تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


پرونده مالیاتی ترامپ افشا شد/ خشم کاخ سفید

افشای ۲ صفحه از اظهارنامه مالیاتی سال ۲۰۰۵ رئیس جمهوری آمریکا خشم کاخ سفید را برانگیخت.


گزارش/

چرا به رژیم سعودی "داعش سفید" می گویند+ تصاویر

جهان | يكشنبه ۰۸ فروردين ۹۵ ساعت ۲۳:۳۴ | نسخه چاپي

`سوال اینجاست که چرا به رژیم سعودی داعش سفید می گویند.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان؛  رژیم سعودی مدت هاست در منطقه غرب آسیا از تروریسم تکفیری حمایت می کند و به دنبال آن است تا به کشورهای جهان اسلام ضربه بزند.
یکی از اهدافی که سعودی ها در منطقه تعریف کرده اند و به دنبال پیاده سازی آن با کمک همپیمانان خود هستند ، سناریو ضربه زدن به مقاومت اسلامی در منطقه است که این سناریو از سوریه آغاز و به ایران ختم می شود.
**کاشت بذر تروریسم در سوریه توسط شاهزاده بندر
پادشاهی عربستان از سال 2004 میلادی و با تاکتیک  شاهزاده بندر بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود بذرهای تروریسم را در سوریه کاشت و در سال 2012 تاکنون در حال برداشت محصولات ترور خود در سوریه است.
سایت Upi درباره سیاست و مشی دیپلماتیک بندر بن سلطان‌بن عبدالعزیز آل‌سعود درباره کشورهای منطقه اظهار داشت: او با تغییر روش، یک رویکرد جدید با اعمال سیاست‌های تهاجمی‌تر و چالشی‌تر در قبال ایران و سوریه در پیش گرفته است. بنیاد فرهنگ استراتژیک در گزارشی نوشت: بدون حمایت همه جانبه عربستان سعودی از رادیکال‌ترین مخالفان دولت  بشار اسد، بی‌شک گروه داعش یک گروه افراطی جزئی بیش نبود.
شاهزاده  بندر بن سلطان  در زمان تصدی خود به عنوان رئیس سازمان اطلاعات عربستان از  20ژوئیه  2012تا هنگام عزلش در  آوریل سال 2014 به شدت  مشغول مسلح کردن تروریست های تکفیری در سوریه و عراق بود.
استراتژی  پادشاهی عربستان در سوریه این است که آن ها ابتدا نظام سوریه را سرنگون کنند و بعد برای آینده این کشور تصمیم بگیرند که گروه های معارض قدرت را در دست داشته باشند که تاکنون این راهبرد محقق نشده است.
امروز رژیم سعودی نقش داعش سفید را در منطقه غرب آسیا ایفا می کند و حمایت از تروریست های تکفیری داعش، جبهه النصره ، احرار الشام، جیش الاسلام و ... گویای این موضوع است که تروریست ها و  پادشاهی سعودی مشی واحدی دارند.

چرا چرا
بن رینولدز نویسنده و تحلیگر امریکایی درباره نحوه ظهور داعش عنوان داشت: عربستان سعودی، قطر و ترکیه آگاهانه از گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره، وابسته رسمی القاعده در سوریه حمایت مالی کردند.
نویسنده و تحلیگر امریکایی خاطرنشان کرد: گروه‌های تروریست مانند داعش و جبهه النصره به طور مداوم با مداخلات غرب در منطقه غرب آسیا و نفوذ بازیگران منطقه ای مانند عربستان سعودی و قطر مورد کمک  قرار گرفتند و مسئولیت ظهور داعش رمز و راز نیست؛ غرب و متحدان آن فقط باید در آینه نگاه کنند. **چرا به رژیم سعودی داعش سفید می گویند؟
اگر به  نماد داعش نگاه کنیم رنگ سیاه سمبول این گروه تروریستی است که  سربریدن با چاقو، له کردن انسان های بیگناه با خودروهای زره پوش، پرت کردن از بالای ساختمان  و ... از شیوه های کشتن آن هاست.
تقریبا قطع کردن اعضا و جوارح در قانون رژیم سعودی نیز مرسوم است و چند ماه پیش بود که شیخ نمر روحانی برجسته شیعه را با شمشیر به شهادت رساندند و نشان می دهد تفاوت ایدئولوژیک بین داعش و عربستان سعودی وجود ندارد.
چرا چرا روزنامه دیلی میل در این زمینه می نویسد:  تصویر  شکل اعدام عربستان و داعش گویای آن است که تنها تفاوت عربستان و گروه تروریستی داعش رنگ لباس آن‌ها بوده و حکومت آل‌سعود، داعش سفید   است.
عربستان سعودی برای پشتیبانی از ایدئولوژی وهابیت میلیاردها دلار در سراسر جهان سرمایه گذاری کرده و این سرمایه گذاری ها منتج به ایجاد گروه های گوناگون تکفیری در منطقه غرب آسیا شده است.
دلیل دیگری که می توان از عربستان به عنوان داعش سفید نام برد ، اینکه هم داعش و هم پادشاهی عربستان معتقدند که مقاومت اسلامی در منطقه غرب آسیا نگران کننده است و باید با آن جنگید و این وجه اشتراک بین رژیم سعودی و داعش باعث شده تا آن ها مواضع یکسانی داشته باشند.
البته برخی منابع رسانه ای معتقدند داعش سفید و داعش سیاه به صورت مستمر با یکدیگر گفت و گو کرده و مواضع خود را هماهنگ می کنند و گزارش هایی از دیدار ملک سلمان و ابوبکر بغدادی رهبران داعش سفید و سیاه وجود دارد.
محمدعلی الحکیم مدیر خبرگزاری النخیل عراق  گفت: ابوبکر بغدادی سفر محرمانه‌ای به  ریاض  داشته و در آنجا با محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان و خالد الحمیدان، رئیس سازمان اطلاعات کل این کشور دیدار کرده است. وی ادامه داد: محمد بن سلمان در کاخ الزبن در مکه با بغدادی  دیدار کرد. بغدادی به بهانه ادای عمره از موصل به مکه رفته بود. این دیدار چهار ساعت طول کشید و دو طرف درباره خسارت‌هایی که داعش در عراق و سوریه متحمل شده و لزوم ترغیب مردم عراق به خروج و شرکت در تظاهرات گفتگو کردند.
هماهنگی و دیدارهای پنهانی مقامات رژیم سعودی با فرماندهان ارشد داعش نشان می دهد که یک نزدیکی ایدئولوژیک بین داعش سفید و سیاه وجود دارد و آن تکفیر انسان های بیگناه است که باعث شده هم رژیم سعودی و هم داعش در سال های اخیر جنایات بسیاری را مرتکب شوند.
 
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟