زاینده‌رود جمعه در اصفهان جاری می‌شود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به تصمیم کمیته ۵ نفره برای بازگشایی زاینده رود گفت: پیش بینی می‌شود تا اواخر روز جمعه زاینده رود در شهر اصفهان جریان یابد.


بهترین گوشی‌های بازار با قیمت 1 تا 1.5 میلیون تومان

اگر به دنبال خرید یک گوشی هوشمند هستید این روزها نیازی به خرج بیش از یک و نیم میلیون تومان ندارید و معمولاً می‌توان در این بازه قیمتی محصولاتی با ارزش خرید بالا قابل رقابت با پرچم‌داران را پیدا کرد.


رازگشایی از مرگ مرموز یک زن در پزشکی قانونی

در پی اعلام نظریه پزشکی قانونی درخصوص علت قتل یک زن، همسرش پس از احضار به دادسرای جنایی و تحقیقات تخصصی، به خاطر تناقض گویی و برخی مستندات موجود ...


جمعیت واقعی مراسم تشییع آیت الله هاشمی چقدر بود؟

برخی رسانه ها جمعیت شرکت کننده در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی را سه تا 4 میلیون نفر اعلام کرده اند. جالب آنکه حسینعلی امیری معاون پارلمانی ...


مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


فرهاد اصلانی دلال اعضاء و جوارح انسان شد!

| جمعه ۱۳ فروردين ۹۵ ساعت ۲:۲۹ | نسخه چاپي

همایون اسعدیان کارگردانی که تقریبا همزمان با تولید آثاری چون “بیخود و بی جهت”، “زندگی خصوصی”، “برف روی کاجها” و “گشت ارشاد” که از سوی حوزه هنری  اکران آنها ممنوع اعلام شده ترجیح داد با همکاری حوزه و البته تهیه کنندگی منوچهر محمدی “بوسیدن روی ماه” را بسازد بعد از آن فیلم چهار سالی گذشت که مجددا پشت دوربین برود.

به گزارش سینماژورنال اسعدیان در این چهار سال مشغول کار بر روی فیلمنامه اقتباسی سریالی بود که بنا بود از رمان “دا” اعظم حسینی اقتباس شود و البته کار نگارش این فیلمنامه را هم به انتها رساند با این حال سنگین بودن پیش تولید این سریال و بخصوص طراحی لوکیشن آن باعث شد اسعدیان پیش از ورود به فاز عملی تولید “دا” یک فیلم سینمایی را کارگردانی کند.

این فیلم سینمایی “یک روز بخصوص” نام دارد که عنوان آن برآمده از اثری به همین نام ساخته “اتوره اسکولا” محصول ۱۹۷۷ ایتالیاست؛ فیلمی با بازی مارچلو ماسترویانی و سوفیا لورن که ماجرای آشنایی یک زن و مرد را درست در روز دیدار هیتلر و موسولینی در رم روایت می‌کرد.

تصویرسازی بخشی از تجارت اعضاء و جوارح انسان

داستان “یک روز بخصوص” اسعدیان ربط چندانی به فیلم ایتالیایی مشهور ندارد. شنیده های سینماژورنال حکایت از آن دارد که اسعدیان در فیلم تازه اش به سراغ سوژه ای ملتهب رفته و بخشی از تجارت پنهانی که در وادی خرید و فروش اعضاء و جوارح بدن انسان وجود دارد را به به نقد کشیده است.

شخصیت اصلی داستان جوانی است به نام “حامد” که برای جراحی قلب خواهرش و پیوند عضو چاره ای نمی‌یابد جز سر زدن به یک دلال خرید و فروش اعضاء؛ دلالی که بیش از سلامت آدمیان این سود برآمده از تجارتش است که برایش اهمیت دارد. رویارویی حامد با این دلال زودتر از حد تصور در مسیر یک چالش دوطرفه قرار می‌گیرد. چالشی که هر دو سوی درگیری را با اتفاقات متفاوتی روبرو می‌کند.

دومین کاراکتر دلالی اصلانی

ایفای نقش “حامد” را در “یک روز بخصوص” مصطفی زمانی برعهده داشته است و گویا کاراکتر دلال خرید و فروش اعضاء را هم فرهاد اصلانی! به گزارش سینماژورنال این برای دومین بار است که اصلانی نقش یک دلال سوداگر را ایفا می کند.

اصلانی سال گذشته درام “دوران عاشقی” ساخته علیرضا رییسیان را روی پرده داشت. اصلانی در “دوران عاشقی” که جزو آثار پرفروش سال ۹۴ سینمای ایران بود در نقش دلالی اقتصادی با نام “زندی” ظاهر شده بود که در زمینه های مختلف از بازار طلا گرفته تا بازار ارز و بورس فعالیت داشت و البته که سعی می‌کرد با ارتباطات خاصی که دارد بیزنس پردرآمد خود را بی‌دردسر پیش ببرد.

فرهاد اصلانی که برای بازی در تازه‌ترین فیلم مسعود کیمیایی با نام “قاتل اهلی” هم قرارداد بسته و در آنجا بناست نقش یک رانتخوار کلان را ایفا کند یک فیلم آماده اکران به نام “دختر” هم دارد.

فرهاد اصلانی یک روز بخصوص
فرهاد اصلانی در نمایی از  “یک روز بخصوص”

مازیار میری کار تدوین را انجام می‌دهد

به گزارش سینماژورنال پریناز ایزدیار، محسن کیایی، شیرین آقاکاشی و شیرین یزدان بخش دیگر بازیگران “یک روز بخصوص” هستند. تهیه کنندگی این فیلم را اسعدیان خودش برعهده داشته و فیلمنامه این کار را هم خودش به همراه مجید قیصری نوشته است.

مازیار میری که “سعادت آباد” را به تهیه کنندگی اسعدیان کارگردانی کرده بود در “یک روز بخصوص” به عنوان مجری طرح حضور داشته و شنیده‌های سینماژورنال حکایت از آن دارد وی که فارغ التحصیل تدوین از دانشکده صداوسیما است به تازگی و بعد از مسافرتی که به ایالات متحده داشت به ایران بازگشته و تدوین “یک روز بخصوص” را خودش انجام خواهد داد.

مازیار میری که به جز فیلم دوم خودش “به آهستگی” یک فیلم ارزشی به نام “آن مرد آمد” از کارگردانی ارزشمدار به نام حمید بهمنی را هم تدوین کرده بود در “یک روز بخصوص” سومین تجربه تدوین خود را انجام می‌دهد.

تولید با حمایت وزارت بهداشت و فارابی

هرچند تهیه کنندگی “یک روز بخصوص” را اسعدیان خودش برعهده داشته اما در تأمین سرمایه این پروژه به مانند آثار قبلی‌اش از حمایت ارگانهای دولتی بهره برده است. درباره ارگانهای حامی تولید “یک روز بخصوص” هم شنیده های جالبی وجود دارد و از آن جمله اینکه این پروژه با حمایت بنیاد سینمایی فارابی و وزارت بهداشت تولید می شود.

حضور مدیرعامل فارابی علیرضا تابش در پشت صحنه فیلم و محمدهادی ایازی قائم مقام وزیر بهداشت در پشت صحنه این فیلم هم در راستای همین حمایتها بوده است.

پریناز ایزدیار و مصطفی زمانی در نمایی از "یک روز بخصوص"
پریناز ایزدیار و مصطفی زمانی در نمایی از “یک روز بخصوص”
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟