اعلام رسمی شتاب تسلا مدل ۳/صفر تا صد:۵/۶ ثانیه؛۳۵۰ کیلومتر رانندگی با هر بار شارژ

تسلا سرانجام شتاب صفر تا صد کیلومتر سدان مدل ۳ را اعلام کرد که معادل ۵.۶ ثانیه است. این خودرو با هر بار شارژر می‌تواند ۳۵۰ کیلومتر را طی کند.<br ...


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


پیکر ۲ شهید نیروی انتظامی در اهواز تشییع شد

پیکر دو شهید مامور نیروی انتظامی اهواز که روز گذشته به شهادت رسیده بودند، صبح امروز با حضور باشکوه مردم تشییع شد.


توضیحات تاج درباره دعوت از رئیس جمهور و سعه صدر نکونام

مهدی تاج در خصوص شرایط تیم ملی صحبت کرد


ریزش قیمت دلار رکورد شکست

دنیای اقتصادنوشت: در روزی که نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام شد، دلار به پایین‌ترین قیمت از 2 اردیبهشت رسید.


درآمد صداوسیما از فوتبال چند میلیارد است؟

ورزش | يكشنبه ۰۵ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۹:۴۸ | نسخه چاپي

در شرایطی که باشگاه‌های ایرانی روزهای سخت مالی را پشت سر می‌گذارند، متعهد نبودن صداوسیما با قراردادی که به امضا رساند، وضعیت را برای آنها دشوارتر هم کرده است.
به‌ گزارش ایسنا‌، رقم مربوط به حق پخش تلویزیونی فو‌تبا‌ل در لیگ چهاردهم 17.5 و در لیگ پانزدهم 22.5 میلیارد تومان مابین سازمان صدا و سیما و فدراسیون فو‌تبا‌ل به امضا رسید و به صورت قرارداد بین طرفین به امضا رسید؛ قراردادی که هرگز صدا و سیما خود را پایبند و متعهد به آن نمی‌داند.
صداوسیما از صبح تا شب بر طبل اخلاق مداری و پرداخت حق و حقوق دیگری از جمله حق الناس می‌کوبد، اما درست همان زمان که باید به آنچه دیگران را پند می‌دهد، عمل کند طور دیگری رفتار می‌کند.
پول همان کالایی است که دروس ارزشی صدا و سیما را زیر پا قرار داده است، 17.5 میلیارد از فصل قبل و 22.5 میلیارد از فصل جاری لیگ برتر فو‌تبا‌ل ایران مجموعا 40 میلیارد تومانی است که صدا و سیما تا به این لحظه از فو‌تبا‌ل درمانده ایران بالا کشیده است و همان لحظه که مخاطبان میلیونی‌اش را به واسطه همین فو‌تبا‌ل پای شهرآورد 82 میخکوب کرده است، آب خنک 40 میلیاردی را سر می‌کشد.
فو‌تبا‌ل ایران برای صدا و سیما کالایی بی واسطه برای درآمدی یک طرفه است که هرگز به حال و روزش دل نمی‌سوزاند؛ همان فو‌تبا‌لی که زورش به سعودی‌های لابی‌باز نرسید تا در گرداب بی‌پولی در بازی‌هایی که به کشور ثالث رفت تنها بماند.
زخم بی‌پولی فو‌تبا‌ل ایران در برهه زمانی کنونی سر باز کرده است و هیچ کس نیست که آن را مرهم نهد. صدا و سیما همان زمان که فو‌تبا‌ل بیمار و بیمارتر، نحیف و نحیف‌تر می‌شود جیب‌هایش را از درآمدهای میلیاردی همین فو‌تبا‌ل پر می‌کند.
وقتی زورتان به کسی نمی‌رسد هر چه خودتان را هم به در و دیوار بکوبید و داد و بیداد کنید فایده‌اش هیچ است. حال و روز فدراسیون فو‌تبا‌ل و صدا و سیما هم درست شبیه مشت‌های گره کرده کودکی است که صدا و سیما را قلقلک می‌دهد و بساط زور آزمایی که از قبل برنده‌اش مشخص است را فراهم می‌کند.
وقتی به استفتاء مراجع تقلید هم توجه نمی‌شود!
فدراسیون فو‌تبا‌ل و سازمان لیگ که زورشان به صدا و سیما نرسید به مراجع عالیقدر پناه بردند تا از آنها در مورد پرداخت نشدن حق پخش تلویزیونی استفتاء بگیرند و نظر مراجع معظم تقلید را در این خصوص خواستار شوند. مراجع عالیقدر نیز در پاسخ به این استفتاء اعلام کردند که پرداخت نکردن حق پخش تلویزیون فو‌تبا‌ل توسط صدا و سیما جایز نیست.
حال این پرسش مطرح است سازمان صدا و سیما چه توجیهی برای عمل نکردن به تعهدات قانونی خود دارد؛ تعهداتی که مراجع عالیقدر نیز صدا و سیما را ملزم به رعایت آن دانسته‌اند.
رونمایی از برخی درآمدهای میلیاردی صدا و سیما از فو‌تبا‌ل
به گفته یکی از اعضای هیات رییسه سازمان لیگ درآمد تلویزیون از فو‌تبا‌ل برای یک دقیقه تبلیغ بین دو نیمه مسابقه 300 میلیون تومان است و با احتساب 10 دقیقه تبلیغ رقمی سه میلیاردی می‌شود که این رقم برای تیم‌های سرخابی رقم متفاوت 105 میلیارد تومان حاصل می‌شود.
بازی با همه این اعداد و ارقام در طول یک فصل بماند برای چانه زنی آقایان با هم پشت میزهایی که هیچ وقت مشخص نیست در پس آن چه می‌گذرد، اما هر چه هست درآمدهایی چند صد میلیاردی صدا و سیما از تبلیغات مربوط به برنامه‌ها و مسابقات فو‌تبا‌لی بر هیچ کس پوشیده نیست. کسی هم برای این درآمدها دندان گرد نکرده اما تنها انتظاری که می‌رود رعایت همان تعهداتی است که به عنوان حداقل پرداختی صدا و سیما به فو‌تبا‌ل ایران برای تیم‌ها حکم حیات دارد؛ فو‌تبا‌لی که با ادامه این روند به بقای آن امیدی نیست و باید منتظر ورشکستگی هر‌ چه‌ سریع‌تر باشگاه‌های آن بود.
خفقان فو‌تبا‌ل از زورآزمایی صدا و سیما
کاش حداقل دلمان برای فو‌تبا‌ل این مملکت هم می‌سوخت، کاش صدا و سیما ذره‌ای به شرایط اسفناک فو‌تبا‌ل ایران توجه می‌کرد؛ فو‌تبا‌لی که باشگاه‌هایش روز به روز فقیرتر می‌شود، اما همه اینها به کنار، دریغ از ریالی باز پرداخت از میلیاردها تومان حق پخش تلویزیونی فو‌تبا‌ل؛ فو‌تبا‌لی که هر بار صدایش در آمده در پشت پرده کار با نمایش قدرت سازمان صدا و سیما خفقان گرفته است؛ فو‌تبا‌لی که هیچ گاه در جدال با صدا و سیما یارای مقابله ندارد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟