مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.رحمانی فضلی: آغاز مرحله دوم انتخابات؛ تلاش می کنیم نتایج تا صبح شنبه اعلام شود

رحمانی فضلی: آغاز مرحله دوم انتخابات؛ تلاش می کنیم نتایج تا صبح شنبه اعلام شود

سیاست | جمعه ۱۰ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۰:۲۲ | نسخه چاپي

وزیر کشور ضمن درخواست از مردم برای حضور پای صندوق رای در ساعات اولیه، افزود: درصورتی که مردم اینگونه عمل کنند ما هم قول می دهیم تا ساعت ۸ صبح شنبه نتایج را در همه حوزه ها اعلام کنیم.
به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز همزمان با آغاز مرحله دوم انتخابات دومین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: انشاالله امروز مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را آغاز می کنیم.
وی افزود: در پناه لطف و عنایت خدا انتخابات قانونی، سالم، باشکوه و در فضای امن و آرام برگزار شود.
روحانی فضلی عنوان کرد: از مردم ایران که در مرحله اول انتخابات با شکوه و مصمم پای صندوق های رای حاضر شده و در فضای قانونی و توأم با نشاط سیاسی، این مرحله را پشت سر گذاشتند تقدیر می کنم.
وزیر کشورعنوان کرد: در مرحله اول برگزاری انتخابات تمام شعبه های اخذ رای تایید شد و توانستیم با تایید همه شعبه ها، یک بار دیگر بلوغ سیاسی مردم را  در عرصه واگذاری و جابجایی قدرت به روش مردم سالاری آزمون کنیم.
وی گفت: از تمام  کسانی که در حوزه اجرا، نظارت، همکاری های انتظامی و تبلیغات در دو مرحله برگزاری انتخابات تلاش کردند تشکر می کنم.
وزیر کشور گفت: امروز در ۵۵ حوزه انتخاباتای و در ۱۲۱ شهر انتخابات به مرحله دوم مجلس برگزار می شود تا بتوانیم برای ۶۸ کرسی مجلس تعیین تکلیف کنیم.
وی با اشاره به اینکه انتخابات امروز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ ادامه خواهد داشت تاکید کرد: اگر لازم به تمدید زمان شد از طریق وزارت کشور و با هماهنگی شورای نگهبان و شورای تامین استان ها این مسئله پیگیری خواهد شد.
رحمانی فضلی گفت: همه مردم عزیز تلاش کنند در ساعت اولیه اخذ رای پای صندوق های رای حاضر شده و این کار را انجام دهند، اگر تا ساعت ۱۸ و یک ساعت تمدید یعنی تا ۱۹ بعدازظهر حضور پررنگی داشته باشند ما هم قول می دهیم تا فردا ساعت ۸ صبح نتایج را اعلام کنیم.
وزیر کشورهمچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه گفته می شود برخی دستگاههای دولتی در روند انتخابات دخالت می کنند آیا صحت دارد عنوان کرد: در مسیر برگزاری انتخابات و در جریان شمارش آرا و بعد از آن نیز از طرف کاندیداها مواردی از تخلفات اعلام می شود.
وی ادامه داد: اگر مواردی وجود دارد که می تواند بر چگونگی روند برگزاری انتخابات تاثیرگذار باشد اعلام کنند، ما از اول اعلام کردیم هر نوع تخلفی را وارد نمی دانیم و قول رسیدگی به آن را نمی دهیم.
رحمانی فضلی گفت: تا این لحظه مدارکی دال بر اینکه دستگاههای دولتی در انتخابات دخالت دارند به دست وزارت کشور نرسیده است اما اگر چنین گزارشی به دست ما رسید به مجلس می دهیم تا در قالب اعتبارنامه ها آن را در نظر بگیرد.
وزیر کشور تصریح کرد: شورای نگهبان صحت انتخابات در مرحله اول را تایید کرده است.
وی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر تخلف یکی از کاندیداها در حوزه انتخابیه اصفهان عنوان کرد: درباره این مسئله با شورای نگهبان اختلاف نظر داریم که این اختلاف نظر کاملا حقوقی است و طی یک نامه مستندات حقوقی خود را به شورای نگهبان و روسای قوا ارسال کرده ایم.
رحمانی فضلی ادامه داد: نمی توان گفت یک نفر به تنهایی در حوزه انتخابیه تایید نشود یا همه باید تاییدیه بگیرند یا هیچ کس تایید نشود.
وزیر کشور گفت: شورای نگهبان معتقد است این امر با نظارت استصوابی صورت گرفته البته ما  این مسئله را به مجلس هم منتقل کردیم که رئیس جمهور و رئیس مجلس نیز نظراتی دارند اما امیدواریم امکان بازنگری از سوی شورای نگهبان با استفاده از مستندات وجود داشته باشد.
وی درباره بکارگیری ۷ هزار نیروی نامحسوس از سوی ناجا برای گشت های نامحسوس در سطح شهر گفت: بکارگیری ۷ هزار نیروی نامحسوس از بیرون ناجا مطرح نبوده و نیست. همه نیروهای ناجا هستند که در شیفت استراحت بودند و خواسته شده در حوزه باج گیری، سرقت، عفاف و حجاب بخصوص کشف حجاب فعال شده و گزارش دهند.
رحمانی فضلی یادآور شد: این به معنای اقدام مستقیم نبوده و شاید طرح مسئله از ابتدا به خاطر بیان نامناسب درست نبوده است چون به هیچ وجه نیرو برای دخالت مستقیم در زندگی مردم یا اعمال نظر از سوی آنها بکار گرفته نشده است.
وزیر کشور در پایان با تاکید بر اینکه امنیت پایدار را در مشارکت با مردم جستجو می کنیم خاطرنشان کرد: البته ما در جهت حفظ ارزشها، رفتار قانونی خود را نیز به انجام خواهیم داد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟