هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


اصلاح‌طلبان درباره ریاست مجلس دهم چه می گویند؟؛ کفه به نفع چه کسی سنگین تر است!؟

| دوشنبه ۳۰ فروردين ۹۵ ساعت ۱۳:۱۸ | نسخه چاپي

مجلس نهم روزهای پایانی خود را می گذراند و منتخبان مجلس دهم در تلاش هستند که آرایش مجلس آینده را به نفع جناح خود طراحی کنند.

به گزارش خبرآنلاین،‌ اصلاح‌طلبان که پس از سه دوره دوری از پارلمان، اکنون سهم قابل توجهی در مجلس دهم دارند، هنوز درباره کاندیدای خود برای ریاست مجلس، اظهار نظر رسمی تشکیلاتی نکرده‌اند. در اظهار نظرهای شخصی آنها نیز تفاوت‌هایی دیده می‌شود.

مسعود پزشکیان که نامش در لیست امید تبریز بود، با وجود چند دوره نمایندگی مجلس از ارزیابی درباره هیات رئیسه آینده مجلس، امتناع می کند. او در گفت و گو با خبرآنلاین تاکید دارد که تهران نمونه تمام کشور نیست و باید منتظر منتخبان تمامی حوزه‌ها ماند و سپس درباره هیات رئیسه مجلس دهم اظهار نظر کرد. او می‌گوید ما حتی هنوز منتخبانی که در شهرستان‌ها با حمایت از لیست امید وارد مجلس شده‌اند را نمی‌شناسیم و از سلایق سیاسی آنها خبر نداریم. ممکن است آنها تحت لوای اصلاح‌طلبان قرار نگیرند. البته پزشکیان در عین حال احتمال حمایت جریان اصلاحات از لاریجانی را رد نمی کند.

بهروز نعمتی، منتخب دیگر مجلس دهم  نیز با بیان اینکه منتخبان تهران هر هفته جلسات هم اندیشی برگزار می‌کنند، به ایسنا گفته بود: تا کنون در جلسات موضوع انتخاب هیأت رئیسه و تعیین رئیس مجلس مطرح نشده است و هنوز به این بحث ورود پیدا نکرده‌ایم.

اگر اکثریت را دارا باشیم، گزینه ما عارف است

کمال الدین پیرموذن از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس نهم نیز به خبرآنلاین می‌گوید: همه چیز درباره ترکیب هیات رئیسه مجلس دهم به نتیجه دور دوم انتخابات برمی‌گردد. اگر اصلاح‌طلبان اکثریت را کسب کنند، شک نکنید که گزینه ما برای ریاست آقای عارف خواهد بود. اما اگر تعداد اصلاح‌طلبانی که در دوره به مجلس می‌آیند زیاد نباشد، از آقای لاریجانی حمایت می‌کنیم.
البته او هم تاکید دارد که منتخبان لیست امید، هنوز وارد موضوع هیات رئیسه نشده اند و تمام توان خود را برای موفقیت حداکثری در دور دوم گذاشته اند.

سیدحسین مرعشی عضو ارشد و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی نیز بر اولویت عارف برای اصلاح طلبان تاکید دارد. او با اشاره به مواضع حزب متبوعش درباره حمایت از محمدرضا عارف برای ریاست مجلس دهم به تسنیم می‌گوید: این موضوعی نیست که ما بخواهیم دخالت کنیم، بلکه منتخبان مردم در مجلس باید درباره آن تصمیم بگیرند.

وی برهمین اساس ادامه می‌دهد: توصیه ما به آقای لاریجانی و عارف این است که در فراکسیون امید که شامل اصلاح‌طلبان و حامیان دولت می‌شود، موضوعات مورد بحث قرار بگیرد و هر چه تصمیم گرفته شد به آن عمل شود. عضو شورای‌ عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان درباره امضای میثاق‌نامه توسط اعضای فراکسیون امید، توضیح می دهد: همه افراد میثاق‌نامه را امضا کردند که در قالب فراکسیون حرکت کنند.

عارف همچون سال 92، مصلحت اندیش باشد

مصطفی کواکبیان منتخب تهران درباره گزینه ریاست مجلس دهم می گوید« ما تابع عقل جمعی فراکسیون اصلاح‌طلبان اعتدالگرا خواهیم بود.» 

علی یونسی وزیر کابینه اصلاحات نیز که به مشی و اخلاق عارف آشناست، می‌گوید: «قطعا همکاری میان آقایان عارف و لاریجانی در مجلس آتی خواهد بود. به نظر من به همان دلیل که مصلحت بود آقای عارف به سود آقای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کند در مجلس دهم نیز مصالح اصلاح‌طلبی و مجلس را در ارتباط با مدیریت آن در اولویت قرار خواهند داد.» وی درباره لاریجانی نیز ادامه می‌دهد: «آقای لاریجانی در شرایط کنونی هم در حال ایفای یک نقش تاریخی برای جریان اصلاحات و کشور است. مهم‌ترین خدمت علی لاریجانی به کشور و جریان‌های سیاسی در مجلس نهم حمایت از تصویب برجام بود. این کار را هیچ اصلاح‌طلبی نمی‌توانست به خوبی و تاثیرگذاری علی لاریجانی انجام دهد.» 

عباس عبدی از تئوریسین‌های اصلاح طلب نیز در همین رابطه گفت: «بعد از تشکیل مجلس من نمی‌خواهم بگویم آقای عارف رئیس مجلس بشود یا نشود، اما باید تحلیل سیاسی داشته باشیم که شکاف اصلی الان کجاست. در همین انتخابات، شکاف اصلی بین اصلاح‌طلب و اصولگرا نبود بلکه بین دو جناح اصلی اصولگراها بود. اصلاح‌طلبان می‌توانند روی این شکاف سوار شوند و به یکی از آنها کمک کنند» وی بطور ضمنی خواهان تکرار آنچه در انتخابات ۹۲ میان عارف و روحانی افتاد شد و تصریح کرد: «ترجیح من این است که این مجلس مثل مجلس پنجم شود. یعنی همان عاملی که سبب شد آقای روحانی ترجیح داده شود به آقای عارف، آن عامل هنوز وجود دارد» 

کارایی لاریجانی بیشتر از عارف است
در همین حال صادق زیباکلام تحلیلگر اصلاح طلب بر این باور است که عارف، می‌تواند ابوترابی مجلس دهم شود و اصلاح طلبان باید از ریاست لاریجانی بر مجلس حمایت کنند. از نگاه وی، مجلسی که لاریجانی در راس آن قرار بگیرد کارایی، نفود و قدرتش خیلی بیشتر از مجلسی است که عارف در راس آن قرار گیرد.
زیباکلام بر این باور است که اگر عارف رییس مجلس شود، اصولگرایان اجازه نمی‌دهند آب خوش از گلوی چنین مجلسی پایین برود. چرا که مجلسی که عارف در راس آن باشند کارآیی خود را به‌شدت از دست خواهد داد، به این خاطر که از همان روز اول اصولگرایان در برابر آن جبهه‌گیری خواهند نمود. 
وی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان نباید ریاست لاریجانی را به چالش بکشانند، ادامه داد: مجلس با ریاست عارف کم‌توان می‌شود.
روز به روز اوضاع برای ریاست علی لاریجانی بهتر می‌شود
غلامعلی جعفرزاده از اعضای فراکسیون رهروان که با حمایت لیست امید به مجلس دهم نیز راه یافته نیز گفته است: ضمن تمام احترامی که برای آقای عارف قائل هستم باید بگویم ریاست قوه مقننه با ریاست قوه مجریه کاملا متفاوت است زیرا در مجلس به غیر از مدیریت، اطلاعات، علم، مدیریت، صبر و بردباری بیشتری نیاز است. اطلاعات حقوقی برای مدیریت مجلس بسیار مهم است و مدیریت این قوه بسیار دشوارتر از مدیریت قوه مجریه است زیرا مدیریت در دولت به خاطر انتصابی بودن کابینه طبیعتا پیچیدگی کمتری دارد.
نماینده رشت درباره گزینه مناسب برای ریاست قوه مقننه به باشگاه خبرنگاران گفت: در شرایط مختلف احساس ما این است که آقای لاریجانی گزینه مفیدتر و بهتری برای مردم و کشور خواهد بود و بهتر می‌تواند مجلس را اداره کند.
وی با بیان اینکه عارف را گزینه مناسب برای مجلس نمی‌دانم، گفت: در حال حاضر اصلاح طلبان برگ برنده خوبی را در دست دارند اما اگر مقابل نیازهای مردم قرار بگیرند و نتوانند نیازهای مردم را برطرف کنند، این برگ برنده را برای انتخابات 96 از دست خواهند داد. 
عضو فراکسیون رهروان مجلس با اعتقاد به اینکه روز به روز اوضاع برای ریاست علی لاریجانی بهتر می‌شود گفت: فکر می‌کنم اعتدالیون هم به لاریجانی برای ریاست مجلس تمایل داشته باشند.
ریاست لاریجانی، ضربه‌گیر دولت
مهدی آیتی نماینده دور ششم مجلس و فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز که ریاست لاریجانی بر مجلس دهم را به ریاست عارف ترجیح می‌دهد، عنوان کرده است که ریاست لاریجانی در مجلس ضربه‌گیر دولت خواهد شد. اگر لاریجانی رئیس مجلس دهم شود فشار اصولگراها بر دولت کم خواهد شد و این مسئله‌ای مهم است که همه باید به عنوان مصلحت در نظر بگیرند.
وی ادامه داد: آقای عارف می‌تواند در مجلس دهم به عنوان نائب رئیس اول خود را کاندیدا کند و آقای مطهری نیز نائب رئیس دوم باشد چراکه بنده اصولاً رقابت بین عارف و لاریجانی را به نفع اصلاح طلبان نمی‌دانم.
سکوت عارف!

اما نظر کاندیدای اصلی این جناح درباره ریاست چیست؟ خبرنگاران در حاشیه کنگره ملی آموزش عالی از او درباره اینکه‌ هاشمی‌ رفسنجانی، حجت‌الاسلام روحانی و رئیس دولت اصلاحات ظاهرا بر روی ریاست شما در مجلس دهم توافق کرده‌اند و اخبار آن منتشر شده، می‌پرسند. اما محمدرضا عارف پاسخ می‌دهد: برای اولین بار است که این موضوع را می‌شنوم و اطلاعی ندارم.

مسوول روابط عمومی دفتر محمدرضا عارف نیز معتقد است: عارف صحبت از ریاست مجلس را زودهنگام می‌داند. علیرضا خامسیان تاکید می‌کند: منتخب اول مردم تهران در دیدارهای نوروزی خود صحبتی درباره ریاست مجلس دهم نداشته است.

کناره گیری عارف به نفع لاریجانی

امروز هم روزنامه آرمان در خبری از جلسه منتخبان اصلاح طلب مجلس دهم با عارف نوشته است: احتمال دارد عارف به نفع لاریجانی از کاندیداتوری برای ریاست مجلس کنار ‌رود. البته شاید تا دیروز این تنها یک گمانه بود و حامیان عارف نه تنها آن را قبول نداشتند بلکه مطرح کنندگان این موضوع را به تلاش علیه اهداف اصلاحات متهم می‌کردند اما دیروز خبری مبنی بر جلسات تعدادی از منتخبان اصلاح‌طلب با عارف برای تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان منتشر شد که گزینه انصراف عارف از ریاست را قوت بخشید. 
کاندیداهای نایب رئیسی چه کسانی هستند؟

در این بین، روزنامه اعتماد نیز در مطلبی به کاندیداهای لیست امید برای نایب رئیسی مجلس پرداخت. علی مطهری، غلامرضا تاج گردون، الیاس حضرتی، کاظم جلالی و محمدرضا تابش منتخبانی هستند که اعضای لیست امید در نشستی که هفته گذشته در پارلمان برگزار کردند، درباره نایب رئیسی آنها سخن گفتند.

از بین این پنج نفر علی مطهری کاندیداتوری خود برای نایب رئیسی مجلس دهم را اعلام عمومی‌کرده است. او در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این روزها بسیاری از مردم و خبرنگاران از من می‌پرسند که آیا تصمیم نداری برای ریاست یا نایب رئیسی مجلس آینده در انتخابات هیئت رئیسه آن شرکت کنی؟ برای آنکه یک پاسخ عمومی‌داده باشم عرض می‌کنم که فعلا تصمیم دارم برای نایب رئیسی مجلس دهم کاندیدا شوم. امیدوارم آنچه برای خودم و کشور و انقلاب اسلامی‌خیر و صلاح است پیش بیاید.

1727213

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: اصلاح طلبان ،

دیدگاه شما چیست؟