خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


مراحل پروانه شدن کرم ابریشم

جالب است بدانید، پروانه هااول تخم هایی هستند که به لارو یا کرم تبدیل می شوند.و در مرحله آخر، به صورت یک پروانه زیبا با ظرافت و رنگ های شگفت‌آور ...


دروغگویی آشکار یک بازیگر در “خندوانه”!+عکس

| يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۰:۲۰ | نسخه چاپي

پنج شنبه روز خوبی برای پرسپولیسی ها نبود ؛ سلسله اشتباهات داور، دفاع و دروازه بان سه امتیاز حساس را از کف شان خارج کرد و حالا کارشان برای قهرمانی در لیگ برتر سخت تر شده.

به گزارش سینماژورنال، خاطره برزو ارجمند چند ساعت بعد از این باخت در قالب برنامه «خندوانه» پخش شد تا تلخی شکست دراماتیک ۱۲ سال پیش پرسپولیس زنده شود.

برزو ارجمند اما خاطره اش را طوری تعریف کرد که کمترین قرابت با واقعیت را دارد و با توجه به انتخاب یک باخت چهار گله پرسپولیس بیشتر به کری خوانی یک استقلالی با پرسپولیسی ها شبیه است. در این گزارش اصل و فرع خاطره ارجمند مرور شده است.

ارجمند چه گفت؟
ابتدا برای کسانی که خاطره بروز ارجمند را نشنیده اند به شکل مختصر ماجرا را شرح می دهیم. آن طور که برزو ارجمند مدعی است قدمش برای پرسپولیس نحس است (به قول خودش«بدشانسی‌آور» است) و وقتی به استادیوم می رود این تیم  یا شکست می خورد یا در دقایق پایانی برد را با مساوی عوض می کند. دوستش (علی پاشا) به این مساله پی برده برای همین وقتی ارجمند می خواهد با آن ها برای تماشای بازی پرسپولیس ، پیش از دربی به آزادی برود ، با مخالفت پاشا روبرو می شود. او هم با علی انصاریان تماس می گیرد. انصاریان برغم بی میلی ( که می دانسته قدم ارجمند نحس است) می پذیرد که این حرف ها همه اش خرافه است و او را با اتوبوس تیم ،به ورزشگاه می برد. این بار اتفاق عجیبی رخ می دهد و سرخ ها تا دقیقه سی سه گل می زنند. اما در نهایت بازی سه سه می شود و در لحظات پایانی خداداد عزیزی گل چهار را به پرسپولیس می زند. ارجمند تعریف می کند که وقتی پرسپولیس گل دوم را می خورد علی پاشا با التماس از او می‌خواهد تا استادیوم را ترک کند اما ارجمند زیر بار نمی‌رود تا اینکه در دقیقه‌های پایانی گل سوم هم به پرسپولیس زده می‌شود و علی انصاریان نیز با فریاد رو به تماشاچی‌ها و خطاب به «برزو» الفاظی را می‌گوید که ابتدا مردم متوجه فرد مورد نظر نمی‌شوند، اما بعد به لطف رفیق شفیقش رسوا می‌شود و جو به هم می‌ریزد تا اینکه او را برای تلطیف فضا از ورزشگاه بیرون می‌کنند و ما بقی این رویداد آوارگی برزو ارجمند برای بازگشت به خانه است.

ارجمند راست نگفت
برزو ارجمند احتمالا پیش خودش فکر کرده برای جذاب بودن خاطره اش خوب است یکی از باخت های ۴ بر ۳ پرسپولیس را دراماتیزه کند و به خورد بیننده ها بدهد. برای همین شاخ و برگ های خاطره را از تخیل وام گرفته و محصولش چیزی شده که نامش قلب تاریخ است. ارجمند با زیرکی و اعلام این که طرفدار پرسپولیس هم هست  خود را تیغ انتقادها رها کرد و با این موضع گیری برای خودش راه فرار گذاشت وگرنه کی می تواند در آن واحد سرخابی باشد؟! احتمالا اصل هدفش این بود که نماد چهار استقلالی ها را زنده کند. در دربی اخیر این عدد زیر سوال رفته و او احتمالا با یاداوری شکست ۴ –  ۳ پرسپولیس چنین هدفی داشته!

پرسپولیس پیش از دربی ۴- ۳ نباخته
برای رسیدن به ادعای ارجمند ابتدا سراغ نتایج پرسپولیس پیش از دربی ها رفتیم. این تیم در لیگ برتر پیش از مسابقه با استقلال باخت داشته اما هیچ کدام نتیجه مورد ادعای ارجمند یعنی باخت ۴- ۳ نیست.به عبارت دیگر پرسپولیس در طول تاریخ برگزاری لیگ برتر هیچ گاه پیش از دربی از هیچ تیمی با نتیجه چهار بر سه شکست نخورده است.

منظور «پاس» است
آن چه برزو ارجمند تعریف کرد ، برای پرسپولیسی ها یادآور شکست شان در برابر پاس است در دوره سوم لیگ برتر. در آن بازی بود که در دقایق پایانی خداد عزیزی گل برتری تمیش را زد و پاس را به قهرمانی در لیگ نزدیک کرد. این بازی در هفته دوازدهم و سه بازی بعد از دربی برگزار شد.

تغییر در تاریخ لیگ
برزو ارجمند نه تنها زمان شکست پرسپولیس را تغییر داد که نوع شکست این تیم را هم برای بالا رفتن جذابیت خاطره اش مصادره به مطلوب کرد. او گفت تا دقیقه سی سرخ ها سه هیچ جلو افتادند و در نهایت تیم مقابل جبران کرد و در دقایق پایانی گل برتری را زد. اصل واقعیت این است که پاس گل اول را می زند و پرسپولیس جبران می کند. پاس دو بار دیگر جلو می افتد اما سرخ ها با دو گل کار را به تساوی سه – سه می کشانند و در دقایق پایانی خداد عزیزی پاس را جلو می اندازد.

خندوانه
برزو ارجمند و رامبد جوان در “خندوانه”

تغییر در تیم علی انصاریان
ارجمند حتی در ترکیب تیم پرسپولیس هم دست برد و علی انصاریان را بازیکن تیم پرسپولیس عنوان کرد. این در حالی است که موقع شکست ۴ بر ۳ پرسپولیس ،‌انصاریان به خاطر مشکل با مدیرعامل وقتی یعنی اکبر غمخوار در سایپا توپ می زد.

خاطره ای که نیست!
با این توصیف کل خاطره ارجمند زیر سوال است ؛ یعنی چطور می شود با دعوت مستقیم بازیکنی که در پرسپولیس نیست به ورزشگاه رفت و آن خاطره شکل بگیرد. راستش این قدر می دانیم که برای شوخی و مطایبه می توان خیلی از مرزها را به هم ریخت ولی گوینده باید به اصل ماجرا وفادار باشد. با یک دیالوگ ساده و یا یک کپشن که حرف های کمدین برنامه حاصل تخیل او است ، می شد از این تحریف جلوگیری کرد و جلوی شائبه ها را گرفت.

فراتر از یک کُری
شاید در ابتدای گزارش باید توضیح می دادیم که اصلا هدف مان از تدوین این گزارش چیست. شاید بگویید این هم یک کری فوتبالی است دیگر. احتمالا هم از مجادله بازیگران پیش و پس از دربی اخیر روی آنتن زنده شاهد مثال بیاوید. حتی ممکن است بگویید ارجمند گفته تیم اولش استقلال است و بعد از دو دیگر تیم مشهدی، طرفدار پرسپولیس است. غرض این که خاطره ارجمند فراتر از کری های معمول است؛ او می توانست خیلی راحت خط و نشان بکشد و از تیم محبوبش دفاع کند نه این که با جعل تاریخ ، از بیننده خنده بگیرد. اصلا چرا ارجمند باید روی عدد چهار که پرسپولیسی ها بعد از دربی اخیر مدعی اند از کف استقلالی ها خارجش کرده اند،‌زوم کند؟

انتظار سرخابی ها دو آتشه از تلویزیون
«خندوانه» برنامه پر بیننده ای است و اگر قرار است در آن با دستمایه قرار دادن اتفاقات خنده ایجاد شود،‌نباید حد و مرزها به هم بریزد. یک نفر مثل علی مسعودی مختار است هر آن چه دلش می خواهد درباره ارتباط خود و پدر محترمش اغراق کند ولی نه تنها ارجمند که هیچ کس دیگر اجازه به هم ریختن تاریخ را به بهانه ایجاد خنده ندارد. این مساله فرا تر از فوتبال است و مربوط به همه حوزه ها می شود؛‌واقعا اگر یک مساله سیاسی روی آنتن تحریف می شد الان همه از آن به عنوان یک شوخی یاد می کردند. وانگهی مسولان تلویزیون خیلی خوب متوجه حساسیت سرخابی ها هستند و می دانند رسانه شان بعد آموزشی هم دارد. تحریف ارجمند با این ادعا تناقض دارد؟

خندوانه دور خورد؟
معتقدیم برنامه «خندوانه» خیلی از خطوط قرمز بیهوده را از بین برده.دلیل این موفقیت برخورد مناسب برنامه سازان با سوژه ها است ؛ آن ها می دانند باید طوری رفتار کنند که حساسیت کاذب ایجاد نشود. درباره خاطره ارجمند اما بنظر می رسد فریب ظاهرا خاطره را خورده اند و حواس شان نبوده که یک استقلالی از این تریبون دارد کری می خواند آن هم با تحریف تاریخ.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟