خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


جدول گروه بندی فیلم های جشنواره برای سینماهای مردمی

جدول گروه بندی فیلم های سینمایی حاضر در دو بخش سودای سیمرغ و چشم انداز سینمای ایران برای سینماهای مردمی مشخص و منتشر شد. با اعلام نحوه خرید ...


آیا محسن رضایی،مصوبه مجمع تشخیص مصلحت را زیر پا می گذارد؟

جبهه مردمی نیروهای انقلاب به عنوان یک تشکل سیاسی نوظهور، خیلی زود مورد پشتیبانی «سرلشکر» محسن رضایی قرار گرفت.


به بهانه شماره پیراهن نامألوف اشنایدرلین در اورتون

شماره‌ پیراهن‌های عجیب؛ از داویدز تا رونالدو و رونالدینیو + تصاویر

بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال بوده و هستند که شماره پیراهن‌های‌شان با شماره‌های مألوفی که می‌شناسیم، متفاوت بوده است.


تصاویر تاریخی از مصاحبه مطبوعاتی امام پس از فرار شاه

پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملا ارتش از جریان امور امنیتی خارج شد.


باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد؛

فاصله داعش از "مرزهای ایران" چقدر است؟ + نقشه و تصاویر

جهان | چهارشنبه ۱۱ فروردين ۹۵ ساعت ۱۳:۲۳ | نسخه چاپي

سوال اینجاست که در سال 2016 فاصله داعش از مرزهای ایران چقدر شده است؟

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان؛  تروریست های تکفیری داعش از تابستان سال 2014 با کمک برخی عناصر مزدور و باقی مانده های رژیم بعث به عراق حمله کردند و خساراتی را در عراق برجای گذاشتند.
این تروریست ها که از ماه می تا جولای 2014  بیشترین حملات را علیه استان های عراق انجام دادند، در ابتدا استان های نینوا ، الانبار ، دیاله ، صلاح الدین  و بخش هایی از کرکوک را به تصرف خود درآورده بودند و سودای تصرف کل سرزمین عراق را در سر می پروراندند.
**نقش سردار سلیمانی در جلوگیری از سقوط بغداد و اربیل
اما جمهوری اسلامی ایران که وضعیت امنیتی همسایه غربی خود را نامساعد دید به کمک بغداد شتافت و سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی با ارائه کمک های مشورتی-نظامی از سقوط شهرهای مهمی همچون بغداد و اربیل جلوگیری کرد.

فاصله
دیلی استار (Daily Star) درباره نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش عنوان داشت: ایدئولوژی فرمانده سپاه قدس تلفیقی از روش نرم و استراتژی سخت بوده و او حد فاصل سال‌های 2014 تا 2015 به نیروهای مردمی برای مقابله با دولت اسلامی (بخوانید تروریست‌های داعش) ایفای نقش کرده است.
سردار سرتیپ  امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه اظهار داشت: ارتش و ملت عراق اگر کمکی نیاز دارند ایران می‌تواند به آن‌ها یاری برساند؛ زیرا اگر کمک ایران نبود داعش، کردستان عراق را تصرف می‌کرد و در همین راستا باید بگویم که  سردار سلیمانی  با ۷۰ نفر جلوی تروریست‌های داعش در اربیل را گرفتند.
احمد الاسدی سخنگوی حشد الشعبی درباره نقش سردار سلیمانی در مبارزه با تروریست های داعش اظهار داشت:  حاج قاسم سلیمانی  همواره در صحنه بیشتر عملیاتها حاضر است و من فکر می کنم هیچ هدایت راهبردی شکل نمی گیرد مگر آنکه با توجیهات و راهنمایی های وی به سرانجام برسد.
فاصله
فاصله
سخنگوی حشد الشعبی با بیان اینکه من معتقدم همانا حضور وی برای عراق آنهم به شکلی کاملا دل کنده از دنیا و شجاعانه برای عراق کمک کننده است، گفت: سردار  سلیمانی عراق را از شر داعش و تکفیر نجات خواهد داد.
وی تاکید کرد: کسی که پیشگامی حضورش (حضور سردار سلیمانی در جبهه های نبرد علیه داعش )  برای رزمندگان  فرمانبرداری از امام خامنه ای و امام خمینی را تداعی کرد و فرمانده سپاه قدس با حضور در جبهه های نبرد از حشد الشعبی و نیروهای مسلح عراق پشتیبانی می کند و این مهم  دستاوردهای بزرگی را رقم زد.
**فاصله تروریست های داعش از مرزهای ایران  در جولای سال 2014 چقدر بود؟
سال 2014 میلادی با پیشروی های گسترده داعش از غرب تا شرق عراق (از استان الانبار تا استان دیالی) داعش به حدی به مرزهای جمهوری اسلامی ایران نزدیک شده بود که برخی منابع این فاصله را بین 30 تا 40 کیلومتری استان کرمانشاه می دانستند.
البته پس از ساماندهی ارتش و نیروهای مردمی عراق (حشد الشعبی) ، این نیروها به سمت مراکز حضور داعش گسیل شدند و یکی پس از دیگری شهرهای تحت اشغال را از تروریست های تکفیری داعش باز پس گرفتند.
از سوی دیگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مرزها یک خط قرمز 40 کیلومتری در نظر گرفتند و آن را معیار مبارزه با تروریست ها قرار دادند که در این پروسه رفته رفته با تلاش های ارتش و حشد الشعبی عراق استان دیالی پاکسازی شد.
**فاصله داعش از مرزهای ایران  در سال 2015 چقدر بود؟
پس از یکسال جنگ ارتش و نیروهای مردمی عراق با تروریست های تکفیری که البته عراقی ها از کمک های مستشاری سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران هم بهره می بردند ،  به تدریج فاصله داعش با مرزهای جمهوری اسلامی ایران افزایش یافت و این فاصله در جولای سال 2015 میلادی به بیش از 80 کیلومتر در مرزهای تعریف شده رسید.
فاصله
البته در سه ماهه اول سال 2015 و سال مارچ سال 2015 میلادی شهرهای مهم و استراتژیکی همچون تکریت مرکز استان صلاح الدین و رمادی مرکز استان الانبار از سیطره تروریست های تکفیری خارج شد و بسیاری از تحلیل ها نشان از ضعیف شدن داعش داشت.
عملیات های پس از پاکسازی رمادی موفقیت های ارتش و حشد الشعبی را در نبرد با داعش نشان می داد. البته نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در همه مراحل عملیات پاکسازی مناطق مختلف عراق یار و یاور عراقی ها بودند و با کمک های مستشاری از همسایه خود پشتیبانی می کردند.
**فاصله داعش از مرزهای ایران در سال 2016
پس از انفجارهای بروکسل ، در ماه مارچ سال 2016 تصویری در فضای مجازی منتشر شده که در آن آمده است فاصله ایران با داعش 112 کیلومتر و فاصله بلژیک با داعش 3 هزار کیلومتر ؛ اما مرزهای ایران از امنیت کافی برخوردار است و بلژیک انفجارهایی را به خود دیده که ده ها کشته و زخمی برجای گذاشته است.
فاصله
متاسفانه اتفاقات دلخراشی که در چند ماهه اخیر در بروکسل و پاریس شاهد بودیم؛  نتیجه پشتیبانی آمریکا و همپیمانانش از تروریست ها در سوریه و عراق است که با بازگشت افراط گرایان خطرناک از سوریه و عراق به کشورشان،  کشورهای مقصد آماج حملات تروریستی قرار می گیرد.
هم افزایی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران نشان داده که می توان ضریب امنیتی را در برابر حملات تروریستی گسترده یا کور افزایش داد و فاکتور هوشیاری  مهمترین المان تفاوت نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران با بلژیک است.
فاصله مرزهای جمهوری اسلامی ایران با داعش طی سه برهه مقابله با این گروه تروریستی از 40 به بیش از 110 کیلومتر افزایشیافته و این موضوع نشان می دهد نیروهای نظامی و امنیتی برای مقابله با تروریسم از هوشیاری بالایی برخوردارند.
اتفاقات دو سال اخیر در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد نقش سپاه قدس و فرماندهی این نیرو در تامین و توسعه امنیت ملی بسیار تعیین کننده است و باید قدر دو نعمت را بدانیم : امنیت ، سلامت.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟