دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


ویزیت‌های ٥٠میلیونی جراح دیپلمه

جامعه | دوشنبه ۲۳ فروردين ۹۵ ساعت ۱۰:۵۲ | نسخه چاپي

جراح زیبایی که با مدرک دیپلم پول‌های میلیونی از بیمارانش می‌گرفت از سوی ماموران پلیس پایتخت دستگیر شد. این جراح قلابی با گذاشتن عکس‌های خود با لباس پزشکی در اینستاگرام مشتری جذب می‌کرد.
پنجم اسفندماه ‌سال ٩٤ بود که زن جوانی با مراجعه به دادسرای ویژه جرایم پزشکی و طرح شکایتی عنوان کرد که شخصی با معرفی خود به‌عنوان «جراح زیبایی» و به بهانه انجام عمل زیبایی اقدام به گرفتن مبلغ ٥٠‌میلیون تومان از وی کرده و پس از آن متواری شده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل عنوان پزشک و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ١٩ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
شاکی پرونده پس از حضور در اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «از طریق یکی از دوستان با شخصی که خود را جراح زیبایی معرفی می‌کرد، آشنا شدم. او با ادعای انجام جراحی تضمینی زیبایی مرا راضی به انجام جراحی کرد و به این بهانه، در چندین نوبت مبلغ ٥٠‌میلیون تومان از من دریافت کرد».
شاکی در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «این جراح پس از دریافت پول مدعی شد که قصد انجام یک مسافرت خارج از کشور را دارد و به این بهانه زمان عمل جراحی را به تاخیر انداخت. در این مدت که از وی خبری نبود با تعدادی از دوستان و همچنین برخی پزشکان متخصص مشورت کردم و از عمل جراحی منصرف شدم. به همین خاطر برای بازپس گرفتن پول خود به محل زندگی جراح زیبایی در منطقه یوسف‌آباد که مطب او بود رفتم و درخواست بازپس‌گیری پول خود را کردم. آقای «معین» چندین روز از من مهلت خواست اما پس از گذشت این مدت، زمانی‌که به خانه وی رفتم، متوجه شدم که او از آنجا به مکان دیگری رفته است. جهت پیگیری موضوع به سازمان نظام پزشکی رفتم اما در آنجا به من اعلام شد که اصولا پزشکی با مشخصات دکتر «معین» در میان پزشکان سازمان نظام پزشکی وجود ندارد».
تحقیقات پلیسی
با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که معین ٣٤ ساله از طریق شبکه‌های مجازی به‌ویژه «اینستاگرام» و «لاین» اقدام به قرار دادن تصویر خود با لباس پزشکی و همچنین اعلام مشخصات خود تحت عنوان پزشک و جراح زیبایی کرده است؛ همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که «معین» تا چندی پیش نیز با یک دستگاه خودرو بی‌ام‌و به ارزش ٨٠٠‌میلیون تومان تردد داشته که به تازگی نسبت به فروش خودرو نیز اقدام کرده است.
در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی محل سکونت «معین» در منطقه یوسف‌آباد – خیابان شهید جهان‌آرا شدند که این محل تحت مراقبت‌های پلیسی قرار گرفت و متهم در ١٦ فروردین‌ماه امسال دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
با دستگیری و انتقال این مرد به اداره سیزدهم، در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم به هیچ عنوان سابقه تحصیل در هیچ‌کدام از دانشگاه‌های کشور را ندارد و صرفا دارای مدرک تحصیلی دیپلم است.
متهم در اظهاراتش به جعل عنوان پزشک و جراح زیبایی اعتراف کرد و گفت: «چند‌سال پیش در آزمون ورودی در رشته پزشکی قبول شدم ولی به دلایل شخصی از ورود به دانشگاه انصراف دادم. با این وجود در میان بستگان و دوستان نمی‌توانستم عنوان کنم که از ادامه تحصیل در رشته پزشکی انصراف داده‌ام. پس از گذشت چند‌سال و درحالی‌که تمامی دوستان و بستگان مرا به‌عنوان دانشجوی پزشکی می‌شناختند، مدعی شدم که مقطع عمومی پزشکی را به پایان رسانده و درحال طی کردن دوره تخصصی هستم».
متهم درباره معرفی خود به‌عنوان جراح زیبایی نیز به کارآگاهان گفت: «در حالی‌که پس از گذشت چند‌سال دیگر در بین بستگان به‌عنوان پزشک متخصص معرفی می‌شدم، از طریق ایشان و همچنین شبکه‌های مجازی با تعدادی از خانم‌هایی آشنا شدم که قصد انجام عمل جراحی زیبایی را داشتند. با طرح این ادعا که به‌زودی مطب خود را افتتاح خواهم کرد، آنها را جهت انجام معاینات پزشکی و صحبت درباره نحوه انجام عمل جراحی و هزینه‌های آن، به محل سکونت خود دعوت می‌کردم و مدعی می‌شدم که جراحی در یک کلینیک مجهز پزشکی در منطقه نیاوران انجام خواهد شد و به این شیوه و ترفند، اقدام به گرفتن پول از آنها می‌کردم».
ادعاهای این مرد کافی بود تا متهم با قرار قانونی، جهت انجام تحقیقات و شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شاکیان پرونده در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی قرار گیرد.
منبع: روزنامه شهروند
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟