خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری ...


خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری ...


میل 26 ارتش روسیه؛ بالگرد یا جرثقیل + تصاویر

میل 26 که توسط شرکت میل هلی کوپتر واقع در کشور روسیه طراحی و ساخته شده است و هواپیما را بلند می‌کند.


پلی‌استیشن 4 رکورد می‌شکند

پلی‌استیشن ۴ از زمانی که در سال ۲۰۱۳ راهی بازار شد، با فروش بسیار خوبی مواجه شد. این کنسول مدتی پیش فروش ۴۰ میلیون دستگاه را پشت‌سر گذاشته ...


افزایش بی سابقه نرخ خودکشی در آمریکا؛ سفیدپوستان قربانی اصلی

افزایش بی سابقه نرخ خودکشی در آمریکا؛ سفیدپوستان قربانی اصلی

جهان | شنبه ۰۴ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۱:۲۵ | نسخه چاپي

گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا نشان می دهد آمار خودکشی در ایالات متحده به بالاترین حد خود در ۳۰ سال گذشته رسیده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، نرخ خودکشی در آمریکا در سه دهه گذشته به ویژه در میان سفیدپوستان میانسال افزایش چشمگیری داشته است. با توجه به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، این قشر از سفیدپوستان آمریکا یک سوم از کل تعداد خودکشی ها در این کشور را به خود اختصاص می دهند.
البته در گزارش ارائه شده از سوی این مرکز، دلیل مشخصی برای سیر صعودی آمار خودکشی ارائه نشده است حال آنکه به گفته کارشناسان، افزایش استعمال داروهای مخدر تجویزی و تبعات رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ از دلایل اصلی گرایش سفیدپوستان به خودکشی عنوان می شود.
در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴، نرخ کلی خودکشی در آمریکا ۲۴ درصد افزایش داشته است. با این وجود، رقم افزایشی برای مردان سفید پوست با میانگین سنی ۴۵ تا ۶۴ سال ۴۳ درصد بوده است حال آنکه این رقم برای زنان سفید پوست با همین میانگین سنی ۶۳ درصد است. دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله آمریکایی نیز از دیگر قربانیان همه گیر شدن معضل خودکشی هستند.
از هر یکصد هزار شهروند آمریکایی ۱۳ نفر اقدام به خودکشی می کنند و تنها در سال ۲۰۱۴، بیش از ۱۴ هزار شهروند سفید پوست آمریکایی میانسال جان خود را بر اثر خودکشی از دست دادند. این رقم دو برابر مجموع رقم اعلام شده برای شهروندان سیاه پوست، هیسپانیک، آسیایی، سرخپوست و مهاجران جزایر اقیانوس آرام است.
در گزارش اخیر، هیچ اشاره ای به رابطه میان خودکشی و یا سطح تحصیلات نشده است حال آنکه مطالعات پیشین حاکی از افزایش نرخ خودکشی میان آن دسته از سفید پوستانی است که فاقد مدرک تحصیلی هستند.
از سوی دیگر، گفته می شود که در آمریکا نرخ مرگ و میر ناشی از قتل و بیماری های سخت نظیر سرطان و مشکلات قلبی کاهش یافته است.  

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: