قیمت محصولات سایپا در سال 96 اعلام شد (+جدول)

قیمت تمام محصولات سایپا برای سال جاری به شرح ذیل اعلام شد


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


نعمت زاده: مجوز واردات خودروهای آمریکایی باید لغو شود

اقتصاد | پنجشنبه ۰۹ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۰:۴۲ | نسخه چاپي

من خودم نمی دانستم که دستور پیگیری دادم و ظاهراً در سال 93 یک شرکتی از خودروهایی که از طریق کشور ثالث بود اما تولید آمریکا بود از ما مجوز نمایندگی گرفته است و اواخر سال 94 این مجوز داده شد و البته هنوز نمی دانم که این خودرو وارد شده است یا نه.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان باید سالانه 10 درصد بهبود کیفیت داشته باشند؛ در خدمات پس از فروش هم باید نارضایتی مشتریان سالانه 5 درصد کاهش پیدا کند.
به گزارش میزان، محمدرضا نعمت زاده در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه بی کیفیت ترین خودروها کدام است، گفت: هر خودرویی منزلت خود را دارد و سازمان بازرسی علاوه بر مباحث کنترل کیفی، ماهانه در خصوص خودروها گزارش می دهد و نمره گذاری می کند.
وی گفت: برخی اوقات ما به یک نوع برند خودرو نمره کم می دهیم و ماه بعد خود را اصلاح می کند، در هر حال خودروهای ارزانتر و قدیمی تر شرایط پایین تری دارند اما نسبت به خودشان طبق استاندارد عمل کرده اند.
نعمت زاده افزود: در سال 94 از یک میلیون و 600 هزار نفری که خودرو خریداری کردند به طور حضوری و تلفنی نظرخواهی شد و تحلیل ما از این نظرها نشان می دهد که روند رو به بهبودی بوده است.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه جریان نامه اخیر شما در 29 فروردین به رئیس جمهور و رونوشت آن به شورای رقابت چیست، گفت: من در جریان این نامه نیستم اما در خصوص اینکه شورای رقابت نباید در روند قیمت گذاری وارد شود، دو سال است پیگیریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: به کرات گفته ایم که شورای رقابت باید قیمت گذاری تکلیفی را بردارد و اگر آزاد شود قیمت برخی خودروها کاهش هم خواهد یافت.
نعمت زاده گفت: اگر قیمت گذاری را به حال خودش بگذاریم و رقابت، تعیین کننده باشد، کیفیت خودرو بالا می رود.
وی افزود: قیمت گذاری، رقابت و کیفیت را تضعیف می کند مگر اینکه این قیمت گذاری در خصوص کالاهای اساسی، انحصاری و یا یارانه ای باشد و بازار خودرو انحصاری نیست که نیاز به قیمت گذاری شورای رقابت داشته باشد.
نعمت زاده به آیین نامه ای که اخیراً در حمایت از مصرف کنندگان تصویب شد اشاره کرد و گفت: بر اساس این آیین نامه، اگر خودرویی بیش از زمان مشخص در تعمیرگاه بماند باید تعمیرکار خسارت دهد و از دیگر موارد این آیین نامه این است که قطعات پس از گارانتی هم باید تضمین داشته باشد و اگر خودرویی عیبی داشت که این عیب موجب افت قیمت شد، خودروساز موظف است خودرو را پس بگیرد.
وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: حتی در بحث پیش فروش خودرو هم مقرر شده است که زمان و میزان پیش فروش با مجوز ما باشد و حداکثر 50 درصد قیمت خودرو را باید در پیش فروش اخذ و فروشندگان نیز باید مشخصات خودرو را در سامانه ای اعلام کنند.
وی گفت: بر اساس این آیین نامه، حداکثر زمان انتظار برای تحویل خودروی نقدی، 30 روز است.
نعمت زاده افزود: در خصوص بیمه شخص ثالث هم باید تخفیفات، به نفع خریدار باشد نه خودروساز.
وی گفت: حتی در بحث سود مشارکت هم مقرر کردیم بر مبنای نرخ های اعلام شده بانک مرکزی باشد اما قبلاً خودروسازان بر مبنای بازار نرخ گذاری می کردند.
نعمت زاده افزود: در این آیین نامه همه شرکت های تعمیرگاهی رتبه بندی می شوند و ملزمند رتبه خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا تصمیمات اخیر شورای رقابت در خصوص قیمت خودرو را قبول دارید، گفت: بررسی کامل نکردم اما ظاهراً آقایان دچار اشتباه شده اند چرا که ما ضوابط ارزیابی فنی را سخت کرده ایم و آنها تصور کردند خودرویی کم کیفیت بوده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قرار شد مجدد با شورای رقابت مذاکره کنیم اما در هر حال تصمیم نهایی با این شوراست.
نعمت زاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه موضوع واردات خودروهای آمریکایی که امروز هم مقام معظم رهبری در جمع کارگران به آن اشاره کردند چیست، گفت: من خودم نمی دانستم که دستور پیگیری دادم و ظاهراً در سال 93 یک شرکتی از خودروهایی که از طریق کشور ثالث بود اما تولید آمریکا بود از ما مجوز نمایندگی گرفته است و اواخر سال 94 این مجوز داده شد و البته هنوز نمی دانم که این خودرو وارد شده است یا نه.
وی افزود: یا باید مجوز این شرکت را لغو کنیم و یا بگوییم از آن استفاده نکند.
نعمت زاده گفت: در خصوص واردات خودروهای لوکس ما گام های خوبی برداشته ایم اما مجلس به ناحق سال گذشته به من در خصوص واردات خودروهای لوکس کارت زرد داد که باید همین جا اعلام کنم در سال 88 حدود 31 هزار و 500 خودروی بالای 2500 سی سی، در سال 89 حدود 24 هزار خودرو، در سال 90 حدود 19 هزار خودرو، در سال 91 حدود 16 هزار و 500 خودرو، در سال 92 حدود 4 هزار خودرو وارد شد.
وی افزود: در سال 93 هم 711 خودرو وارد شد که 500 دستگاه خودروی بنز و متعلق به پلیس بود و 211 خودروی دیگر نیز با مجوزهای قبلی یا برای سفارتخانه ها وارد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال 94 هم بنا بر آمار گمرک، یک مورد از این خودروها وارد نشد و مصوب کردیم که اگر یک مورد وارد شد، خارج کنند.
نعمت زاده افزود: البته تردد این خودروها در داخل مناطق آزاد مشکلی ندارد اما گاهی اوقات کم لطفی می کنند و این خودروها از مناطق آزاد خارج می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از تصمیمات ما این بوده است که نهادها، بنگاه ها، بانک ها و یا شهرداری هایی که صنایعی در زیرمجموعه خود دارند خودشان مسئول فعا%D
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟