جمعیت واقعی مراسم تشییع آیت الله هاشمی چقدر بود؟

برخی رسانه ها جمعیت شرکت کننده در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی را سه تا 4 میلیون نفر اعلام کرده اند. جالب آنکه حسینعلی امیری معاون پارلمانی ...


زاینده‌رود جمعه در اصفهان جاری می‌شود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به تصمیم کمیته ۵ نفره برای بازگشایی زاینده رود گفت: پیش بینی می‌شود تا اواخر روز جمعه زاینده رود در شهر اصفهان جریان یابد.


جمعیت واقعی مراسم تشییع آیت الله هاشمی چقدر بود؟

برخی رسانه ها جمعیت شرکت کننده در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی را سه تا 4 میلیون نفر اعلام کرده اند. جالب آنکه حسینعلی امیری معاون پارلمانی ...


خودروی احتمالی سال 2040 بنز+تصاویر

بر خلاف مدل استریم لاینر W196 اصلی، خودروی طراح کره‌ای یک کابین کاملا بسته داشته و به سامانه‌های کمکی آیرودینامیکی به روز مجهز شده است. از طرفی یک بالک نیز در پشت کابین برای شکاف بیشتر هوا قرار گرفته است.


تصاویر تاریخی از مصاحبه مطبوعاتی امام پس از فرار شاه

پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملا ارتش از جریان امور امنیتی خارج شد.


٤ مرگ مرموز در شنبه پایتخت

حوادث | دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱:۳۷ | نسخه چاپي

بازپرس و کارآگاهان جنایی پایتخت پرونده‌های جنایی‌ای را بررسی می‌کنند که طی آن ٤ مرد و زن در نخستین روز هفته در پایتخت با انگیزه‌های نامعلوم و متفاوتی یا به زندگی خود پایان دادند و یا جان باختند. در این پرونده‌ها دو دختر و دو مرد با انگیزه‌های نامعلوم و به طرز مرموزی جان خود را از دست دادند.
سقوط از بالکن
ساعت ١٤ روز شنبه بود که بازپرس کشیک برای بررسی نخستین پرونده جنایی خود راهی خانه‌ای در جنوب شرق تهران شد. با حضور ماموران و بازپرس مدیرروستا، آنها با جسد دختر جوانی روبه‌رو شدند که از بالکن طبقه چهارم به پایین سقوط کرده بود. بلافاصله تحقیقات در این رابطه آغاز شد و در ادامه مشخص شد که دختر جوان درحالی که با یکی از دوستانش در اتاق برادرش مشغول درس‌خواندن بوده، برادر ١٢‌ساله خود را می‌بیند که از مدرسه به خانه برگشته.
او که اتاق برادرش را حسابی بهم ریخته بود، برای این‌که برادرش متوجه نشود که او چند ساعت با دوستش در اتاق او بوده و آنجا را بهم ریخته است، تصمیم عجیب و مرگباری گرفت. این دختر ١٧ ساله تصمیم گرفت به همراه دوستش از طریق بالکن به یک اتاق دیگر برود تا برادرش او را نبیند. اما در این میان از بالکن سقوط کرد و جان باخت. با مشخص‌شدن این موضوع تحقیقات در رابطه با این پرونده از سوی ماموران ادامه یافت تا موضوع اصلی مشخص شود.
مرگ مرموز یا خودکشی
ساعت ٤٠: ١٦ عصر روز شنبه بود که باز هم بازپرس جنایی برای بررسی مرگ مشکوک یک مرد ٣٤‌ساله راهی خانه‌ای در شمال پایتخت شد تا در رابطه با دومین پرونده، تحقیقات خود را آغاز کند. مرد ٣٤ سا‌له‌ در خانه‌اش به طرز مرموزی جان باخته بود. دوست صمیمی این مرد که با پلیس نیز تماس گرفته بود، در تجسس‌ها به ماموران کلانتری١٠٢ پاسداران و بازپرس مدیرروستا گفت: «دوستم مشاور سابق فدراسیون بوکس بود. او امروز در خانه تنها بود. وقتی با او تماس گرفتم، جواب نداد. برای همین برای دیدنش به خانه‌اش آمدم. ولی وقتی در را باز کردم با جسدش مواجه شدم. او روی زمین افتاده بود و نفس نمی‌کشید. اصلا نمی‌دانستم چه بلایی به سرش آمده است؛ برای همین بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم.»
با این اظهارات، تیم پزشکی حاضر در صحنه پس از بررسی‌های لازم تایید کردند که این مرد بر اثر مسمومیت جان باخته است. به همین خاطر جسد برای بررسی اطلاعات بیشتر و این‌که وی با چه نوع سمی جان باخته است به پزشکی قانونی و سم شناسی منتقل شد.
حوالی ساعت ١٧ روز شنبه بود که مرد میانسالی در مقابل چشم مردم درحالی‌که فریاد بلندی سر می‌داد، خودش را حلق‌آویز کرد. او که طنابی آبی رنگ را به پل میرداماد بسته بود، یک سر دیگر طناب را به گردنش انداخت و خودش را از پل به پایین پرت کرد؛ طوری که در مقابل چشم مردم حلق‌آویز ماند. پس از آن بلافاصله موضوع این حادثه به مرکز فوریت‌های اورژانس ١١٥ اطلاع داده شد که در پی آن عوامل اورژانس به محل حادثه در بلوار میرداماد، پل عابر اعزام شدند.
در ادامه مدیرروستا بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران نیز در محل حضور یافت تا تحقیقات خود را در این‌باره آغاز کند. همچنین پس از حضور تکنیسین‌های اورژانس مشاهده شد که مردی ٦٥ ساله خودش را از پل میرداماد حلق‌آویز کرده که عوامل امدادی این فرد را به پایین منتقل کرده و در بررسی علایم حیاتی‌اش مشخص شد، وی جان خود را از دست داده است. پس از انتقال جسد این مرد به پایین، جسد وی به پزشکی قانونی منتقل شد و محل برای بررسی‌های بیشتر در اختیار پلیس قرار گرفت. در حال حاضر نیز بازپرس جنایی این پرونده را بررسی
می‌کند.
مرگ خودخواسته در اتاق خواب
پرونده بعدی که آخرین پرونده جنایی شنبه شب است، مربوط به دختر جوانی می‌شود که ساعت ١٠ شنبه شب به طرز مرموزی جان باخت و فرضیه خودکشی را پیش روی بازپرس و کارآگاهان جنایی قرار داد. شنبه بود که زن جوان هرچه در اتاق دخترش را زد، صدایی نشنید. او در را باز کرد و داخل اتاق شد، ولی باز هم هرچه دخترش را صدا زد، جوابی نشنید. وقتی وارد اتاق شد، با تکان دادن دخترش متوجه شد که او جان باخته است. بلافاصله ماموران کلانتری سلیمانیه در جریان ماجرا قرار گرفتند و راهی محل حادثه در شرق تهران شدند.
با حضور ماموران و بازپرس مدیرروستا، مادر این دختر ٢٢ ساله درحالی‌که به‌شدت شوکه شده بود، گفت: «وقتی وارد اتاق دخترم شدم و دیدم که او نفس نمی‌کشد، به‌شدت شوکه شدم. همان لحظه متوجه چند بسته قرص ترامادول کنار شیشه پنجره اتاقش و بالای تختش شدم. برای همین احتمال می‌دهم که او دست به خودکشی زده باشد.»
این زن در ادامه صحبت‌هایش گفت: «دخترم مشکل خاصی نداشت؛ فقط این چند روز به‌شدت عصبی شده بود. از طرفی ١٠‌میلیون تومان نیز از یکی از دوستانش طلبکار بود که دوستش این پول را به او پس نمی‌داد؛ دخترم سر همین موضوع نیز به‌شدت عصبی بود.»
با این اظهارات جسد به پزشکی قانونی منتقل شد تا علت اصلی مرگ مشخص شود. همچنین به دستور بازپرس مدیرروستا تحقیقات در این رابطه آغاز شد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟