تشدید بارندگی در شمال کشور؛ کاهش ۱۲ درجه‌ای دما از فردا

سازمان هواشناسی کشور هشدار داد از عصر امروز بر شدت بارش در گیلان و مازندران افزوده شده و در چندین استان کشور دما هوا از جمعه تا شنبه ۱۲ درجه‌ کاهش می‌یابد.


یکی از بنیانگذاران «کشتی‌ کج» در کابینه ترامپ

ترامپ یکی از بنیانگذاران کشتی‌کج را برای یکی از پست‌ها در کابینه برگزیده است.


مرگ مشکوک دو دختر در استخر خصوصی بعد از پاسخ مثبت یکی از آنها به خواستگاری

دو دختر جوان که پس از آشنایی در اینستاگرام با هم دوست شده بودند، زمانی که برای شنا به استخر یک مجتمع مسکونی رفته بودند، جان باختند.


خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری می کنند و در کنار آن بهترین آرایش و استایلینگ مو را نیز معرفی می نمایند که گزیده ای از آنها را در این مطلب مشاهده می کنید.


کاهش ساعت کار بانوان شاغل کلید خورد؛ جزئیات مصوبه ابلاغی دولت

بخشنامه قانون کاهش ساعات کار هفتگی بانوان شاغل به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد؛بر این اساس زمان کار بانوان مشمول این مصوبه از ۴۴ ساعت در هفته ...


دیدار رئیس شبکه ZDF آلمان با رئیس صداوسیما

| پنجشنبه ۱۹ فروردين ۹۵ ساعت ۲۳:۱۹ | نسخه چاپي

رئیس شبکه تلویزیونی ZDF آلمان و تیم همراه وی، چهارشنبه ۱۸ فروردین با محمد سرافراز رئیس سازمان صداوسیما دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش ایسنا، در این دیدار، سرافراز رئیس رسانه ملی ضمن خیرمقدم به تیم رسانه‌ای ZDF، با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در اختیار صداوسیما است، گفت: البته تولید برنامه‌ها هم از طریق برنامه‌سازان صداوسیما و هم از طریق بخش خصوصی انجام می‌شود.
رئیس رسانه‌ملی با اشاره به پهناوری کشور ایران به لحاظ جغرافیایی گفت: در ایران ۷۰۰۰ ایستگاه رادیویی و تلویزیونی وجود دارد که سیگنال‌رسانی به کل کشور توسط این ایستگاه‌ها انجام می‌شود.
وی با اشاره به تعداد شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، مراکز استانی و بین‌المللی که بیش از ۱۵۰ شبکه را شامل می‌شود، یادآور شد: از چندی پیش پروژه HD شدن شبکه‌ها شروع شده که در مرحله آخر آن هستیم.
سرافراز در ادامه با اشاره به امکانات صداوسیما در تولید برنامه و به‌خصوص برنامه‌های مستند، اظهار کرد: رسانه‌ ملی جمهوری اسلامی ایران از شهرک بزرگ سینمایی برخوردار است که در آن نماهای مربوط به بخش‌هایی از تاریخ ایران ساخته شده است و قابلیت بهره‌برداری در تولید محتواهای مختلف را دارد.
وی در ادامه به برخورداری رسانه ملی از دانشگاه رسانه‌ای اشاره کرد و گفت: در دانشگاه صداوسیما، در رشته‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی دانشجو پذیرفته می‌شود و ما آماده هستیم که همکاری‌های علمی با رادیو و تلویزیون آلمان داشته باشیم.
سرافراز درباره همکاری‌های مربوط به تولید برنامه‌های مستند، با توجه به HD شدن این شبکه در کشور و همچنین توانایی‌های تولید مستند در پرس تی‌وی، آمادگی رسانه ملی را در این خصوص اعلام کرد.
بر اساس این گزارش، «توماس بلوت» رئیس ZDF نیز در این دیدار در سخنانی، ضمن اشاره به موفقیت‌های صداوسیما در ابعاد تولیدی و فنی، گفت: در بازدیدی که از پرس تی‌وی داشتم، به‌شدت تحت تاثیر موفقیت‌های شما قرار گرفتم.
وی افزود: صداوسیما از امکانات و قابلیت‌های مهمی در عرصه رسانه‌ای برخوردار است و باعث خوشوقتی ماست که با شما که مدیریت این مجموعه بزرگ را بر عهده دارید، دیدار کردیم.
بلوت تاکید کرد: همچنین به‌شدت تحت تاثیر سفرم به ایران قرار گرفتم و من می‌توانم در مورد ایران پاسخ مناسبی را به افکار عمومی کشورم بدهم و ایران واقعی را به آن‌ها معرفی کنم. دکتر بلوت تصریح کرد: ما در ZDF، در حوزه مستند بخشی را داریم که در خصوص معرفی فرهنگ‌های مختلف فعالیت دارد و با توجه به فرهنگ غنی و تمدن ایران، برایمان اهمیت دارد که آن را به ملت آلمان معرفی کنیم.
رئیس شبکه تلویزیونی ZDF آلمان یادآور شد: شرایط کاری خبرنگاران ما در ایران بسیار خوب است و تصورم بر این است که در آینده نزدیک با توجه به ارتباطات خوبی که با ایران برقرار شده، این وضعیت بهتر خواهد شد و ما نیز روابط رسانه‌ای را بیش‌تر خواهیم کرد.
وی با اشاره به روش‌های بهره‌مندی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از رسانه‌های نوین تصریح کرد: امروز دیدم که شما نیز همان روش‌هایی را در پیش گرفته‌اید که ما انجام می‌دهیم و من سخت تحت تاثیر قرار گرفتم.
رئیس رسانه ملی در پاسخ به پرسش توماس بلوت درباره موضوع پناهند‌گان سوری که مشکلاتی را برای کشور‌های اروپایی به‌وجود آورده است، گفت: در منطقه ما اولین‌بار نیست که موضوع پناهندگان مطرح می‌شود، اما ظاهراً این‌بار اروپائیان موضوع پناهندگان و مشکلات آن‌ها را احساس می‌کنند.
وی افزود: در همسایگی ایران کشورهای عراق و افغانستان که سال‌هاست درگیر جنگ هستند، تاکنون بیش از سه میلیون از مردمان این کشورها به کشورهای همسایه رفته و بخش عمده‌ای از آن‌ها به ایران پناهنده شده‌اند و کشور ایران آن‌ها را با آغوش باز پذیرفت و بخش عمده‌ای از این پناهندگان در مناطق مختلف سکنی گزیدند و مشغول کار شدند و زندگی مناسبی پیدا کردند، اما دنیا نسبت به این رفتار بشر دوستانه ایران هیچ عکس‌العمل و همراهی نشان نداد.
رئیس رسانه ملی تصریح کرد: اما در جنگ سوریه به‌خاطر شرایط منطقه‌ای، آوارگان سوری مسیر دریا را طی کردند تا به یونان و اروپا بیایند که برخی از آن‌ها که تعدادشان مشخص نیست غرق شدند. با این وجود اروپایی‌ها نتوانستند این وضعیت را تحمل کنند و تنها کشورهای یونان و آلمان بهترین رفتار را در ارتباط با پناهندگان سوری از خود نشان دادند و بخشی از آن‌ها را در خاک خود پذیرفتند.
سرافراز راه حل جنگ سوریه را مانند راه حل بقیه کشورهای منطقه دانست و گفت: همه گروه‌های مسلح باید اسلحه خود را زمین بگذارند تا مردم سوریه در شرایطی مناسب و امن، در خصوص وضعیت خود تصمیم بگیرند.
در این نشست مقرر شد صداوسیما و شبکه ZDF با بررسی شرایط، امکانات و قابلیت‌های خود، زمینه تولید مشترک و مبادله برنامه‌های مستندگونه و همچنین بحث آموزش و استفاده از ظرفیت‌های فنی و تکنولوژی‌های نوین را مورد بررسی قرار داده و اقدام کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: