آغاز فصل ماهیگیری

ماهیگیران با تورهایشان به کنار دریای خزر آمده‌اند. فصل‌ ماهیگیری آغاز شده و ماهیگیران برای صید به دریا میزنند. فصلی که از بیستم مهرماه آغاز ...


ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد؛ ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار

رئیس مرکز آمار از فراهم شدن امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌شده خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن خبرداد و گفت: از امروز به مدت یک هفته، خانوارها می‌توانند تنها یک بار، اطلاعات خود را ویرایش کنند.


توصیه های موثر برای بهبود روابط زناشویی!

اگر روابط زناشویی تان دچار مشکل شده است و حس میکنید امور از دستتان خارج شده اند و دیگر همسرتان با شما هماهنگ نیست و رفتارهای وی با شما تغییر پیدا کرده است توصیه های موثری برایتان داریم مراقب صحبت کردن خود باشید سعی کنید حساب شده جلو بروید عزت نفس خود را از دست ندهید با روش های موثر و به صورت غیر مستقیم به همسرتان بفهمانید که به شما احترام بگذارد.


چرا پسران امروزه خیلی زنانه شده‌اند؟

عضو هیات علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران گفت: یکی از علل اینکه پسران ما امروزه خیلی زنانه شده‌اند، به دلیل این است که پدر به خاطر فعالیت ...


تصویری از اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده بخشی از هزینه درمان ابوالفضل آرمیده قهرمان 15 ساله‌ کشتی که شیمی درمانی می‌کند را متقبل شد.


جنگ خونین "گنده‌لات‌ها" در محله فلاح

حوادث | يكشنبه ۲۹ فروردين ۹۵ ساعت ۱۴:۹ | نسخه چاپي

ساعت 3 عصر 18 بهمن سال گذشته ماجرای درگیری خونینی به پلیس 110 گزارش شد و تیمی از مأموران کلانتری 161 ابوذر خود را به محل حادثه در فلاح- خیابان مسجد -نبش کوچه عباسقلی رساندند.
بررسی‌های ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد پسر 35 ساله‌ای به نام ابراهیم براثراصابت ضربه چاقو به ناحیه چپ سینه به کام مرگ فرو رفته است.
با مرگ مشکوک این مرد پرونده به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران تشکیل شد و جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. همزمان با حضور کارآگاهان در محل حادثه، ساعت 3 عصر همان روز پلیس در جریان جراحت شدید دست و پای پسر جوانی در بیمارستانی نزدیک همان محل قرار گرفت. با توجه به احتمال ارتباط قتل مشکوک با این پسر، بلافاصله کارآگاهان به بیمارستان رفتند و تحقیقات از «رضا» (26 ساله) را در دستور کار قرار دادند.
«رضا» که خود را در محاصره پلیس دید در اعترافات نخست گفت که ابراهیم را می‌شناسد و حتی با او سابقه نزاع و درگیری نیز داشته ولی از موضوع قتل بی‌اطلاع است، اما وی در ادامه تحقیقات نتوانست در خصوص علت جراحت‌های شدید به وجود آمده روی قسمت‌های مختلف بدن بویژه دست و پاها توضیح قانع‌کننده‌ای ارائه دهـد.
به همین خاطر ضمن انجام هماهنگی‌های لازم قضایی، دستور بازداشت رضا از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهم در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.  با پایان اقدام‌های درمانی، متهم به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد اما در تحقیقات منکر هرگونه جنایت شد؛ همزمان کارآگاهان با بررسی سوابق رضا دریافتند وی از مجرمان سابقه دار و اراذل و اوباش منطقه فلاح است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف «نزاع و درگیری»، «ایجاد مزاحمت برای بانوان» و «قدرت نمایی با سلاح سرد» دستگیر و روانه زندان شده است.  در ادامه رسیدگی به پرونده روز 28 فروردین ماه سال‌جاری رضا که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت سرانجام لب به اعتراف گشود و پرده از جنایت خونین برداشت.
وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «من و ابراهیم هر دو از گنده‌های منطقه فلاح بودیم و بر سر همین موضوع همیشه با هم درگیری داشتیم؛ همین موضوع باعث دشمنی و کینه ما شده بود. چند روز پیش از جنایت، از طریق بچه‌های محل اطلاع پیدا کردم یک تخریب عمدی خودرو در منطقه اتفاق افتاده که برادر کوچکتر ابراهیم شایعه کرد کار من است. به همین علت شب قبل از جنایت وقتی فهمیدم او در رستوران است به سراغش رفتم و باهم درگیر شدیم.»
رضا در خصوص روز جنایت نیز به کارآگاهان گفت: «روز درگیری ابراهیم به سراغ من آمد تا انتقام برادرش را بگیرد، داخل کوچه شیدایی او با چاقو به من حمله‌ور شد، من نیز با استفاده از چاقوی همراه خود او را هدف قرار دادم؛ ابتدا به پیشانی‌اش ضربه‌ای وارد کردم اما ناگهان به داخل شمشادها افتادم، [در همان وضعیت] ابراهیم با چاقو ضربه‌ای به دو پایم زد و با هم درگیر شدیم در همان لحظه برای دفاع از خودم ناگهان چاقو به سینه ابراهیم خورد و افتاد. خیلی ترسیده بودم سریعاً از محل دور شدم و به خاطر جراحت و خونریزی شدید خود را به بیمارستان رساندم که در آنجا دستگیر شدم.»
بنابراین گزارش سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.»
منبع: روزنامه ایران
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: