انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


در بیانیه مشترک مطبوعاتی ایران و اروگوئه تاکید شد:

عزم هماهنگ برای مبارزه با همه اشکال و مظاهر تروریسم

سیاست | چهارشنبه ۰۸ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۰:۲۰ | نسخه چاپي

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان،جمهوری اسلامی ایران و جمهوری شرقی اروگوئه با اشاره به استفاده از ظرفیت های موجود بویژه پس از برجام برای تعمیق همکاری های فیمابین، مخالفت خود را با همه اشکال افراط گرایی و خشونت اعلام و تاکید کردند؛ مقابله با تروریسم نیازمند مبارزه هماهنگ در تمامی اشکال و مظاهر است.
در بیانیه مشترک مطبوعاتی که در پایان سفر سه روزه «رائول سندیک» معاون رییس جمهور اروگوئه منتشر شد، طرفین بر برگزاری ششمین دور کمیسیون مشترک اقتصادی و بازرگانی تاکید کردند. معاون رییس جمهور اروگوئه در این بیانیه از مهمان نوازی دولت و ملت ایران قدردانی کرده است.
متن کامل بیانیه مشترک مطبوعاتی دو کشور به شرح ذیل است:
1-     طرفین با ابراز خرسندی از روابط خوب دیپلماتیک موجود میان دو کشور، آمادگی خود را برای تعمیق روابط سیاسی، اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی، علمی، کشاورزی، آموزشی و زمینه های بهداشت عمومی، اعلام نمودند.
2-    جمهوری شرقی اروگوئه از توافق به دست آمده میان جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 در ارتباط با برنامه هسته ای ایران و همچنین اجرایی شدن آن، به عنوان سندی که به صلح و امنیت بین المللی کمک می کند، ابراز خوشنودی نمود.
3-   در همین راستا، خاطرنشان گردید، لغو تحریمهای تحمیلی بر جمهوری اسلامی ایران امکان ارزیابی و شناسایی راه های افزایش روابط اقتصادی ـ بازرگانی دو جانبه را با هدف بهبود روابط اقتصادی میان دو کشور میسر می سازد.
4-    جمهوری اسلامی ایران ریاست دوره ای جمهوری شرقی اروگوئه را بر اتحادیه های مهم منطقه ای مانند «مرکوسور» و «اوناسور» و همچنین انتخاب آن کشور به عنوان عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد برای دوره 2016 ـ 2017 را به آن کشور تبریک گفت.
5-    طرفین، با مرور اهم موضوعات بین المللی، با محکوم کردن تمامی اشکال افراط گرایی خشونت بار که باعث به خطر افتادن صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی می گردد، تعهد هر دو کشور در خصوص اهداف و اصول منشور سازمان ملل متحد را مورد تاکید قرار دادند.
6-    همچنین هر دو طرف ضمن ابراز اتفاق نظر نسبت به ضرورت انجام گفتگو و حل درگیریها از طریق مذاکره، تاسف خود را به ویژه در ارتباط با بحران انسانی که کشورهای گوناگون را در منطقه خاورمیانه تحت تاثیر قرار داده است را ابراز نمودند و نیز خواستار مبارزه هماهنگ علیه معضل تروریسم در تمامی اشکال و مظاهر آن شدند.
7-    با اذعان به نقش موثر کمیسیون مشترک اقتصادی در گسترش و تنوع بخشی مبادلات بازرگانی و بهبود روابط اقتصادی دو جانبه، طرفین با برگزاری ششمین دوره کمیسیون مشترک اقتصادی و بازرگانی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری شرقی اروگوئه در نیمه دوم سال 2016 در مونته ویدئو موافقت نمودند.
8-   با عنایت به اهمیت روابط بانکی در جهت افزایش مبادلات اقتصادی ـ تجاری، طرفین علاقمندی خود را جهت آغاز همکاریهای بانکی جهت افزایش و تسهیل مبادلات اقتصادی ـ‌ تجاری، ابراز نمودند. در این راستا،‌اروگوئه متقابلا مبادرت به ارائه پیش نویس جدید یادداشت تفاهم میان بانکهای مرکزی دو کشور در برابر پیش نویس تفاهم نامه ماه آوریل ارائه شده از جانب جمهوری اسلامی ایران، نمود. هر دو طرف توافق کردند تا متن نهایی که از طریق مذاکرات فنی دو جانبه، آماده خواهد شد را در کوتاهترین زمان ممکن،‌امضا نمایند.
9-    جمهوری اسلامی ایران علاقمندی خود جهت ادامه مذاکرات با هدف امضاء توافقات در زمینه بهداشت دام و گیاهان جهت تسهیل ورود محصولات کشاورزی و دامداری اروگوئه ای به بازار ایران را ابراز نمود. در این خصوص اروگوئه متعهد گردید پیش نویس یادداشت تفاهم همکاری در زمینه شرایط و الزامات بهداشت دامی و گیاهی را به ایران ارائه نمایند.
10-  جمهوری اسلامی ایران علاقمندی خود را جهت صدور خدمات فنی و مهندسی به اروگوئه به ویژه در زمینه های نفت، پتروشیی، معدن، مسکن، دارو، تجهیزات پزشکی، ماشین آلات کشاورزی و صنعتی ابراز نمود.
11-   با توجه به موافقت جغرافیایی و استراتژیک جمهوری اسلامی ایران و توانمندی های بالقوه این کشور در جهت امکان دسترسی به کشورهای آسیای میانه محصور در خشکی از طریق بنادر موجود در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان، جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز علاقمندی خود برای در اختیار گذاشتن امکانات بندری و دریایی خود به شرکتهای اروگوئه ای جهت صدور کالا به کشورهای آسیای میانه از طریق جمهوری اسلامی ایران، آمادگی خود را جهت امضای موافقت نامه کشتیرانی و حمل و نقل دریایی با اروگوئه اعلام نمود.
12-      با توجه به پیشرفتهای اخیر بدست آمده توسط جمهوری اسلامی ایران، طرفین علاقمندی خود را جهت افزایش همکاری های علمی و تکنولوژیکی با هدف استفاده از توانمندیها و ظرفیتهای علمی هر دو کشور، ابراز نمودند.
13-     جمهوری اسلامی ایران علاقمندی خود را جهت امضای یادداشت تفاهم همکاریهای رسانه ای فیمابین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و رسانه های گروهی اروگوئه ای بویژه در زمینه فیلم و سینما ابراز نمود.
14-     طرفین علاقمندی خود را به منظور تقویت همکاری ها و تبادلات آکادمیک و آموزشی به ویژه در زمینه زبان و فرهنگ دو کشور، ابراز می دارند.
15-     با عنایت به ظرفیت های بالای گردشگری در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری شرقی اروگوئه، طرفین ظرفیت های موجود گردشگری با هدف افزایش سفر شهروندان به کشورهای یکدیگر را مورد تاکید قرار دادند.
در پایان این سفر، آقای رانول سندیک معاون رییس جمهور کشور جمهوری شرقی اروگوئه از مقامات و مردم جمهوری اسلامی ایران به خاطر مهمان نوازی که از وی بعمل آوردند. سپاس گزاری نمود و از آقای جهانگیری، ‌معاون اول رییس جمهوری ایران دعوت نمود تا از اروگوئه دیداری رسمی بعمل آورند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟