خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری ...


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


قهر و آشتی چقدر برایمان آب می خورد؟

یکی از سنگین ترین هزینه هایی که به اقتصاد خانواده تحمیل می شود، هزینه قهر است. حتی ممکن است این هزینه چنان سرسام آور شود که به نابودی آینده مالی ...


بچه ناخلفی که بازیگر شد؛ وقتی کیانیان به رضایی لهجه مشهدی یاد داد

حبیب رضایی با حضور در برنامه «35» از خاطرات دوران کودکی خود گفت و درباره بازیگری و بازیگردانی در سینمای ایران توضیح داد.


نماینده دلواپس: چرخ «سانترفروج‌ها» نمی چرخد!

عضو جبهه پایداری و منتقد برجام در تذکر شفاهیش، در یک اشتباه کلامی وقتی خواست از نچرخیدن چرخ‌های سانتریفیوژ انتقاد کند، در تلفظ این واژه به ...


اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای بیمه درمان معتادان

اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای بیمه درمان معتادان

جامعه | شنبه ۰۴ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۱:۲۴ | نسخه چاپي

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص ۶۰ میلیارد تومان بودجه برای درمان اعتیاد به بیمه سلامت خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی در گردهمایی ورزشی معتادان بهبودیافته سازمان مردم‌نهاد کنگره شصت که به مناسبت هفته سلامت برگزارشد، گفت: امروز جامعه ایران بیش از هر زمان دیگر نیازمند سلامت اجتماعی است و این مسئله در برنامه‌ریزی‌های دولت نیز مدنظر قرار دارد.
وی افزود: امروز من در میان جمعی قرار گرفته‌ام که در گذشته معتاد بودند و انواع مواد مخدر را مصرف می‌کردند، اما امروز با کمک این سازمان مردم‌نهاد رهایی پیدا کرده‌اند.
ربیعی با اشاره به طلاق‌های ناشی از اعتیاد و مشکلات خانوادگی در اثر این معضل اجتماعی اظهار کرد: در گذشته رابطه علت و معلولی بین فقر و اعتیاد وجود داشت، اما امروز وضعیت تغییر کرده و خوشبختانه مطالعات ما نشان می‌دهد؛ روند حرکت به سوی سلامت اجتماعی بهتر شده است.
وی با اشاره به اینکه سلامت اجتماعی با امید به زندگی رابطه مستقیم دارد، گفت: امسال ۶۰ میلیارد تومان برای درمان معتادان برای بیمه سلامت در نظر گرفته شده است که شورای عالی بیمه پروتکل آن را تدوین خواهد کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از ایجاد چهار هزار و ۱۰۰ شغل برای افراد رهایی یافته یا در حال رهایی از اعتیاد در سال ۹۴ خبر داد و افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در پایان سال ۹۴، ۹۸ درصد این افراد به پایداری شغل رسیده‌اند.
دکتر ربیعی ادامه داد: تلفن ۰۹۶۲۸ تجهیز شده است تا در زمینه این گونه مشکلات به خانواده‌ها مشورت دهد و تلاش می‌کنیم تا ظرفیت پاسخگویی از طریق این خط ارتباطی را به یک میلیون پاسخگویی افزایش دهیم. در شرایط لازم اورژانس اجتماعی نیز به کمک خانواده‌ها می‌آید.
دکتر ربیعی گفت: خانواده‌ها نباید معتادان را‌‌ رها کنند؛ بلکه باید به آن‌ها به عنوان بیمار نگاه کنند. همچنین این افراد باید تحت نظر مشاوران و روان‌شناسان چه در بهزیستی، چه در سمن‌ها و چه در دیگر بخش‌ها باشند. البته بهزیستی این خدمات را به رایگان ارائه می‌کند.
وی با تاکید بر ضرورت در میان اجتماع قرار گرفتن افراد در حال بهبودی گفت: نباید طرد اجتماعی نسبت به این افراد صورت بگیرد. خوشحالیم که انجمنی مانند کنگره شصت قرار گرفتن فرد در حال رهایی در اجتماع را فراهم کرده است و آمار‌ها نشان می‌دهد  افرادی که به این انجمن مراجعه کرده‌اند در کنار آن‌ها باقی مانده‌اند. باید بدانیم که طرد اجتماعی بد‌تر از هر نوع مواد مخدری تاثیری منفی می‌گذارد.
در ادامه این مراسم دکتر انوشیروان محسنی‌بندپی؛ رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اهمیت فعالیت NGO‌ها در این زمینه گفت: کنگره شصت با تحت پوشش قرار دادن ۱۰ هزار نفر یکی از بزرگ‌ترین انجمن‌ها در حوزه اعتیاد است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: