با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


تلویزیون هایی که علائق بینندگان را درک می کنند

خط تولید جدیدی از تلویزیونهای هوشمند راه اندازی شده که از هوش مصنوعی فوق العاده ای برخوردارند.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


ولایتی: از خطوط قرمز سوریه دفاع می‌کنیم

ولایتی: از خطوط قرمز سوریه دفاع می‌کنیم

سیاست | چهارشنبه ۰۸ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۶:۳۳ | نسخه چاپي

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی به هیچ کشور مسلمانی طمع ارضی ندارد، گفت: از خطوط قرمز سوریه در مذاکرات بین‌المللی، حمایت می‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی امروز در دیدار با رؤسا و شیوخ احزاب، عشایر و طوایف سوریه با بیان اینکه ما از استقامت شما در حفظ تمامیت ارضی، عزت و استقلال کشور مسلمان سوریه تقدیر می کنیم، اظهار کرد: پایداری شما در برابر تهاجم بیگانگان و کسانی که به آنها متصل هستند، بسیار قابل تحسین است.
وی افزود: ناظرین منطقه و بین الملل تصور نمی کردند ملت سوریه و بزرگان آن چنین مقاومتی را بیش از ۵ سال در یک جنگ جهانی داشته باشند.
ولایتی ادامه داد: با وجود فشارهای زیادی که به ملت و دولت سوریه آمده است، شما سربلندتر از همیشه ایستاده اید و دشمن سوریه را وادار کرده اید که حق ملت این کشور را در تعیین سرنوشت خود بشناسد و مجبور شود مشروعیت حکومت مشروع سوریه را بپذیرد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی از ابتدای حوادث سوریه نظر به تعهدی که به همکاری و روابط برادرانه با ملت و دولت این کشور داشت، با همه توان در کنار مردم سوریه ایستاد و همچنان به این همکاری و ایستادگی ادامه می دهد.
وی با تبریک برگزاری انتخاباتی پارلمانی سوریه تصریح کرد: شما توانستید در یک شرایط سخت، انتخابات را برگزار کنید که نشان‌دهنده پایبندی دولت و ملت سوریه به قانون و دموکراسی است.
دوره قانونی ریاست جمهوری بشار اسد باید ادامه یابد
ولایتی تاکید کرد: ما اعتقاد داریم بشار اسد که دو سال پیش به ریاست جمهوری سوریه انتخاب شد باید دوره قانونی ریاست خود را ادامه دهد و هیچ کشور بیگانه ای هم حق دخالت در امور سوریه را ندارد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جمهوری اسلامی بارها به صراحت اعلام کرده است که ریاست جمهوری سوریه به آمریکا و غیرآمریکا ارتباطی ندارد، خاطرنشان کرد: این مسئله فقط حق ملت سوریه است و هیچ چیزی خارج از آن پذیرفته نیست. این موضوع خط قرمز دولت سوریه در مذاکرات بین المللی است و جمهوری اسلامی از این خطوط قرمز حمایت و دفاع می‌کند.
وی آتش‌بس در سوریه را اقدامی خوب و مناسب ارزیابی کرد و گفت: گذر زمان نشان داد که طرف های مقابل و معارضین مسلح به این آتش بس پایبند نیستند و این حق دولت سوریه است که از تمامیت کشور و حقوق ملت خود دفاع کند.
ولایتی اضافه کرد: امیدواریم تمام بخش های سرزمین سوریه که توسط تروریست ها اشغال شده است به خصوص مناطق شرق و جنوب سوریه که دارای منابع انرژی هستند، آزاد شود و امکانات سوریه در اختیار ملت و دولت این کشور قرار بگیرد تا سوریه بتواند به پیشرفت های خود ادامه دهد.
مأمورین حکومت سوریه، از سیره رئیس جمهور تبعیت کنند
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بشاراسد اهتمام زیادی برای حفظ تمامیت ارضی سوریه قائل است، تاکید کرد: اگر غیر از این بود، وی ظرف این ۵ سال خود را به مهلکه نمی انداخت بنابراین استقامت و اهتمام بشار اسد نشان دهنده حسن نیت وی است.
وی تصریح کرد: مامورین آقای بشار اسد و دولت سوریه هم باید از همین سیره ارزشمند رئیس جمهور تبعیت کند. ما نیز در مشورت‌هایمان هر کاری که بتوانیم دریغ نخواهیم کرد.
ولایتی در ادامه با تاکید بر اینکه کشورهای غربی با عنوان اینکه می خواهند برای سوریه و دیگر کشورهای منطقه دموکراسی بیاورند، رجاله ها، افراد مزدور و آدم‌کش های حرفه ای را به داخل سوریه فرستادند، توضیح داد: آنها صغیر و کبیر را کشتند و میلیاردها دلار به سوریه خسارت دادند و ده ها میلیون نفر را آواره کردند و امروز با وقاحت تمام می گویند ما می خواهیم در سوریه دموکراسی ایجاد کنیم.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از مسئولین غربی اخیرا به من می گفت ۳ هزار نفر از کشور ما در سوریه در جبهه داعش علیه دولت این کشور می جنگند؛ زیرا آنها معتقدند که دولت سوریه، مردم این کشور را بدون هیچ گناهی بمباران می کنند. من به او گفتم آیا این افراد شاهد بمباران مردم غزه توسط صهیونیست ها نبودند؟ چرا در آن زمان غیرتشان به حرکت درنیامد تا به مردم فلسطین کمک کنند؟
وی ادامه داد: غربی ها با این نوع فریبکاری ها می خواهند همانند عصر استعمار، مردم دنیا را با شرایط جدید چپاول کنند و اموال آنان را به غارت بگیرند.
ولایتی خاطرنشان کرد: باید به تکفیری ها که امروز اینقدر سینه چاک اسلام هستند، گفت که چرا شما وقتی در جنگ مجروح می‌شوید، توسط رژیم صهیونیستی و در بیمارستان های این رژیم تحت درمان قرار می گیرید؟
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار در پاسخ به سوال یکی از شیوخ طوایف سوریه که گفت اخیرا یکی از اساتید عرب، سوریه را یکی از استان های ایران خوانده است، اظهار کرد: افراد به اندازه عقلشان حرف می زنند. این سخن، سخن جاهلانه ای است اگر یک فرد غیررسمی یا حتی استاد دانشگاه چنین کلامی گفته باشد موضع جمهوری اسلامی نیست؛ زیرا این سخنان ارزش اعتنا کردن ندارد.
وی افزود: کسی چنین سخنی بیان کرده باشد حکایت از این دارد که فرد غیرمسئولی بوده و منطق درستی بر وی حاکم نیست.
ولایتی تصریح کرد: گاهی دو کشور همانند ایران و سوریه به صورت برادرانه به یکدیگر نزدیک هستند و اگر کسی قرار باشد این فضای برادرانه میان دو کشور را تخریب کند، چنین مواضعی را اتخاذ خواهد کرد.
مبنای آرمانی جمهوی اسلامی، احترام به مرزهای رسمی ملت‌هاست
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها نخواهد کرد، اظهار داشت: تجربه ما در کمک به عراق، افغانستان و لبنان این بود که هیچ‌ طمع ارضی این کشورها نداشته باشیم؛ زیرا مبنای آرمانی جمهوری اسلامی احترام به همه مسلمان ها، ملت ها و احترام به مرزهای رسمی آنها است.
وی گفت: هیچ تجربه نشان نمی دهد که ایران بابت کمک هایی که به ملت ها و کشورهای اسلامی کرده، کوچکترین انگیزه ای برای جبران متقابل این کمک ها از طرف مقابل داشته باشد.
در این دیدار، «شیخ محمود اسماعیل» یکی از رؤسای طوایف سوریه با بیان اینکه ما امروز تحت سلطه تروریست ها و داعش هستیم، گفت: در این مدت همه گونه فشار از قبیل تجاوز، قتل، غارت و اهانت به ما شیوخ عشایر سوریه اعمال شده است.
وی افزود: بشار اسد بارها ما را به حضور پذیرفته و به عشایر کمک کرده است، اما برخی کسانی که به دولت سوریه وابسته هستند، ما را مورد آزاد و اذیت قرار داده اند.
شیخ محمود اسماعیل خاطرنشان کرد: در این مدت عشایر را مورد ربایش قرار داده اند و به دلیل آنکه با پرچم دولت سوریه این اقدامات انجام شد، این مسئله به حساب دولت سوریه نوشته شد.
وی ادامه داد: ما از جمهوی اسلامی استدعا می کنیم که طرحی را فراهم کند تا مجددا بتوانیم اعتماد را به عشایر سوریه بازگردانیم و از این طریق از آنها برای مبارزه با داعش استفاده کرده و رابطه آنها را با دولت سوریه تحکیم ببخشیم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟