اتفاقی بی‌سابقه روی آنتن زنده «هفت»

در یک اتفاق بی سابقه دوربین برنامه «هفت» به اشتباه استودیو برنامه را در حالی نشان داد که منتقد برنامه سیگار و زیرسیگاری به دست بود.


جنجال حضور مانکن برزیلی در ایران برای انجام جراحی زیبایی بینی!+عکس

حضور یک مانکن برزیلی در ایران برای انجام دادن جراحی زیبایی بینی سوژه کاربران در فضای مجازی شده است.


توافقات ایران و مکزیک در زمینه طبقه‌بندی شغلی وایمنی کار

در جریان سفر وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مکزیک، توافقاتی در زمینه‌های اشتغال و رفاه اجتماعی، بهره‌وری کارگران، ایمنی و طبقه‌بندی شغلی بین طرفین به امضا رسید.


توقف تولید خودروهای فورد

فورد موتور اعلام کرد به مدت یک هفته تولید وانت‌های اف-150 را در کارخانه مونتاژ کانزاس متوقف می‌کند و به‌طور موقت سه کارخانه دیگر خود را به مدت ...


ریزه کاری های دکوراسیون اتاق کودک

طراحی داخلی فعالیت عجیب و دشواری به حساب نمی آید؛ ولی طراحی بعضی محیط ها، مخصوصا دکوراسیون اتاق کودک، ریزه کاری ها و جزئیاتی دارد که برای آن باید نکات مهم طراحی داخلی را در نظر بگیرید.


قتل راننده ایرانی توسط دو قاچاقچی افغان

حوادث | چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۹۵ ساعت ۱۳:۲۲ | نسخه چاپي

دو مرد افغان برای قاچاق موادمخدر، یک راننده مسافرکش را در اتوبان خلیج‌فارس به قتل رساندند. این سوداگران مرگ با کشتن راننده پژو، خودروی وی را دزدیدند تا موادمخدر جابه‌جا کنند.

دو مرد افغان برای قاچاق موادمخدر، یک راننده مسافرکش را در اتوبان خلیج‌فارس به قتل رساندند. این سوداگران مرگ با کشتن راننده پژو، خودروی وی را دزدیدند تا موادمخدر جابه‌جا کنند.
غروب ١٠ فروردین‌ماه ماموران کلانتری ١٧١ حرم مطهر در جریان کشف یک جسد در اتوبان خلیج‌ فارس نرسیده به پل دانشگاه در داخل زمین‌های کشاورزی قرار گرفتند.
وقتی ماموران کلانتری به محل رسیدند، در بررسی‌های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به مردی ٤٠ ساله با کت مشکی، شلوار سورمه‌ای و پیراهن آبی است که به علت اصابت جسم تیز به ناحیه سینه و قفسه سینه جان باخته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور دادرس شعبه ١٠١ دادگاه کیفری آفتاب، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
در حالی که تحقیقات برای رازگشایی این جنایت در دستور کار تیم تحقیق قرار داشت، ١١ فروردین‌ماه مردی به کلانتری ١٣١ شهرری رفت و ادعا کرد که دامادش به نام «غلامرضا» یک روز است که از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فقدانی، مشخصات «غلامرضا» به همراه تصویر وی در سیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ ثبت شد. با بررسی مشخصات فقدانی و مشخصات جسد کشف‌شده، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد کشف‌شده شدند و خانواده غلامرضا نیز پس از مشاهده تصاویر جسد، وی را مورد شناسایی قرار دادند.
در ادامه رسیدگی به این پرونده قتل، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یکی از بستگان غلامرضا وی را درحال سوار کردن دو نفر از افاغنه دیده است. این مرد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود ساعت ٣٠: ١٧ دهم فروردین ماه بود که از پاساژ مهدی واقع در شهرری خارج شده بودم اما ناگهان غلامرضا را دیدم که دو مسافر افغان را سوار ماشین خود کرد و به سمت خیابان ٢٤ متری به راه افتاد.
با ثبت مشخصات خودرو پژو ٤٠٥ سفیدرنگ متعلق به غلامرضا در سیستم پلیس، دستور توقیف خودرو به همراه دستگیری سرنشینان آن به کلیه مراکز انتظامی سطح کشور اعلام شد.
١٨ فروردین‌ماه بود که کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که خودروی مقتول توسط ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان رفسنجان توقیف و سرنشین آن نیز به اتهام قاچاق موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده که بلافاصله کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی جهت انتقال متهم به پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اخذ نیابت قضایی به شهرستان رفسنجان اعزام شدند.
با حضور کارآگاهان در شهرستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم دستگیر شده توسط پلیس مبارزه با موادمخدر فردی افغان به نام «نورشاه» ٢٥ ساله است که در حین جابه‌جایی موادمخدر، در یک تعقیب و گریز توسط ماموران انتظامی شهرستان رفسنجان دستگیر شده است.
با انتقال «نورشاه» به اداره دهم، وی در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان کرد که جنایت را به همراه یک افغان دیگر به نام «تازه گل» ٤٠ ساله انجام داده است.
نورشاه در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: روز جنایت به همراه تازه‌گل قصد سرقت یک خودروی پژو ٤٠٥ را داشتیم تا با انتقال آن به شهرستان، از آن برای جابه‌جایی و قاچاق موادمخدر استفاده کنیم. ابتدا یک خودروی سواری پژو ٤٠٥ را به مقصد شهرری، به صورت دربست کرایه کردیم. قصد داشتیم آن را در بین راه سرقت کنیم اما خودرو دچار نقص فنی شد و به همین علت از سرقت آن و در حقیقت قتل راننده آن منصرف شدیم و برای انجام سرقت یک خودروی ٤٠٥ دیگر به شهرری آمدیم. در مقابل پاساژ مهدی شهرری، یک خودروی ٤٠٥ سفیدرنگ را به بهانه رفتن به یک دامداری در محدوده بهشت زهرا کرایه کردیم. تازه گل مرا به‌ عنوان چوپان گله گوسفند و نگهبان دامداری معرفی کرد. به این بهانه راننده پژو را به داخل بیابان‌های محدوده اتوبان خلیج‌فارس (محل کشف جسد) بردیم. زمانی که راننده از ما پرسید که «پس دامداری کجاست؟» ناگهان من از پشت سر به او حمله‌ور شدم و تازه‌گل نیز درحالی‌که در صندلی جلو نشسته بود، چندین ضربه چاقو به راننده زد و او را به قتل رساند. پس از رها کردن جسد، ماشین را به کارواش بردم و چند روز بعد، آن را برای جابه‌جایی موادمخدر به شهرستان رفسنجان منتقل کردم. در آنجا بود که حین جابه‌جایی مواد توسط ماموران دستگیر و روانه زندان شدم.
وقتی تازه‌گل به‌عنوان عامل اصلی جنایت شناسایی شد، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه در مخفیگاهش در باقرشهر به دام ماموران پلیس افتاد. تازه‌گل پس از انتقال به اداره دهم، اظهارات و اعترافات همدست خود را تایید کرد.
متهمان با قرار بازداشت موقت جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم احتمالی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
منبع:شهروند

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: مسافرکش ،