لحظه شکار عقاب

(Sadie Whiteloks) عکاس سرشناس حیات وحش تصاویری دیدنی از لحظه شکار یک ماهی توسط عقاب را از دریاچه‌ای که پر از تمساح است را شکار کرده. این دریاچه در پارک ملی کروگر در کشور آفریقا جنوبی است.


ریسک اعتباری تجاری ایران کاهش یافت؛ سرنوشت تحولات طلا و دلار

بررسی تحولات اقتصاد ایران در تابستان امسال حاکی است که وضعیت ریسک اعتباری تجاری ایران در سال جاری از نمره ۷ به ۶ کاهش یافت و این امر بیانگر ...


ویلای 80 میلیاردی خواننده مشهور را ببینید + تصاویر

آزی آزبورن از آن ستاره هایی است که نسل قدیم و جدید با وی خاطره های بسیاری دارند. به تازگی دیلی میل تصاویری از ویلای لوکس این خواننده در لس آنجلس ...


توصیه های موثر برای بهبود روابط زناشویی!

اگر روابط زناشویی تان دچار مشکل شده است و حس میکنید امور از دستتان خارج شده اند و دیگر همسرتان با شما هماهنگ نیست و رفتارهای وی با شما تغییر ...


ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد؛ ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار

رئیس مرکز آمار از فراهم شدن امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌شده خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن خبرداد و گفت: از امروز به مدت یک هفته، خانوارها می‌توانند تنها یک بار، اطلاعات خود را ویرایش کنند.


وزیر دفاع: هر کشور متجاوز به ایران را پشیمان می‌کنیم

سیاست | پنجشنبه ۲۶ فروردين ۹۵ ساعت ۱۲:۱۰ | نسخه چاپي

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: هر کشوری که قصد تجاوز به ایران داشته باشد را، از این اقدام پشیمان می‌کنیم.

سردار حسین دهقان دقایقی پیش در مراسم الحاق داک دو هزار تنی به نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در انزلی،اظهار کرد: گذشته تاریخ نیروهای مسلح بیان این حقیقت است که نیروهای مسلح قصد تجاوز و سلطه‌طلبی در منطقه و فرا منطقه‌ای را ندارند.
وی افزود: این تجربه را به دنیا منتقل کردیم که اگر کشوری قصد تجاوز به ایران را داشته باشد، آنها از این اقدام پشیمان می‌کنیم.
وزیر دفاع نیروهای مسلح را مدافع ملت مسلمان دانست و تصریح کرد: امروز آمریکا و صهیونیستی با راه‌اندازی جنگ نیابتی مردم بی‌گناه را می‌کشند و قصد ناامنی منطقه را دارند.
وی گفت: هر جا در عالم نظام سلطه‌گر و در رأس آن نظام سیاسی آمریکا بخواهد علیه جبهه مقاومت اقدامی صورت دهد ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در مقابل آنها می‌ایستند.
دهقان با اشاره به اینکه نیروهای مسلح قصد تجاوز و توسعه‌طلبی در منطقه و فرامنطقه‌ای را ندارند، افزود: نیروهای مسلح این تجربه را منتقل کردند که اگر قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بخواهند چشم طمع به این کشور داشته باشند آنها را پشیمان می‌کنند.
وی با بیان اینکه جریان‌های قدرت از جریان‌های تروریستی حمایت می‌کنند، گفت: آنها بالاترین جنایت‌های بشری را در یمن، عراق، آفریقا، دامن زدند و حتی این جنایت‌ها به درون کشورهای به‌ظاهر پیشرفته و متمدن که فکر می‌کردند ادبیات و فرهنگ و نظام سیاسی آنها می‌تواند مانع از آشوب در درون آنها باشد نیز رخنه کرده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه امروز قلب اروپا در معرض اقدام‌های تروریستی است، افزود: امروز نیاز به اجماع، اقدام، عزم و اراده برای مقابله با جریان‌های تروریستی است و جمهوری اسلامی در پیشاپیش این حرکت قرار دارد.
وی نیروهای مسلح ایران را دارای ایمان بسیار قوی دانست و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح حاضر هستند در راه خدا جان خود را فدا کنند.
دهقان دستاوردهای ایران اسلامی در زمینه‌های مختلف به‌ویژه دفاعی و حفظ کرامت انسانی را با توکل بر خدا عنوان کرد و یادآور شد: آنچه در عرصه‌های مختلف تجربه کردیم و به دست آوردیم، با توکل بر خدای متعال بوده است.
وی تلاش فرماندهان و مدیران در نیروهای مسلح را تجهیز به دانش روز و تخصص دانست و افزود: نیروی مسلح ایران اسلامی دارای عنصر شجاعت و نهراسیدن در هیچ عرصه‌ای و غالب آمدن بر ترس و ریشه است.
این مقام عالی وزارت دفاع با تصریح بر اینکه نیروهای مسلح این توفیق را دارند که تحت فرماندهی فقیه عادل جامع‌الشرایط باشند، خاطرنشان کرد: ایشان با درک عمیق و درست و دوراندیشی دقیق هدایت مجموعه نیروهای مسلح را به عهده دارند.
وی تبعیت نیروهای مسلح از فرمان فرمانده معظم کل قوا را از عوامل اقتدار نیروهای مسلح خواند و یادآور شد: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اقتدار در منطقه و جهان به عنوان مجموعه اثرگذار تلقی می‌شود که می‌تواند دفاع کند و حضور آنها امنیت‌آفرین و ایجاد کننده ثبات و امیدآفرین است.
دهقان با اشاره به اینکه ملت ایران شرایط سخت گذشته را به فرصت تبدیل کردند، متذکر شد: امروز ملت ایران فناوری‌ها و ابزار مورد نیاز خود را به‌کار تولید می‌کند و در تمام زمینه‌ها بهره‌مند از فناوری‌های روز دنیا و تجهیز هستیم.
وی نیروهای مسلح ایران را آینده‌نگر و با تشخیص درست خواند و گفت: می‌توانیم در مدت زمان کوتاه نیاز خود را برآورده و تولید کنیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ناامنی منطقه توسط دشمنان اشاره کرد و متذکر شد: تجریه نشان داده که دشمنان برای حفظ منافع خود هر جنایتی را مرتکب می‌شوند و در طول تاریخ کشورهای استکباری عامل ایجاد ناامنی در منطقه بوده‌اند.
وی بهترین راه حل برای برقراری امنیت در منطقه را خارج شدن کشورهای استکباری از جمله آمریکا از منطقه و تخلیه آن دانست و اظهار کرد: نیاز به حضور بیگانگان نیست و منطقه می‌تواند شرایط امنیت خود را تأمین کند.
منبع: میزان 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: حسین دهقان ،