فرخنده مبعث، دانشجویان و دانشگاهیان را سرمایه انسانی هر کشوری دانست و گفت: جوانان مستعد ایرانی استحقاق تحصیل در مقاطع عالی را دارند و وظیفه مسئولین در همه بخش‌هاست که مسیر تحصیل آنان را هموار کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، هدف از تأسیس دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی را گسترش علم و دانش با استفاده از اقیانوس مردمی دانست و گفت: نیاز جامعه در این بخش، هم فردی و هم اجتماعی است، چون تحصیل جوانان، علاوه بر ضرورت عقلی و حاکمیتی برای همراهی کشور با قافله علم، برای خانواده‌ها هم نیاز است که خواستار تحصیل فرزندان خود در مقاطع مختلف هستند.
هاشمی رفسنجانی، با اشاره به شباهت‌ها و تفاوت‌های مؤسسات آموزش عالی غیردولتی با دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: همکاری همه واحدهای دانشگاهی کشور باید در راستای تسهیل تحصیلات و تعمیق پژوهش‌ها برای تقویت منافع ملی و مصالح مردم باشد.
وی با بیان این نکته که «۲۵۰۰ واحد دانشگاهی از دانشگاه‌های دولتی، پیام‌نور، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی در کشور داریم»، گفت: تعامل با دانشگاهیان و آشنایی با ویژگی‌های مراکز علمی جهان و استفاده از تجربیات ارزنده، باید کار مشترک همه مراکز دانشگاهی، با هدف ارتقای جایگاه علمی ایران در دنیا و تأمین نیازهای آینده کشور باشد.
در آغاز این دیدار، کواکبیان عضو شورای مرکزی ـ آهومنش، دبیر کل ـ  نوروزی، عضو شورای مرکزی و طیرانی عضو شورای مرکزی، گزارشی از فعالیت‌ها، برنامه‌ها، مشکلات و دورنمای آینده ۳۵۸ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ارائه کردند که در حال حاضر حدود ۴۵۰ هزار دانشجو در سه مقطع دارند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟