رنگی‌ترین مبارزه علیه خشونت؛ گفتگو با چند دختر و پسری درباره روز منع خشونت علیه زنان

«خشونت علیه زنان و دختران، یک نقض حقوق‌‌بشری و مانع جدی برای توسعه پایدار است. هزینه‌های آن در مقیاس بزرگ، سبب تحمیل مضرات زیادی در جامعه ...


واکنش ایران سر و صدای بیهوده است؛ خشم تهران اهمیتی ندارد

دو سناتور تندرو و هم حزبی «دونالد ترامپ» در پاسخ به واکنش های تند و قاطع مقامات ایران به تمدید «قانون داماتو» به اظهارنظر در این باره پرداختند.


رنگی‌ترین مبارزه علیه خشونت؛ گفتگو با چند دختر و پسری درباره روز منع خشونت علیه زنان

«خشونت علیه زنان و دختران، یک نقض حقوق‌‌بشری و مانع جدی برای توسعه پایدار است. هزینه‌های آن در مقیاس بزرگ، سبب تحمیل مضرات زیادی در جامعه و اقتصاد می‌شود. دنیا توان پرداخت این هزینه را ندارد». این جملات بخشی از گفته‌های بان کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل، درباره کارزاری است که این روزها خیلی‌ها آن را با رنگ نارنجی‌اش می‌شناسند...


خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری می کنند و در کنار آن بهترین آرایش و استایلینگ مو را نیز معرفی می نمایند که گزیده ای از آنها را در این مطلب مشاهده می کنید.


چرا «فردا» تعطیل نیست؟

در این گزارش به بررسی چرایی تعطیل‌نشدن هشتم ربیع‌الاول امسال، سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت امام عصر(عج) پرداخته شده است.


تغییر ۷۵درصدی ترکیب مجلس دهم به نسبت مجلس نهم؛ ۲۱۶ نماینده کنونی مجلس حذف شدند

سیاست | شنبه ۱۱ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۵:۳۲ | نسخه چاپي

مجلس دهم در مقایسه با مجلس نهم با 75 درصد تغییر همراه بوده است و تنها 73 تن از نمایندگان مجلس کنونی موفق به راهیابی به پارلمان دهم شده‌اند.

دور دوم انتخابات مجلس دهم برای تعیین تکلیف 68 کرسی باقیمانده درحالی روز گذشته برگزار شد که تکانه‌های رای مردم در اردیبهشت 95 به مثابه اسفند 94 زلزله‌وار بود.

آنگونه که مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف کردند، 216 کرسی سبز پارلمان با نمایندگان سابق خداحافظی خواهد کرد تا مجلس دهم نمایندگانی جدید را به خود ببینید، گرچه هستند برخی چهره‌ها که پیشتر نیز ردای نمایندگی را پوشیده بودند و بعد از وقفه‌ای، از خردادماه امسال، دوباره به بهارستان باز خواهند گشت، چهره‌هایی چون دلخوش، یوسف نژاد، طاهرخانی، نوروزی و ...

در کنار 73 نماینده باقیمانده از مجلس نهم که چهارسال دیگر مهمان بهارستان خواهند بود، 4 نماینده اقلیت های مذهبی نیز ابقا شده‌اند. آنگونه که در حوزه انتخابیه کلیمیان؛ سیامک مره صدق، در حوزه انتخابیه زرتشتیان اسفندیار اختیاری کسنویه، در حوزه انتخابیه مسحیان آشوری و کلدانی؛یوناتن بت کلیا، در حوزه انتخابیه مسیحیان ارامنه شمال ایران؛ کارن خانلری در مجلس دهم حضور خواهند داشت. تنها در حوزه انتخابیه مسیحیان ارامنه جنوب ایران ژرژیک ابرامیان جایگزین روبرت بگلریان شده است.
در این میان تکلیف یکی از کرسی های حوزه انتخابیه اصفهان هنوز مشخص نشده است و بنا به گفته شورای نگهبان سرنوشتش به انتخابات میان دوره ای موکول شده است.
بر این اساس از 289 کرسی مجلس دهم تنها  در 25 درصد آن نمایندگان مجلس نهم ابقا شده و 75 درصد ساکنین کرسی های مجلس دهم در مقایسه با مجلس قبلی تغییر کرده است. {جدول گرایش سیاسی نمایندگان مجلس نهم «اینجا» قابل مشاهده است.}
در جدول زیر اسامی نمایندگان مجالس نهم و دهم و وضعیت حذف یا ابقای هرکدام از آنها به تفکیک استان ها آمده است؛


استان/ حوزه انتخابیه

اسامی نمایندگان مجلس نهم

اسامی نمایندگان مجلس دهم

وضعیت حدف یا ابقا
 

و هریس:

آذربایجان شرقی

عباس فلاحی باباجان

بیت الله عبدالهی 

حذف
 

بستان‌آباد:

غلامرضا نوذری

محمد وحدتی هلان

حذف
 

بناب

محمدباقری بناب

ضیاء‌الله اعزازی

حذف
 

تبریز، اسکو و آذر شهر

محمدحسین فرهنگی، مسعود پزشکیان،علیرضا منادی سفیدان، میرهادی قره‌سید، رضا رحمانی، محمداسماعیل سعیدی

مسعود پزشکیان
احمد علیرضا بیگی
زهرا ساعی
محمدحسین فرهنگی
شهاب الدین بی مقدار
علیرضا منادی

پزشکیان، منادی، فرهنگی ابقا شدند
قره سید، رحمانی و سعیدی حذف شدند.
 

سراب

مهناز بهمنی

یوسف داودی

حذف
 

شبستر

علی علی لو

معصومه آقاپور

حذف
 

کلیبر و هوراند

ارسلان فتحی‌پور

قلی‌الله قلی‌زاده

حذف
 

مراغه و عجب شیر

مهدی دواتگری

محمدعلی حسین‌زاده

حذف
 

مرند و جلفا

محمد حسن نژاد

محمد حسن نژاد

ابقا
 

ملکان

شهروز افخمی

سلمان خدادادی

حذف
 

میانه

محمدعلی مددی، سیدبهلول حسینی

قردین فرمند
یعقوب شیویاری

هر دو نماینده حذف شدند
 

هشترود و چاراویماق

غلامحسین شیری

سید حمزه امینی

حذف
 

ورزقان

دهقان اللهوردی

رضا علیزاده

حذف
 

ارومیه

آذربایجان غربی

نادر قاضی‌پور
جواد جهانگیرزاده
عابد فتحی

نادر قاضی پور
سید هادی بهادری
روح الله حضرت پور

قاضی پور ابقا شد
جهانگیرزاده و فتحی حذف شدند
 

بوکان

محمدقسیم عثمانی

محمد قسیم عثمانی

ابقا
 

خوی

مؤید حسینی‌صدر

سیدتقی کبیری

حذف
 

سرشت و پیرانشهر
 
رسول خضری

رسول خضری

ابقا
 

سلماس
 
آقایی مغانجویی معانجویی(فوت کرده)

شهروز برزگر

حذف
 

ماکو و چالدران

محمد علی پور

عین الله شریف پور

حذف
 

مهاباد

عثمان احمدی

جلال محمود زاده

حذف
 

میاندوآب،
تکاب و شاهین دژ

روح‌الله بیگی،مهدی عیسی‌زاده

محمد میرزایی، جهانبخش محبی نیا

هر دو نماینده حذف شدند
 

نقده و اشنویه

عبدالکریم حسین‌زاده

عبدالکریم حسین زاده

ابقا
 

اردبیل، نمین، سرعین و نیر

اردبیل

منصور حقیقت‌پور  کمال‌الدین پیرمؤذن _مصطفی افضلی‌فرد

صدیف بدری
رضا کریمی
محمد فیضی

هر سه نماینده حذف شدند
 

پارس آباد و بیله سوار

حبیب برومند

شکورپور حسین.

حذف
 

خلخال و کوثر

جلیل جعفری بنه

شبیر خالقی

حذف
 

گرمی

میرقسمت موسوی

میرحمایت میرزاده

حذف
 

مشکین شهر

یونس اسدی

ولی ملکی

حذف
 

اردستان

اصفهان

احمد بخشایش اردستانی

سیدصادق طباطبایی‌نژاد

حذف
 

اصفهان

حسن کامران  نیره اخوان بیطرف
احمد سالک
عباس مقتدایی حمیدرضا فولادگر

حمیدرضا فولادگر
ناهید تاج الدین
مینوخالقی
حیدر علی آبادی
احمد سالک

فولادگر و سالک ابقا شدند.
کامران، اخوان بیطرف و مقتدایی حذف شدند.
 

چادگان، فریدون شهر و فریدن

محمدعلی اسفنانی

اکبر ترکی

حذف
 

خمینی شهر

محسن صرامی

سید محمد جواد ابطحی

حذف
 

خوانسار و گلپایگان

سیدمحمدحسین میرمحمدی

علی بختیار

حذف
 

سمیرم

مسعود پیرمرادیان

اصغر سلیمی

حذف
 

شاهین‌شهر، برخوار و میمه

حسینعلی حاجی دلیگانی

حسینعلی حاجی دلیگانی

ابقا
 

شهرضا

عوض حیدرپور شهرضایی

سمیه محمودی

حذف
 

فلاورجان

سیدناصر موسوی لارگانی

سیدناصر موسوی‌لارگانی

ابقا
 

قمصر و نطنز

محمد فیروزی

مرتضی صفاری

حذف
 

کاشان، آران و بیدگل

عباسعلی منصوری

سید جواد ساداتی نژاد

حذف
 

لنجان

مجید منصوری

محسن کوهکن

حذف
 

مبارکه

ایران پور

زهرا سعیدی

حذف
 

نائین

سیدحمیدرضا طباطبائی

عباسعلی پوربافرانی

حذف
 

نجف‌آباد

ابوالفضل ترابی

ابوالفضل ابوترابی

ابقا
 

ساوجبلاغ و طالقان

البرز

مفید کیایی‌نژاد

محمود بهمنی

حذف
 

کرج

عزیز اکبریان محمدجواد کولیوند

عزیز اکبریان
محمد جواد کولیوند

هر دو نماینده ابقا شدند
 

ایلام، مهران، ایوان، سیروان، ملکشاهی و چرداول

ایلام

علی‌اکبر متین احمد شوهانی

سلام امینی
جلال میرزایی

هر دو نماینده حذف شدند
 

دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره:

علی‌محمد احمدی

شادمهر کاظم زاده

حذف
 

دشتستان

بوشهر

سیدمهدی موسوی‌نژاد

محمدباقر سعادت

حذف
 

کنگان، دیر و جم

شیخ موسی احمدی

سکینه الماسی

حذف
 

دشتی و تنگستان

محمدمهدی پورفاطمی

سید کمال‌الدین شهریاری

حذف
 

بوشهر، گناوه و دیلم

عبدالکریم جمیری

عبدالحمید خدری

حذف
 

پاکدشت

تهران

فرهاد بشیری

محمد قمی

حذف
 

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

غلامعلی حدادعادل
سیدعلیرضا مرندی  سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد مرتضی آقاتهرانی سیدمسعود میرکاظمی
یژن نوباوه وطن  اسمائیل کوثری احمد توکلی
علی مطهری سیدمحمود نبویان سیدمهدی هاشمی
محمدرضا باهنر علی‌اصغر زارعی فاطمه رهبر علیرضا زاکانی زهره طبیب‌زاده
روح‌الله حسینیان
حسین مظفر فاطمه آلیا
مهدی کوچک‌زاده غلامرضا مصباحی‌مقدم  لاله افتخاری  محمد سلیمانی حمید رسایی مجتبی رحماندوست مهرداد بذرپاش
حسین طلا
الیاس نادران علیرضا محجوب حسین نجابت

محمدرضا عارف
علی مطهری
سهیلا جلودارزاده
علیرضا محجوب
الیاس حضرتی
کاظم جلالی
محمدرضا بادامچی
فریده اولاد قباد
مصطفی کواکبیان
سیده فاطمه حسینی
پروانه سلحشوری
ابوالفضل سروش
علی نوبخت حقیقی
غلامرضا حیدری
مهدی شیخ
فاطمه سعیدی
محمود صادقی
محمدعلی وکیلی
بهروز نعمتی
پروانه مافی
فاطمه ذوالقدر
محمدجواد فتحی
داوود محمدی
سید فرید موسوی
محمدرضا نجفی
طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی
محسن علیجانی زمانی
احمد مازنی
علیرضا رحیمی
عبدالرضا هاشم‌زایی

مطهری و محجوب ابقا شدند بقیه نمایندگان حذف شدند
 

دماوند و فیروزکوه

مشهدی عباسی

قاسم میرزایی نیکو

حذف
 

رباط کریم و بهارستان

ابراهیم نکو

حسن نوروزی

حذف
 

شهریار، قدس و ملارد

حسین گروسی

محمودی

حذف
 

ورامین و پیشوا

سید حسین نقوی حسینی

سید حسین نقوی حسینی

ابقا
 

اردل و فارسان

چهار محال بختیاری

حمیدرضا عزیزی فارسانی

علی کاظمی

حذف
 

بروجن

امیرعباس سلطانی

خدیجه ربیعی

حذف
 

شهرکرد

سعید زمانیان

اردشیر نوریان

حذف
 

لردگان

محمد جلیل سرقلعه

محمد خالدی

حذف
 

بیرجند و  درمیان

خراسان جنوبی

سیدمحمدباقر عبادی

سیدمحمدباقر عبادی

ابقا
 

فردوس، سرایان، طبس و بشرویه

علی عبدالله زاده

امیر حسنخانی

حذف
 

قائنات

جواد هروی

فرهاد فلاحتی

حذف
 

نهبندان و سربیشه

مراد هاشمی زهی

نظر افضلی

حذف
 

تربت حیدریه، مه ولات و زاوه

خراسان رضوی

ابوالقاسم خسروی

سعید باستانی

حذف
 

تربیت جام، تایباد و باخرز

غلامرضا اسداللهی

جلیل رحیمی

حذف
 

چناران

محمد دهقان

محمد دهقان

ابقا
 

خواف و رشتخوار

محمود نگهبان سلامی

محمود نگهبان سلامی

ابقا
 
   

درگز

حسین محمدزاده

عبدالله حاتمیان

حذف
 

سبزوار،جغتای، جوین و خوشاب

محسنی ثانی
رمضانعلی سبحانی فر

حسین مقصودی
رمضانعلی سبحانی فر

سبحانی فر ابقا شد
محسنی ثانی حذف شد
 

فریمان،سرخس

احمد سجادی

احسان قاضی زاده

حذف
 

قوچان و فاروج

هادی شوشتری

هادی شوشتری

ابقا
 

کاشمر،بردسکن و خلیل آباد

اسماعیل نیا

بهروز بنیادی

حذف
 

گناباد و بجستان

محمد رجایی

حمید بنایی

حذف
 

مشهد و کلات

حسین قاضی‌زاده
سیدهاشمی بنی‌هاشمی نصرالله پژمان‌فر 
جواد کریمی قدوسی 
محمد‌حسین حسین‌زاده بحرینی

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی
نصرالله پژمانفر
محمدحسین حسین زاده
رضا شیران
جواد کریمی قدوسی

قاضی زاده، حسین زاده بحرینی،  و کریمی قدوسی ، پژمانفر ابقا شدند.
بنی هاشمی حذف شد
 

نیشابور و فیروزه

               علی مروی
حسین سبحانی نیا

حمید گرمابی
هاجر چنارانی

هر دو نماینده حذف شدند
 

اسفراین

خراسان شمالی

هادی قومی

هادی قوامی

ابقا
 

بجنورد، مانه، جاجرم

موسی الرضا ثروتی
قاسم جعفری

علی اکبری
علی قربانی

هر دو نماینده حذف شدند
 

شیروان

عبدالرضا عزیزی

عبدالرضا عزیزی

ابقا
 
         

آبادان

خوزستان

جواد سعدون‌زاده  محمدسعید انصاری سید‌حسین دهدشتی

عامر کعبی
جلیل مختار
غلامرضا شرفی

هر سه نماینده حذف شدند
 

اندیمشک

سیدعیسی دارایی

فریدون حسنوند

حذف
 

اهواز و باوی

سیدشریف حسینی
ناصر سودانی
شکرخدا موسوی

همان یوسفی
جواد کاظم نسب
علی ساری

هر سه نماینده حذف شدند
 

ایذه و باغملک

حجت درویش پور

هدایت‌الله خادمی

حذف
 

بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان

حبیب آقاجری

علی گلمرادی

حذف
 

بهبهان

محمد باقر شریعتی

کشت زر

حذف
 

خرمشهر

عبدالله سامری

عبدالله سامری

ابقا
 

درفول

عباس پاپی‌زاده

عباس پاپی زاده

ابقا
 

دشت آزادگان و هویزه

ناصر صالحی نسب

قاسم ساعدی

حذف
 

رامهرمز و رامشیر

شمس الله بهمنی

اقبال محمدیان

حذف
 

شادگان

عبدالله تمیمی

مجید ناصری نژاد

حذف
 

شوش

سید راضی نوری

سید راضی نوری

ابقا
 

شوشتر و گتوند

سادات ابراهیمی

سهراب گیلانی

حذف
 

مسجد سلیمان،لالی

اسماعیل جلیلی

علی عسگر ظاهری

حذف
 

ابهر و خرمدره

زنجان

خان محمدی

محمد عزیزی

حذف
 

خدابنده

محمد موسوی

احمد بیگدلی

حذف
 

زنجان و طارم

محمد اسماعیلی  محسن علیمردانی

فریدون احمدی
علی وقف چی.

هر دو نماینده حذف شدند
 

ماه نشان، ایجرود

رضا عبدالهی

مرتضی خاتمی

حذف
 

دامغان

سمنان

عبدالرحمان رستمیان

حسن بیگی

حذف
 

سمنان و سرخه

جواد خسروی

احمد همتی

حذف
 

شاهرود

کاظم جلالی

سیدحسن حسینی

از حوزه تهران به مجلس راه یافت.
 

گرمسار

غلامرضا کاتب

غلامرضا کاتب

ابقا
 

ایرانشهر، سرباز،دلگان

سیستان و بلوچستان

سعید اربابی

محمد نعیم امینی‌فرد

حذف
 

چا‌بهار، نیک شهر و کنارک

یعقوب جدگال

عبدالغفور ایران نژاد

حذف
 

خاش،نصرت آباد،میرجاوه

حمیدرضا پشنگ

کورین علی کرد

جذف
 

زابل، زهک و هیرمند

سیدباقر حسینی  حلیمه عالی


حبیب‌الله دهمرده و احمدعلی کیخا

هر دو نماینده حذف شدند
 

زاهدان

حسینعلی شهریاری
ناصر کاشانی

علیم یارمحمدی و حسینعلی شهریاری

شهریاری ابقا شد
کاشانی حذف شد
 

سراوان،سیب

میر مراد زهی

محمد باسط درازهی

حذف
 

آباده ، بوانات وخرم بید





فارس

رحیم زارع

رحیم زارع

ابقا
 

اقلید

الیاس طاهری

سیدحسین افضلی

حذف
 

پاسارگاد ، مرودشت و ارسنجان

محمد مهدی برومندی

محمدمهدی برومندی

ابقا
 

جهرم

محمدرضا رضایی

محمدرضا رضایی

ابقا
 

داراب و زرین دشت

نبی الله احمدی

رضا انصاری

حذف
 

رستم و ممسنی

نوذر شفیعی

مسعود گودرزی

حذف
 

سپیدان

عنایت الله هاشمی

سید علاالدین خادم

حذف
 

سروستان ، خرامه و کربال

داریوش اسماعیلی

داریوش اسماعیلی

ابقا
 

شیراز

ضرغام صادقی  جعفر قادری  احمدرضا دستغیب (سیدعلی) سید‌حسین ذوالانوار

بهرام پارسایی
فرج اله رجبی
مسعود رضایی
علی اکبری

هر چهار نماینده حذف شدند.
 

فسا

محمدحسین دوگانی

محمد جواد جمالی

حذف
 

فیروزآباد ، فراشبند و قیر و کارزین

نادر فریدونی

کوروش کریم پور

حذف
 

کازرون

شاهین محمدصادقی

حسین رضازاده

حذف
 

لارستان ، گراش و مهر

جمشید جعفرپور

جمشید جعفرپور

ابقا
 

لامرد و مهر

موسی موسوی

محسن علوی

حذف
 

نیریز و استهبان

محمد سقایی

اصغر مسعودی

حذف
 

بوئین زهرا

قزوین

جانی عباسپور

روح اله بابابی صالح

حذف
 

تاکستان

رجب رحمانی

بهمن طاهرخانی

حذف
 

قزوین و آبیک

داوود محمدی
مرتضی حسینی

داود محمدی
سیده حمیده زرآبادی

محمدی ابقا و مرتضی حسینی حذف شد.
 

قم

احمد امیرآبادی

احمد امیرآبادی فراهانی،

ابقا
 

علی لاریجانی

علی لاریجانی 

ابقا
 

رضا آشتیانی

مجتبی ذوالنوری

حذف
 

بیجار

کردستان

سیدمحمد بیاتیان

حمدالله کرمی

حذف
 

سقز و بانه

محسن بیگدلی

بیگدلی

ابقا
 

سنندج، دیوان دره و کامیاران

سالار مرادی
احسن علوی

سید مهدی فرشادان
احسن علوی 

مرادی حذف شد
علوی ابقا شد
 

قروه و دهگلان

حامد قادرمرزی

علی‌محمد مرادی

حذف
 

مریوان و سروآباد

امید کریمیان

منصور مرادی

حذف
 

بافت، رابر، ارزوئیه




کرمان

منظری توکلی

علی بختیاری

حذف
 

بم، ریگان، فهرج و نرماشیر

غضنفرآبادی

حبیب الله نیکزادپناه

حذف
 

جیرفت و عنبرآباد

فرج الله عارفی

یحیی کمالی پور

حذف
 

رفسنجان و انار

حسین آذین

احمد انارکی

حذف
 

زرند و کوهبنان

امیری خامکانی

حسین امیری خامکانی

ابقا
 

سیرجان و بردسیر

حسن پور بیگلری

حسن پوربیگلری

ابقا
 

شهربابک

حسین فتاحی

علی اسدی

حذف
 

کرمان و راور

محمدمهدی زاهدی
غلامرضا پورابراهیمی

پور ابراهیمی و محمد مهدی زاهدی

هر دو نماینده ابقا شدند
 

کهنوج، منوجان، روداب، فاریاب، قلعه‌گنج

محمدرضا امیری

احمد حمزه

حذف
 

اسلام‌آباد غرب


کرمانشاه

علی جلیلیان

حشمت الله فلاحت پیشه

حذف
 

پاوه

نعمت منوچهری

شهاب نادری

حذف
 

سنقر و کلیایی

ابراهیم محبی

سید جواد حسینی کیا

حذف
 

قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب

فتح الله حسینی

فرهاد تجری

حذف
 

کرمانشاه

سعید حیدری
عبدالرضا مصری
محمد رزم

عبدالرضا مصری
سید قاسم جاسمی
احمد صفری 

مصری ابقا شد
حیدی و رزم حذف شدند
 

کنگاور و بیستون

وحید احمدی

حسن سلیمانی

حذف
 

بویراحمد و دنا

کهگیلویه وبویراحمد

محمد زارعی

محمد زارعی

ابقا
 

کهگیلویه و بهمئی

سیدعلی بزرگواری

عدل هاشمی پور

حذف
 

گچساران

غلامرضا تاجگردون

غلامرضا تاج گردون

ابقا
 

رامیان و آزادشهر

گلستان

رضا صابری

علیرضا ابراهیمی

حذف
 

علی‌آباد کتول

رحمت الله نوروزی

اسدالله قره خانی

حذف
 

کردکوی، بندرترکمن و بندرگز

جواد نظری مهر

رامین نور قلی پور

حذف
 

گرگان و آق‌قلا

سیدعلی طاهری
عیسی امامی

نورمحمد تربتی نژاد، نبی هزار جریبی.

هر دو نماینده حذف شدند
 

گنبد کاووس

سلیمان عباسی

قرجه طیار

حذف
 

مینودشت و کلاله

عبدالکریم رجبی

شهرام کوسه غراوی

حذف
 

آستارا

گیلان

صفر نعیمی رز

ولی داداشی

حذف
 

آستانه اشرفیه

محمدحسین قربانی

محمدحسین قربانی

ابقا
 

انزلی

حسن خسته بند

حسن خسته بند

ابقا
 

تالش، رضوانشهر و ماسال

محمود شکری

محمود شکری

ابقا
 

رشت  /

حسن تأمینی لیچانی
غلامعلی جعفرزاده
جبار کوچکی‌‌نژاد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
جبارکوچکی نژاد
محمدصادق حسنی

جعفرزاده و کوچکی نژاد ابقا شدند
تامینی حذف شد.
 

رودبار

عطاءالله حکیمی

جمالی

حذف
 

رودسر و املش

محمد رهبری

اسدالله عباسی

حذف
 

صومعه‌سرا

حمیدرضا خصوصی

سید کاظم دلخوش

حذف
 

فومن

ناصر عاشوی

محمدمهدی افتخاری

حذف
 

لاهیجان و سیاهکل

ایرج ندیمی

ذبیح نیکفر

حذف
 

لنگرود

مهرداد بائوج لاهوتی

مهرداد بائوج لاهوتی

ابقا
 

الیگودرز


لرستان

محمدتقی توکلی

محمد خدابخشی

حذف
 

بروجرد

علاءالدین بروجردی
بهرام بیرانوند

علاءالدین بروجردی
عباس گودرزی

بروجردی ابقا شد
بیراوند حذف شد
 

پلدختر

علی کائیدی

حمیدرضا کاظمی

حذف
 

خرم آباد

ایرج عبدی
ابراهیم آقا محمدی

محمد بیرانوندی
محمدرضا ملکشاهی

هر دو نماینده حذف شدند
 

درود و ازنا

عباس قائد رحمت

مجید کیانپور

حذف
 

سلسله و دلفان

خدایی سوری

علی رستمیان

حذف
 

کوهدشت

الهیار ملکشاهی

الهیار ملکشاهی

ابقا
 

آمل و لاریجان



مازندران

عزت الله یوسفیان ملا

عزت الله یوسفیان ملا

ابقا
 

بابل

علی‌اکبر ناصری
حسین نیاز‌آذری

علی نجفی
حسین نیاز آذری

نیازآذری ابقا شد.
ناصری جذف شد
 

بابلسر و فریدونکنار

مقداد نجف نژاد

ولی الله نانوکناری

حذف
 

رامسر، تنکابن، عباس‌آباد

شمس الله شریعت نژاد

شمس اله شریعت نژاد

ابقا
 

ساری

شجاعی کیاسری
محمد دامادی

علی اصغر یوسف نژاد
محمد دامادی

دامادی ابقا شد
شجاعی کیاسری حذف شد
 

قائمشهر، سوادکوه و جویبار

سیدهادی حسینی
کمال علیپور

عبدالله رضیان
سید علی ادیانی

هر دو نماینده حذف شدند
 

نکا، بهشهر و گلوگاه

احمد علی مقیمی

علی محمد شاعری

حذف
 

نوشهر و چالوس

احمدی لاشکی

قاسم احمدی لاشکی

ابقا
 

نور و محمود‌آباد

عبدالوحید فیاضی

علی (صفر) اسماعیلی

حذف
 

اراک، کمیجان و خنداب


مرکزی

عباس رجایی
آصفری

علی اکبر کریمی
سید مهدی مقدسی

هر دو نماینده حذف شدند
 

تفرش، آشتیان و فراهان

عباس صلاحی

محمد حسینی

حذف 
 

خمین

ابراهیم رضایی

محمد ابراهیم رضایی

ابقا
 

دلیجان و محلات

علیرضا سلیمی

علیرضا سلیمی

ابقا
 

ساوه و زرندیه

شهلا میرگلو بیات

محمدرضا منصوری

حذف
 

شازند

قاسم عزیزی

علی ابراهیمی

حذف
 

بندر لنگه، بستک، پارسیان

هرمزگان

احمد جباری

خالد زمزم نژاد

حذف
 

بندرعباس، هرمز، قشم، ابوموسی

محمد آشوری
منصور آرامی
ابوالقاسم جراره

حسین هاشمی تختی نژاد
احمد مرادی
محمد آشوری

آشوری ابقا شد
آرامی و جراره حذف شدند
 

میناب، جاسک و سیریک

عبدالکریم هاشمی

مصطفی ذوالقدر

حذف
 

اسدآباد


همدان

بهروز نعمتی

رنجبرزاده

از حوزه تهران به مجلس راه یافت.
 

بهار و کبودرآهنگ

محمدعلی پورمختار

محمدعلی پورمختار

ابقا
 

تویسرکان

محمدمهدی مفتح

محمدمهدی مفتح

ابقا
 

رزن

سلطانی صبور

حسن لطفی

حذف
 

ملایر

چاردولی
احمد آریایی نژاد

محمد کاظمی
احد آزادی خواه

هر دو نماینده حذف شدند
 

نهاوند

مهدی سنایی(مستعفی)

حسن بهرام‌نیا

حذف
 

همدان

ابراهیم کارخانه
امیر خجسته

حمیدرضا حاجی بابایی
امیر خجسته

خجسته ابقا شد
کارخانه حذف شد
 

اردکان


یزد

محمدرضا تابش

محمدرضا تابش

ابقا
 

تفت و میبد

جلال یحیی زاده(فوت کرد)

کمال دهقانی فیروزآبادی

حذف
 

مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم

زارع زاده مهریزی

محمدرضا صباغیان

حذف
 

یزد و صدوق

صالح جوکار

سیدابوالفضل موسوی

حذف
 
             

منبع: خبرآنلاین

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: