افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


ثروتمندترین چهره های دنیای فناوری

ثروتمندترین چهره های دنیای فناوری

فناوری | چهارشنبه ۲۶ اسفند ۹۴ ساعت ۱۳:۴۲ | نسخه چاپي

فناوری یکی از صنایع پولساز حال حاضر در جهان است. از میان 10 میلیاردر برتر فعلی دنیای فناوری چهار نفر از آنها دانشگاه را رها کرده، تمامی آنها مرد بوده و از دو کشور آمریکا و چین هستند. این 10 میلیارد برتر دنیای فناوری ریاست شرکت خود را در حال حاضر بر عهده دارند و یا در گذشته صاحب این سمت بوده اند.

به گزارش گروه علم و فناوری عصرایران، در فهرست 10 میلیارد برتر دنیای فناوری با افرادی به واقع ثروتمند روبرو هستیم و به عنوان مثال، ارزش خالص دارایی های نفر دهم این فهرست برابر با 18.2 میلیارد دلار است. برخی از این افراد در تلاش برای تغییر جهان و بهتر کردن آن به عنوان جایی برای زندگی هستند، برخی دیگر مالکیت تیم های ورزشی را بر عهده دارند و برخی نیز همچنان شرکت خود را هدایت می کنند. در ادامه ثروتمندترین افراد در دنیای فناوری را معرفی می کنیم.

 

 

10. پونی ما

ثروتمندترین

ثروت خالص: 18.2 میلیارد دلار

سن: 44 سال

کشور: چین

صنعت: فناوری

منبع ثروت: تنسنت هلدینگز

پونی ما (ما هواتنگ) در ابتدا از بازار سهام کسب درآمد می کرد و پس از مدتی شرکت تنسنت را به همراه دوستان دانشگاهی خود پایه گذاری کرد. نخستین محصول اصلی این شرکت سرویس پیام رسان QQ بود که در چین عرضه شد. از آن زمان، تنسنت رشد شگفت انگیزی داشته و در کسب و کارهای مختلفی سرمایه گذاری کرده است.

9. مایکل دل

ثروتمندترین

ثروت خالص: 18.9 میلیارد دلار

سن: 51 سال

کشور: آمریکا

صنعت: فناوری

منبع ثروت: دل

مایکل دل در سال 1984 شرکت PC Ltd.، سلف شرکت دل، را تاسیس کرد. اندکی بعد وی تحصیل در دانشگاه را رها کرد تا به صورت تمام وقت به کسب و کار ساخت رایانه بپردازد. در 23 سالگی، شرکت مایکل دل وارد بورس شد و سرمایه ای 30 میلیون دلاری - 18 میلیون دلار از آن مایکل دل بود - فراهم شد. ساختمان مرکزی دل همچنان در تگزاس قرار دارد و بیش از 100 هزار کارمند در کشورهای مختلف جهان دارد.

8. استیو بالمر

ثروتمندترین

ثروت خالص: 25.9 میلیارد دلار

سن: 59 سال

کشور: آمریکا

صنعت: فناوری

منبع ثروت: مایکروسافت

استیو بالمر در سال 1980 تحصیل در دانشگاه استنفورد را برای پیوستن به دوست خود بیل گیتس در شرکت مایکروسافت رها کرد. وی فعالیت خود را به عنوان مدیر تجاری آغاز کرد و در دوران حضورش در مایکروسافت به مقام مدیرعاملی این شرکت نیز رسید. استیو بالمر دیگر در مایکروسافت حضور ندارد اما از جمله افرادی است که به واسطه سهامداری یک شرکت به یک میلیاردر مبدل شده است. وی تیم بسکتبال لس آنجلس کلیپرز را در سال 2014 به قیمت 2 میلیارد دلار خریداری کرد.

7. جک ما

ثروتمندترین

ثروت خالص: 26.3 میلیارد دلار

سن: 51 سال

کشور: چین

صنعت: فناوری

منبع ثروت: علی بابا

جک ما به عنوان جف بزوس چین شناخته می شود. وی بنیانگذار شرکت علی بابا است که معادل چینی فروشگاه آنلاین آمازون است. جک ما هیچ نسبتی با پونی ما ندارد. سهام علی بابا در سال 2014 در بزرگترین عرضه سهام جهان به ارزش 25 میلیارد دلار وارد بورس شد.

 6. سرگئی برین

ثروتمندترین

ثروت خالص: 36.2 میلیارد دلار

سن: 42 سال

کشور: آمریکا

صنعت: فناوری

منبع ثروت: گوگل

سرگئی برین و لری پیج در سال 1998 شرکت گوگل را تاسیس کردند. اگرچه گوگل طی دوران حیات خود بسیار تغییر کرده اما بسیاری از محصولات و خدمات این شرکت بر پایه موتور جستجوی گوگل که در اواخر دهه 1990 معرفی شد، شکل گرفته اند. در حال حاضر، سرگئی برین از طریق شرکت مادر آلفابت بر گوگل نظارت دارد.

 5. لری پیج

ثروتمندترین

ثروت خالص: 37.8 میلیارد دلار

سن: 42 سال

کشور: آمریکا

صنعت: فناوری

منبع ثروت: گوگل

لری پیج، یکی از بنیانگذاران گوگل، در حال حاضر مدیرعامل هلدینگ آلفابت است در شرایطی که سرگئی برین سمت ریاست این هلدینگ را بر عهده دارد. الگوریتم موتور جستجوی گوگل حاصل فعالیت های لری پیج است. وی در 30 سالگی به یک میلیاردر مبدل شد و در تصاحب اندروید توسط گوگل نقش داشت.

 4. لری الیسون

ثروتمندترین

ثروت خالص: 46.1 میلیارد دلار

سن: 71 سال

کشور: آمریکا

صنعت: فناوری

منبع ثروت: اوراکل

لری الیسون یکی از بنیانگذاران شرکت اوراکل، از بزرگترین شرکت های نرم افزاری جهان است. اوراکل به صورت گسترده در زمینه نرم افزار پایگاه داده برای کسب و کارها که به نام «میان افزار» (middleware) شناخته می شود و به توسعه دهندگان نرم افزار برای خلق برنامه های خود کمک می کند، فعال است. اوراکل پس از مایکروسافت دومین شرکت بزرگ نرم افزاری جهان است.

 3. مارک زاکربرگ

ثروتمندترین

ثروت خالص: 46.2 میلیارد دلار

سن: 31 سال

کشور: آمریکا

صنعت: فناوری

منبع ثروت: فیسبوک

مارک زاکربرگ بنیانگذار فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی حال حاضر جهان است. وی فیسبوک را در هنگامی که در دانشگاه هاروارد حضور داشت توسعه داد و برای راه اندازی آن تحصیل در دانشگاه را رها کرد.

 2. جف بزوس

ثروتمندترین

ثروت خالص: 51.2 میلیارد دلار

سن: 52 سال

کشور: آمریکا

صنعت: فناوری

منبع ثروت: آمازون

جف بزوس فعالیت خود را از گاراژ خانه خود آغاز کرد و با تسهیل خرید و فروش آنلاین به یک میلیاردر مبدل شده است. ابتدا انجام خرید و فروش در آمازون تنها به کتاب محدود می شد اما پس از مدتی شامل هر چیز دیگری نیز شد. جف بزوس دیگر تنها بر خرده فروشی آنلاین متمرکز نیست و کارهای دیگری مانند مالکیت روزنامه (واشنگتن پست) و ارسال موشک به فضا (بلو اُریجین) در دایره فعالیت های وی قرار دارند.

 1. بیل گیتس

ثروتمندترین

ثروت خالص: 89.4 میلیارد دلار

سن: 60 سال

کشور: آمریکا

صنعت: فناوری

منبع ثروت: مایکروسافت

بیل گیتس نه تنها ثروتمندترین فرد در این فهرست بلکه ثروتمندترین فرد در جهان است. در 30 سالگی زمانی که سهام مایکروسافت وارد بورس شد وی به یک میلیارد مبدل شد. گیتس یکی از بنیانگذاران مایکروسافت است و برای سال ها هدایت این شرکت را بر عهده داشت و سرانجام در سال 2000 از سمت مدیرعاملی کناره گیری کرد. او همچنان در هیئت مدیره مایکروسافت حضور دارد اما بیشتر زمان خود را در حال حاضر صرف کارهای بشردوستانه می کند. وی در کنار همسرش ملیندا گیتس بنیاد بیل و ملیندا گیتس را بنیان نهاده اند.

برای خواندن مطالب بیشتر در زمینه علم و فناوری به اینجا مراجعه کنید.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟