دردسرهای عکس منشوری و استعفای دو سرمربی؛ یک فوتبالیست گوشه رینگ!

اظهارات تند شجاعی و عکس جنجالی رحمتی، استعفای همزمان دو مربی لیگ برتری، واگذاری تیم امید به فدراسیون و استعفا در پرونده تیم جنجالی اخیر مهمترین ...اتحاد نیروی هوایی آمریکا با موجودات فرازمینی؟!

استیو بارون شکارچی معروف یوفوها(UFO) ویدئویی منتشر کرده که در آن ادعا می‌شود یوفوها در محدوده پایگاه نیروی هوایی نلیز مشاهده شده‌اند.


گزینه های احتمالی دبیرکلی جمعیت هلال احمر

با انتصاب علی اصغر احمدی، دبیر کل جمعیت هلال احمر به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور، گمانه زنی ها برای انتخاب دبیرکل جدید هلال احمر افزایش یافته است.


بازسازی سوریه نیازمند تأمین مبلغی حدود ۱۸۰ میلیارد دلار است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با بیان اینکه یک یا دو کشور به تنهایی قادر به مشارکت در بازسازی سوریه نیستند، گفت: بازسازی سوریه به مبلغی حدود ...


ویرایش جدیدی از نهج‌البلاغه منتشر شد

ویرایش جدیدی از نهج‌البلاغه منتشر شد

| شنبه ۰۴ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۹:۵ | نسخه چاپي

ویرایش جدیدی از نهج‌البلاغه توسط کتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین مشهد با همکاری آستان مقدس علوی در نجف منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی کتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام مشهد، هم‌زمان با ایام میلاد مولای متقیان، این کتابخانه ویرایشی جدید از نهج البلاغه را منتشر کرده‌ است که بر اساس نسخه‌ای مهم از این کتاب کهن، فراهم آمده است.
این چاپ از نهج البلاغه مبتنی بر ضبط عالم بزرگ شیعه در قرن هفتم هجری قمری، یعنی ابن سَکّون حلی تصحیح شده‌ است و محقق برجسته معاصر، ‌ استاد قیس عطار، کار تصحیح آن را طی بیش از دو سال به انجام رسانده است.
بر اساس این گزارش، ابن سَکّون حلی که از ادبای بزرگ عصر خود بوده، متنی متقن از نهج البلاغه تهیه کرده بود که به واسطه دو نسخه خطی به دست ما رسیده است. نسخه‌ اصلی این ویرایش که هم اکنون در ترکیه است، مبنای تصحیح این چاپ بوده است.

ویرایش_جدیدی_از_نهج‌البلاغه_منتشر_شد_انتشار_کتاب_حضرت_علی_(ع)_نهج_البلاغه_
نهج‌البلاغه از ابتدا مورد توجه مسلمانان بود و نسخه‌های فراوانی از آن وجود دارد. انتشار نهج البلاغه‌ از سوی شیعیان بر اساس نسخه یک عالم و ادیب شیعه ضرورتی بود که اکنون به انجام رسیده است. لازم به ذکر است که این ویرایش جدید با ویرایش ‌های موجود تفاوت‌هایی دارد که می‌تواند مورد توجه محققین قرار گیرد.
بر اساس همین گزارش، این نهج البلاغه با همکاری آستان مقدس علوی در نجف به چاپ رسیده است و در بخش عربی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از سوی دار زین العابدین عرضه خواهد شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: