مراسم جشن امضای «داستان های دونفره» برگزار می شود

مراسم جشن امضای مجموعه داستان «داستان های دونفره» نوشته آزاده حسینی روز شنبه ۱۴ اسفند در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.


تست و برسی شاسی بلند جدید رنو در ایران / وقتی قد بلند رنو، سانتافه را تهدید می کند (+عکس)

بعد از هشت بار مسابقه درگ با هیوندای سانتافه MPi 178 اسب بخار، به طور قطع می توان گفت که شتاب اولیه و ثانویه کولئوس از سانتافه بهتر است.


فیفا ستاره های استقلال را حذف کرد؛ستاره گذاری در آسیا ممنوع است

در سایت رسمی فیفا، هیچ اثری از دو ستاره استقلال، که نماد قهرمانی این تیم در آسیا است، وجود ندارد.


جدیدترین کشتی‌های تفریحی جهان

گرچه صنعت کشتی‌سازی اروپا در رکود به سر می‌برد و رقبای آسیایی کار این رشته صنعتی را کساد کرده‌اند، ساخت کشتی‌های تفریحی در این قاره پررونق شده است.


ویژه بازیهای رایانه ای؛

سفر به دنیای مجازی با یک جلیقه جادویی

جلیقه یاد شده که تقریبا کل بدن را در برمی گیرد تجربه برخورد با اشیا و افراد در فضای مجازی را از طریق لرزاندن خود کامل می کند و با استفاده از آن ...


مطهری: وزیر کشور را استیضاح می‌کنیم؛ از اولین سال ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد متوجه انحرافات او شدم

| چهارشنبه ۰۸ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۲:۸ | نسخه چاپي

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد که با استیضاح رحمانی فضلی جلوی رویه خلافی، که ممکن است منجر به رد صلاحیت رئیس جمهوری هم شود خواهیم ایستاد.

علی مطهری سه شنبه شب در نشست تدوین اندیشه های شهید مرتضی مطهری در خصوص جمهوریت در نظام اسلامی عنوان کرد: در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، زمانی که تعبیر جمهوری اسلامی مطرح شد، عده ای با این مسئله مخالف بودند و خواهان افزوده شدن کلمه دموکراتیک به این عنوان بودند. امام خمینی (ره) نسبت به این این مسئله واکنش منفی نشان دادند و شهید مطهری نیز در این خصوص عنوان کردند که افزودن کلمه دموکراتیک نوعی اشتباه است.
وی افزود: در همان مقطع زمانی، مسائل دیگری همچون تناقض آمیز بودن عنوان جمهوری اسلامی مطرح شد که شهید مطهری در این خصوص عنوان کردند که در کشور اسلامی که اکثریت افراد جامعه مسلمان هستند بسیار صحیح است.
مطهری اظهار کرد: اصل ولایت فقیه، شورای نگهبان و انتخابات، حافظ انقلاب اسلامی هستند. مردم از طریق شرکت در انتخابات می توانند در نظام اسلامی کشور تاثیرگذار باشند. راه دیگری غیر از انتخابات در این زمینه وجود ندارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در انتخابات سال ۹۲ با آگاهی بخشی که صورت گرفت، مردم متوجه شدند که با حضور در این عرصه می توانند تغییر ایجاد کنند. امیدوارم آحاد جامعه در دور دوم انتخابات سال جاری نیز حضور فعالی داشته باشند.
وی افزود: در انتخابات گذشته مجلس به دلیل نزدیکی به حوادث سال ٨٨ بسیاری از افراد و گروه ها انتخابات را تحریم کردند و مشارکت مردمی نیز در حد قابل قبولی نبود این مسئله باعث شد تا در آن سال، مجلس قوی و قدرتمندی تشکیل نشود و کشور از این حیث آسیب دید.
وی با اشاره به رد صلاحیت شدن یکی از کاندیداهای مجلس در اصفهان، پس از رأی آوردن، گفت: بر اساس آئین نامه مجلس شورای اسلامی در صورتی که مدارکی در خصوص رد صلاحیت شدن یک نماینده مجلس پس از انتخاب شدن از سوی مردم پیدا شود باید این مسئله در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار بگیرد.
مطهری اظهار کرد: استیضاح وزیر کشور به دلیل تبدیل نشدن این مسئله خلاف، به یک رویه ثابت صورت می گیرد. در صورتی که این مسئله به یک رویه تبدیل شود به روزی می رسیم که رئیس جمهوری را به همین بهانه رد صلاحیت کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: چنین تعارض هایی ناشی از مصلحت اندیشی های غلط فردی است. چنین فعالیتی خیانت به انقلاب اسلامی است.
مطهری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در این مسئله که خوزستان در محرومیت به سر می برد تردیدی نیست و پس از جنگ تحمیلی آنطور که باید به این استان رسیدگی نشد. به دلیل قومیت گرایی باید به این استان به صورت اساسی رسیدگی کرد.
وی با بیان اینکه قانون انتخابات نیازمند اصلاح است، گفت: بخشی از آسیب هایی که برخی بندهای این قانون وارد می آورد قابل حل  است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بند التزام عملی به اسلام بسیار وسیع است و گاهی این مسئله آبروی افراد را به خطر می اندازد . باید به جای این بند مصادیق روشنی جایگزین کرد.
مطهری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از اولین سال فعالیت رئیس جمهور سابق متوجه انحرافات وی شدم و نامه ای در این خصوص نیز نوشتم. زیرا روند فعالیت وی خلاف شعار های تبلیغاتی بود. این مسئله تناقض در گفتار بنده نیست و در این خصوص رئیس جمهور سابق تغییر کردند.
مطهری اظهار کرد: در مسئله ستار بهشتی خیلی از مسئولان عنوان کردند که این موضوع مطرح نشود زیرا خوراک رسانه های غربی می شود. این نگاه اشتباه است و عده ای فکر می کنند که برای حفظ نظام باید به هر خفتی تن داد.
وی همچنین با اشاره به مسئله برجام گفت: برجام نابودی انرژی هسته ای نیست. وضعیتی که در ابتدا صنعت هسته ای داشت اقتصادی نبود و بخشی از این صنعت بدون همکاری های بین المللی قابل پیشرفت نیست. برجام هم مانند سایر قراردادهای بزرگ نقاط مثبت و منفی بسیاری دارد که نفاط مثبت آن بیشتر است. مسئله برجام سیاسی شده است و در برهه هایی از زمان حالت تبلیغاتی پیدا کرد.
منبع: مهر 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: علی مطهری ،

دیدگاه شما چیست؟