5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


تحلیلی از حریفان ایران در راه جام جهانی

ورزش | شنبه ۰۴ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۲:۳۱ | نسخه چاپي

کره‌جنوبی با 19 بازیکن لژیونر و دیدارهای دوستانه خوب از هم اکنون آمادگی خود برای صعود به جام جهانی به رخ رقبا کشیده است.
به گزارش ایسنا، تیم‌های ملی کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه پنج حریف ایران در گروه A انتخابی جا‌م جها‌نی روسیه در قاره آسیا هستند و تلاش زیادی برای صعود به این مسابقات انجام می‌دهند. هر کدام از این تیم‌ها بازیکنان شاخصی را در ترکیب‌های تیمی خود دارند. تیمی مانند کره جنوبی از بازیکنان لژیونری بهره می‌برد که در لیگ‌های آلمان، انگلیس، پرتغال و ... به میدان می‌روند و تیمی به مانند قطر نیز از 17 بازیکن دو رگه استفاده می‌کند.
برای بررسی وضعیت این تیم‌ها نگاهی به بازیکنان، رنکینگ و شرایط آنها می‌اندازیم:
* کره جنوبی
تیم پنجاه و ششم جهان و چهارم آسیا
سرمربی: اولی اشتیلیکه
میانگین سنی: 26.3
بازیکنان: در ترکیب بیست و سه نفره تیم ‌ملی کره جنوبی تنها پنج بازیکن از لیگ این کشور به تیم ‌ملی راه پیدا کرده‌اند و بزرگترین غایب این تیم سون هیونگ مین، بازیکن تاتنهام انگلیس است که بنا به دلایلی به این تیم دعوت نمی‌شود.
بازیکنانی از تیم‌های کاوازاکی فورتو ناله ژاپن، ایسل کوبه ژاپن، کرزو اوکازاکی ژاپن، الهلال عربستان، گوانگجو چین، آگسبو‌رگ، دورتموند ، گوانگجو R&F چین ، هوفنهایم، شانگهای چین، سوانزی ، کریستال پالاس ، لخویا، القطر، الریان، چنگ کینگ لیفان چین و پروتو پرتغال در ترکیب تیم ملی کره‌جنوبی دیده می‌شوند.
* ازبکستان
تیم شصت و ششم جهان و ششم آسیا
سرمربی: ساموئل بابایان
میانگین سنی: 26.32
بازیکنان: دو بازیکن لژیونر ازبکستان به نام‌های الکساندر لوبانف و فوزیل موسایف در تیم‌های پر‌سپولیس و سپاهان به میدان می‌روند. دیگر بازیکنان لژیونر ازبکستان در تیم‌های بیجینگ گوآن چین، چانگ چوآن چین، لوکوموتیو مسکو، الشباب امارات، کراساندوار روسیه، الجیش، ام الصلال و اراد باسیه قزاقستان به میدان می‌روند.
* چین
تیم هشتاد و یکم جهان و هشتم آسیا
سرمربی: گائو هونگبو
میانگین سنی: 27.24
بازیکنان: چینی‌ها چند سالی است که دست به خرید ستاره‌های مطرح فو‌تبا‌ل جهان زده‌اند و به همین دلیل کمتر بازیکنی از این کشور راهی لیگ‌های دیگر می‌شود چرا که میزان حقوق آنها در چین بیشتر از کشورهای دیگر است و هیچ لژیونری را در ترکیب خود ندارند.
* قطر
تیم هشتادو سوم جهان و نهم آسیا
سرمربی: خوزه دنیل کارنرو
میانگین سنی: 26
بازیکنان: قطری‌ها با توجه به کمبود نیروی انسانی بازیکنان خارجی کشورهای دیگر را می‌خرند و پس از تغییر تابعیت در ترکیب تیم ‌ملی خود استفاده می‌کنند. آنها به جز یک بازیکن 19 ساله که در یوپن بلژیک بازی می‌کند هیچ لژیونر دیگری ندارد. البته حضور 17 بازیکن دو تابعیتی در تیم ‌ملی این کشور توانسته قطری‌ها را تا حدود زیادی به کشورهای درجه دو آسیا نزدیک کند.
بازیکنانی از کشورهای فرانسه، غنا، گینه، الجزایر، عربستان، کیپ ورده، بحرین، برزیل، اروگوئه، سودان، مصر و گینه استوایی در تیم ‌ملی این کشور به میدان می‌روند.
* سوریه
تیم یکصد و دهم جهان و چهارده آسیا
سرمربی: بدون سرمربی
میانگین سنی: 24
بازیکنان: سوریه به دلیل جنگ داخلی هنوز با بحران‌های مالی مواجه است و حتی تیم ‌ملی این کشور سرمربی ندارد و عمده بازیکنان این تیم در لیگ‌های لبنان، امارات، بحرین، عراق و اردن به میدان می‌روند. تنها یک بازیکن ملی‌پوش سوریه در تیم کاسیم پاشا ترکیه بازی می‌کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟