خودروهای منتخب سال از نگاه تاپ‌گیر+تصاویر

این روند هر ساله بسیاری از مجلات تخصصی خودرواست که کارشناسان و اهل فن به بررسی آن می‌پردازند و مرجع خوبی برای انتخاب مشتریان محسوب می‌شود.


ادعای رویترز درباره هواپیمایی آسمان تکذیب شد

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که شرکت هواپیمایی آسمان تقاضایی مبنی بر صدور مجوز پرواز به اروپا از این سازمان نداشته است.


قطع سیم کارت مشترکانی که نقص اطلاعات هویتی دارند

اپراتورها موظفند در مرحله دوم و پس از اطلاع رسانی به این گونه مشترکان و در صورت تکمیل نکردن اطلاعات هویتی از سوی مشترک نسبت به یک طرفه کردن سیم کارت چنین مشترکی عمل کنند.


دردسرهای عکس منشوری و استعفای دو سرمربی؛ یک فوتبالیست گوشه رینگ!

اظهارات تند شجاعی و عکس جنجالی رحمتی، استعفای همزمان دو مربی لیگ برتری، واگذاری تیم امید به فدراسیون و استعفا در پرونده تیم جنجالی اخیر مهمترین ...


دیدار مقامات ایران و کانادا برای ترمیم روابط

سیاست | يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۸:۳۴ | نسخه چاپي

 استفان دیون گفت به رغم تمایل فراوان به از سرگیری روابط با تهران باید برخی تحریم ها را به منظور اطمینان از ایران حفظ کنیم.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رادیوکانادا، مقامات کانادایی و ایرانی برای ترمیم تدریجی روابط دیپلماتیک بین دو کشور دیدار کرده اند.
این خبر می تواند موجب خشنودی شرکت هواپیماسازی بمباردیه شود که برای فروش تولیدات خود به ایران خواهان اقدامی دیپلماتیک است.
بهادر ذبیحیان از مونترال گزارش داد: بمباردیه از ماهها قبل تلاش می کند هواپیما و قطار به ایران بفروشد. پییر بودوان، رئیس شورای اداری بمباردیه حتی هفته گذشته به ایران سفر کرد.
برداشته شدن بخش اعظمی از تحریم های بین المللی علیه ایران به دنبال توافق هسته ای به بمباردیه امکان می دهد این نوع معاملات را پیش ببرد.
آلن بلمار، رئیس و مدیرعامل شرکت بمباردیه می گوید: مذاکرات با ایرانی ها در حال پیشروی است اما یک کمک دیپلماتیک خوش هنگام خواهد بود.
او می گوید: رقبا از کلیه منابعی که در اختیار دارند استفاده می کنند، بنابراین واضح است که دولت می تواند به ما کمک کند. مذاکرات دوجانبه میان دو کشور در سطح سیاسی بسیار مهم است.
استفان دیون، وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد مسئولان ایرانی و کانادایی به تازگی با یکدیگر دیدار کرده اند. وی افزود: طبق معمول، دیدارها مرحله به مرحله صورت می گیرد، هم اکنون میان مقامات دو کشور و سپس به سطح سیاسی می رسد.
استفان دیون جزئیات بیشتری درباره محل این دیدارها یا محتوای مذاکرات مطرح نکرد. یکی از مکان های احتمالی مذاکرات ممکن است در دفاتر مقر سازمان ملل در نیویورک باشد که دیپلماتهای همه کشورها با یکدیگر برخورد می کنند. استفان دیون تاکید کرد که از سرگیری روابط دشوار است زیرا دولت هارپر روابط با ایران را به طور کامل قطع کرده بود.
وزیر خارجه کانادا افزود: ما بسیار بسیار به رتمایل داریم روابط با ایران را از سرگیریم. باید در عین حال برخی تحریم ها را حفظ کنیم تا مطمئن شویم برنامه هسته ای ایران به سمت نظامی پیش نرود.
این اولین دیدارهایی است که بعداز سال دو هزار و دوازده صورت می گیرد، هنگامی که اوتاوا سفارتخانه خود را در تهران تعطیل و دیپلماتهای ایرانی را به نشانه اعتراض علیه سیاست جمهوری اسلامی ایران اخراج کرد.
هنوز مشخص نیست چه زمانی سفارت کانادا در تهران بازگشایی می شود اما استفان دیون می گوید وزارتخانه اش در حال بررسی و تحقیق درباره این موضوع است.
وی افزود: مطمئنا اگر سفارت داشته باشیم، برای کلیه شرکت های کانادایی، خانواده های کانادایی، دانشجویان کانادایی، همه کسانی که با ایران در تماس اند بهتر خواهد بود.
در عین حال، کولن بول، معاون فروش بمباردیه امیدوار است این بازگشایی سفارت به تاخیر نیفتد. او می گوید: رقبای ما به درستی از نمایندگی های دیپلماتیک بهره می برند، ما بسیار خوشحال می شویم که نمایندگی دیپلماتیک کانادایی در این کشور داشته باشیم.
بمباردیه بر خلاف ایرباس و ای تی آر، هنوز قرارداد فروش هواپیما به ایران منعقد نکرده است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: