ترامپ: من نماینده آمریکا هستم نه جهان/ نمی‌گذارم افراط‌گرایان به آمریکا برسند

رئیس‌جمهوری آمریکا از درخواست بودجه هنگفت برای یکی از بزرگترین تقویت‌های نظامی در تاریخ آمریکا خبر داد.


سارق مسلح صرافی خیابان فردوسی: قرار بود ۲۶ اسفند با نامزدم کنار سفره عقد بنشینم/ دانشجو هستم

سارقانی که در جریان سرقت مسلحانه به یکی از صرافی‌های خیابان فردوسی تهران دستبرد زده بودند دیروز به بازسازی صحنه سرقت پرداختند.  ایران ...


سارق مسلح صرافی خیابان فردوسی: قرار بود ۲۶ اسفند با نامزدم کنار سفره عقد بنشینم/ دانشجو هستم

سارقانی که در جریان سرقت مسلحانه به یکی از صرافی‌های خیابان فردوسی تهران دستبرد زده بودند دیروز به بازسازی صحنه سرقت پرداختند.  ایران ...


برندگانی که خودشان اسکار نگرفتند

در بین همه برندگان اسکار که با دست های خودشان این جایزه را به خانه برده اند می شود نامزدهایی را یافت که به دلایل مختلف روز اهدای جوایزشان، جزو غایبان این مراسم بوده اند.


همه نبردهای ۲۵ سال اخیر استقلال مقابل عربستانی‌ها

شامگاه فردا استقلال مقابل التعاون عربستان صف‌آرایی خواهد کرد.


نوبلی ها به همراه دانشمندان یك درصد برتر به ایران می آیند

دانش | دوشنبه ۰۶ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۰:۴۰ | نسخه چاپي

رئیس شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی گفت: نخستین کنگره شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی یوسرن ( USERN ) با حضور برندگان جایزه نوبل در رشته پزشکی و دانشمندان یک درصد برتر دنیا در تهران برگزار می شود.
دکتر نیما رضایی در گفت و گو با ایرنا افزود: از برندگان جایزه نوبل و دانشمندان یک درصد برتر دنیا برای حضور در این رویداد علمی دعوت شده که تاکنون پرفسور جان گوردن برنده جایزه نوبل 2012 در رشته پزشکی از انگلیس این دعوت را پذیرفته است.
وی با اشاره اینکه این کنگره بین المللی آبان ماه امسال در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود، اظهار کرد: این رویداد علمی فرصتی مغتم برای معرفی دستاوردهای علمی دانشمندان ایرانی است.
رضایی به راه اندازی شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی از ابتدای سال 2016 در ایران اشاره کرد و گفت: دبیرخانه این کنگره در دانشگاه علوم پزشکی تهران مستقر است.
وی با اشاره به اینکه تعداد اعضای فعال این شبکه به بیش از 1300 محقق برجسته داخلی و خارجی رسیده است افزود: علاوه بر پژوهشگران ایرانی، محققان برجسته، برندگان جایزه نوبل و دانشمندان یک درصد برتر دنیا ازآمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، آلمان، ژاپن، استرالیا، سوئد، مجارستان، مراکش و تونس عضو این شبکه هستند.
رضایی ادامه داد: ایجاد 37 گروه آموزشی و تحقیقاتی، انعقاد تفاهم نامه های متعددی و راه اندازی دفاتر این شرکت در چندین کشور از جمله اقدامات انجام شده است.
وی، ترویج دانش بدون در نظر گرفتن مرز جغرافیایی و ارتباط افراد برجسته همچون برندگان جایزه نوبل و دانشمندان یک درصد برتر با محققان جوان از مهمترین اهداف راه اندازی این شبکه برشمرد و گفت: سعی کرده ایم دانشمندان حوزه های مختلف را در قالب این شبکه به هم نزدیک تر کنیم.
رضایی با اشاره به اینکه دانشمندانی از رشته های مختلف مانند ریاضیات، فیزیک، شیمی پزشکی و علوم روان شناختی در این شبکه حضور خواهند داشت، درباره ضوابط و معیار ورود اعضا این شبکه گفت: برندگان جوایز نوبل یا جزو یک درصد دانشمندان برتر دنیا می توانند عضو این شبکه شوند.
سومین نشست این شبکه روز شنبه ( چهارم اردیبهشت) با حضور میهمانانی از خارج کشور در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.در این نشست دو تفاهم نامه با دانشگاه واشنگتن آمریکا و دانشکده پزشکی هانوفر آلمان امضا شد و این تبادلات علمی در حوزه های آموزش و پژوهش از مهمترین محورهای این تفاهم نامه است که کمک می کند تا کارهای موثر تری انجام شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟