کپی چینی نوت ۷+عکس

چینی‌ها نگذاشتند کفن نوت 7 خشک شود چراکه با تولد انواع و اقسام گوشی‌های مشابه سعی می‌کنند یادش را گرامی بدارند!


زنده شدن زن ایرانی کشته شده در فاجعه منا!

بعد از گذشت یک سال و اندی زنی که در فاجعه منا جان باخته بود، زنده شد.تصویری از اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده بخشی از هزینه درمان ابوالفضل آرمیده قهرمان 15 ساله‌ کشتی که شیمی درمانی می‌کند را متقبل شد.فوق تخصص نفرولوژی کودکان:

بیماری های مجاری ادراری در کودکان منجر به نارسایی کلیه می شود

| شنبه ۱۴ فروردين ۹۵ ساعت ۱۳:۵ | نسخه چاپي

 فوق تخصص نفرولوژی کودکان گفت: بیماری های مجاری ادراری در کودکان منجر به نارسایی کلیه آنها می شود.

به گزارش قدس آنلاین،دکتر معصومه محکم روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هر نوع عفونت و بیماری های ادراری از قبیل اختلالات ادراری( طولانی، کوتاه و منقطع ادرار کردن کودکان)، تنگی مجاری ادراری و شب ادراری باید مورد توجه جدی قرار گیرد زیرا منجر به نارسایی کلیه در کودکان خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: وضعت دفع ادرار کودکان کمتر از 12 سال باید توسط والدین کنترل شود. کودکان باید هر دو ساعت یکبار ادرار خود را دفع کنند در غیر اینصورت باید وضعیت بررسی و کنترل شود.
محکم، بیماری های اورلوژیک ناشناخته و بیماری های موروثی کلیوی را از دیگر دلایل نارسایی کلیوی در کودکان برشمرد و افزود: کودکانی که بطور منظم افزایش وزن نداشته و از رشد خوبی برخوردار نیستند نیز در معرض خطر ابتلا به این بیماری مزمن قرار دارند.
استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره فرارسیدن روز جهانی کلیه - 10 مارس برابر 20 اسفند -، محور برنامه ای امسال روز جهانی کلیه را پیشگیری کودکان از ابتلا به نارسایی کلیوی بیان کرد و گفت: خانواده ها و والدین باید آگاه باشند و دقت لازم را در حفظ سلامت کودکان در برابر ابتلای به بیماری کلیوی داشته باشند.
وی همچنین تاکید کرد: اگر در خانواده ای سابقه پیوند کلیه و یا نارسایی کلیوی نیز وجود دارد، کودکان بشدت در معرض خطر ابتلا قرار می گیرند، بنابراین باید حتما توسط پزشک معاینه شوند.
محکم ادامه داد: کودکانی که بطور موروثی در معرض ابتلا به بیماری های فشار خون و دیابت هستند، ریسک پذیری بالایی در ابتلا به بیماری نارسایی کلیوی دارند بنابراین خانواده ها باید به این موضوع توجه کنند.
فوق تخصص نفرولوژی کودکان افزود: همچنین دفع خون و یا پروتئین در ادرار کودکان نشانه های خوبی نبوده و احتمال بروز نارسایی های کلیوی را در کودک زیاد می کند، بنابراین با مشاهده علائم ذکر شده، والدین باید حتما کودکان را تحت بررسی پزشکی قرار دهند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: