خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


رییس‌جمهور: دوستان صمیمی دوران تحریم را از یاد نمی‌بریم

سیاست | يكشنبه ۰۵ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۹:۳۲ | نسخه چاپي

رئیس جمهوری، رقابت کشورهای مختلف برای انعقاد قرارداد همکاری با ایران را شدید توصیف کرد و در عین حال گفت: ما هیچ‌گاه دوستان صمیمی خود در دوران تحریم را از یاد نمی‌بریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه و در نشست مشترک هیأت‌های عالی‌رتبه ایران و آفریقای جنوبی، سفر رئیس‌جمهوری این کشور به تهران را آغازی برای سرعت بخشیدن در روابط دوجانبه در زمینه‌های گوناگون از جمله اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، علمی و بین‌المللی دانست و گفت: آفریقای جنوبی به خاطر مقاومت و مبارزه مردم این منطقه در برابر آپارتاید و نظام استکباری، جایگاه خاصی نزد ملت ایران دارد.

رئیس‌ جمهوری، روابط خوب دو ملت و همکاری‌های دیرینه ایران و کنگره ملی آفریقا در دوران مبارزه با آپارتاید را پایه و اساسی مناسب برای گسترش روابط دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در دوران مبارزات مردم آفریقا علیه آپارتاید به لحاظ اهمیت فوق‌العاده‌ای که برای این مبارزه حق طلبانه قایل بود، حتی از منافع مادی خود گذشت و در کنار آنها قرار گرفت.

روحانی ضمن تقدیر از حمایت‌ آفریقای جنوبی از حقوق هسته ای ایران در مجامع بین‌المللی و بویژه در دورانی که ریاست کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در آژانس بین المللی انرژی اتمی را عهده دار بود، گفت: توسعه مناسبات میان ایران به عنوان کشوری مهم در منطقه حساس خاورمیانه و آفریقای جنوبی به عنوان کشوری حائز اهمیت در قاره آفریقا می‌تواند آثار مثبت منطقه ای و بین المللی داشته باشد.

وی با اشاره به فضا و شرایط مناسب برای ایجاد تحرک در روابط تجاری و اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی اظهار داشت: اگر چه امروز و بعد از توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها علیه ایران، رقابت شدیدی بین کشورهای آسیایی و اروپایی برای انعقاد قرارداد همکاری با ایران وجود دارد، اما ما هیچ‌گاه دوستان صمیمی خود در دوران تحریم را از یاد نمی‌بریم.

روحانی، سوابق و تجربه خوب از همکاری با شرکت‌های آفریقای جنوبی در بخش‌های گوناگون از جمله ارتباطات و انرژی را زمینه‌ای مناسب برای توسعه مناسبات برشمرد و اظهار داشت:امروز حجم مبادلات تجاری ایران و آفریقای جنوبی رضایت بخش نیست، اما این امکان وجود دارد که با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود، آفریقای جنوبی به یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران تبدیل شود.

رئیس‌ جمهوری فعالتر شدن روابط بانک های دو کشور را گامی مهم در جهت سرعت بخشیدن به توسعه مناسبات تهران - پرتوریا دانست و افزود: همچنین بستری مناسب برای ارتقاء روابط دو کشور در بخش انرژی فراهم شده و ما آمادگی داریم علاوه بر کمک به تأمین انرژی آفریقای جنوبی، پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک میان دو کشور را در این بخش توسعه دهیم که این امر می‌تواند در ارتقاء سطح مناسبات ایران و آفریقای جنوبی تأثیر گذار باشد.

روحانی همچنین با اشاره به تلاش مسئولان برای گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های صنعت، معدن، کشاورزی، برق، بیمه، خدمات مالی و بورس و ارائه خدمات فنی - مهندسی، بر ضرورت گسترش و حمایت از همکاری‌ها میان بخش خصوصی دو کشور تأکید کرد.

رئیس‌ جمهوری افزود: ایران و آفریقای جنوبی در بخش های علمی، دانشگاهی، تحقیقاتی، آی تی، بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی می‌توانند روابط و همکاری‌های خوبی با هم داشته باشند که باعث ارتقای جایگاه و سطح علمی و فناوری دو کشور خواهد شد.
روحانی خاطرنشان کرد: توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه حمل و نقل با توجه به جایگاه بنادر آفریقای جنوبی و ایران و قابلیت اتصال به آسیای مرکزی، قفقاز، روسیه، چین و اروپای شرقی، می تواند به نفع بخش وسیعی از کشورهای جهان باشد.

رئیس‌ جمهوری جاذبه‌های گسترده طبیعی و تاریخی در ایران و آفریقای جنوبی را پایه‌ای مناسب برای توسعه روابط مردم با مردم و توریسم دانست و گفت: ایران و آفریقای جنوبی در زمینه همکاری‌های اجتماعی می‌توانند روابط خود را ارتقا دهند همچنان که امروز بخش‌های کشاورزی، درمانی و امدادی ایران در بسیاری از کشورهای آفریقایی مشغول همکاری هستند.

روحانی با تأکید بر ضرورت همکاری ایران و آفریقای جنوبی در زمینه مبارزه با تروریسم به عنوان معضلی بزرگ در آفریقا و خاورمیانه اظهار داشت: برای ایجاد صلح و پایداری ثبات در منطقه نیاز به همکاری و همدلی همه کشورها داریم.

رئیس‌ جمهوری ضمن استقبال از ایجاد تحرک در روابط تهران - پرتوریا، اظهار داشت: دو دولت باید در مسیر توسعه همکاریهای مشترک، بخش خصوصی خود را فعال و از آنها حمایت کرده و مشکلات را حل و فصل کنند.
** آفریقای جنوبی مصمم به ارتقای روابط راهبردی با ایران است
رئیس جمهوری آفریقای جنوبی نیز در این نشست ضمن تشکر از میهمان‌نوازی و استقبال گرم از هیأت آفریقای جنوبی در تهران، گفت: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ موقعیت و روابط دیرینه‌ای که با آفریقای جنوبی داشته، برای ما حائز اهمیت است.

جاکوب زوما با تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در دوران مبارزات مردم این کشور علیه آپارتاید، خواستار تحکیم روابط و مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران شد.

وی امضای توافق‌نامه‌ها و اسناد همکاری را موجب تقویت دوستی‌ها و روابط میان دو کشور و دو ملت دانست و افزود: آفریقای جنوبی به طور کامل به نقش راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه واقف است و موفقیت این کشور در مذاکرات هسته‌ای و برداشته شدن تحریم‌ها، موفقیتی برای همه کشورهای مستقل است و این پیروزی منعکس کننده سیاست‌های خردمندانه دولت ایران است.

رئیس‌ جمهوری آفریقای جنوبی افزود: این توافق تاریخی ضرورت رسیدن به راه حل پایدار از طریق مذاکره و دیپلماسی را به اثبات رساند و نشان داد که مسایل از طریق جنگ و درگیری راه به جایی نخواهد برد.

زوما با بیان این که ایران موقعیت محوری و راهبردی در منطقه داشته و گذرگاهی مطمئن برای رسیدن به اروپا و آسیا است، گفت: با تقویت روابط اقتصادی و تجاری ایران و آفریقای جنوبی، پتانسیل‌های بزرگ اقتصادی و شگرفی میان آسیا و آفریقا ایجاد خواهد شد که در این راستا باید بخش خصوصی و فعالان اقتصادی دو کشور را بیش از گذشته فعال کنیم.

رئیس‌ جمهوری آفریقای جنوبی با اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌ها و مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: آفریقای جنوبی مصمم است تا روابط با جمهوری اسلامی ایران را به سطحی راهبردی ارتقاء دهد.

وی همچنین بر ضرورت تقویت همکاری و همفکری دو کشور در سازمان‌های بین‌المللی از جمله عدم تعهد، در راستای تقویت صلح و امنیت بین‌المللی تأکید کرد و افزود: تبادل نظر پیرامون مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی می‌تواند راهگشای روابط دو کشور باشد.
29216

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟