تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد

طبق نتایج یک مطالعه، ترکیب موجود در روغن زیتون فوق خام به شکل قابل توجهی موجب کاهش علائم مقاومت انسولین و بیماری کبد چرب غیرالکلی می شود.


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


عکسی کمتردیده شده از حضور زنان در امجدیه

زمانی ورزشگاه امجدیه میزبان بانوان برای تماشای فوتبال بود.


شورای نگهبان در حد توان برای عمل به قانون و شرع اقدام کرده است

دبیر شورای نگهبان در نشست هفتگی این نهاد گفت: شورای نگهبان در حد توان برای عمل به قانون و شرع اقدام کرده است.


ورکشاپ نقاشیخط برای بیش از سه هزار دانش آموز در «نگار مکتب خانه»

ورکشاپ نقاشیخط برای بیش از سه هزار دانش آموز در «نگار مکتب خانه»

| چهارشنبه ۲۶ اسفند ۹۴ ساعت ۱:۹ | نسخه چاپي

دو ماه پایانی سال ۹۴ نمایشگاه دائمی آثار هنری نگارمکتب خانه میزبان چهره های مشهور سیاسی، فرهنگی، طلاب و بیش از سه هزار دانش آموز تهرانی بود.
به گزارش خبرگزاری مهر، از ابتدای بهمن تا به امروز علاوه بر بازدید بیش از سه هزار دانش آموز تهرانی، چهره هایی چون حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری، حجت الاسلام محمدی نیک ری شهری، رضا کیانیان، سید علی موسوی گرمارودی، صدها قاری، طلاب حوزه علمیه و هزاران خانواده تاکسیران از «نگار مکتب خانه» بازدید کرده اند.
از ابتدای افتتاح نمایشگاه نگار مکتب خانه، بیش از سه هزار دانش آموز تهرانی با پیوستن به کمپین گالری گردی کتابشهر ایران، در ورکشاپ نقاشیخط به هنرمندی محمد سعید نقاشیان نیز شرکت کردند.
نقاشیان در حاشیه این ورکشاپ با اشاره به مشارکت دانش آموزان در اجرای زنده آثار هنری گفت: اوایل با تردید این پیشنهاد را پذیرفتم، چرا که ارتباط با دانش آموزانی که آشنایی کافی با هنر نقاشیخط ندارند، کاری دشوار است، حتی به مدیران نمایشگاه گفتم به جای دعوت از ما هنرمندان بهتر است از عمو پورنگ و خاله شادونه دعوت کنید اما به مرور که علاقه دانش آموزان و مشارکت آنها را دیدم هیجان زده و علاقمند شدم.

ورکشاپ_نقاشیخط_برای_بیش_از_سه_هزار_دانش_آموز_در_«نگار_مکتب_خانه»_دانش_آموزان_نمایشگاه_نقاشی_خط_کودکان_
وی هدف از برگزاری این نمایشگاه و ورکشاپ نقاشیخط برای دانش آموزان را کشف به موقع بارقه های هنری در هنرجویان علاقمند خواند و افزود: اگر در ابتدای راه استعدادهای هنری دانش آموزان کشف شود، هنر جز لاینفکی از زندگی آنان می شود و در آینده خطی و مشی زندگی آنها را مشخص می کند، این قبیل نمایشگاه ها جرقه هایی در ذهن مخاطب خردسال است، از این رو «نگار مکتب خانه» اتفاق خوبی در فضای هنری کشور است البته باید توجه داشت که با یک گل بهار نمی شود.
این هنرمند که تاکنون نمایشگاه های زیادی در داخل و خارج از کشور برگزار کرده است، فضای آموزش هنر در مدارس را نامطلوب خواند و اظهار کرد: مدارس کشور باید با الگوبرداری از تجربه هنرستان ها، مدرسانی هنرمند را استخدام کنند که علاوه بر استعداد ذاتی هنری، شیوه های اکتسابی تدریس را هم به خوبی فراگرفته اند چرا که معلمی خود هنر بزرگی است.
نقاشیان با بیان اینکه ترویج استفاده از آثار هنری، یادگیری و تشخیص به موقع استعدادهای هنری یکی از نیازهای اساسی هنر تجسمی ایران است، تصریح کرد: بسیاری از دانشجویان که خلاقیت های هنری دارند، پس از تحصیل در فضاهای خشک مثل ریاضی و مهندسی، با تاخیر به علایق و استعداد هنری خود پی می برند و در چنین فضایی فرهنگسازی برای خرید آثار هنری در جامعه و برنامه ریزی درست کمک بسزایی به خودشناسی و خودباوری دانش آموزان است.

ورکشاپ_نقاشیخط_برای_بیش_از_سه_هزار_دانش_آموز_در_«نگار_مکتب_خانه»_دانش_آموزان_نمایشگاه_نقاشی_خط_کودکان_
این نمایشگاه دائمی آثار هنری با عنوان ابداعی نگار مکتب خانه (schoollery) چندی پیش به همت کتابشهر ایران و مجتمع سرچشمه افتتاح شد.
در این نمایشگاه بیش از ۱۱۰ اثر از ۲۴ هنرمند مشهور و صاحب نام کشور همچون نصرالله افجه ای، جلیل رسولی، محمدعلی ترقیجاه، احمد وثوق احمدی، هادی روشن ضمیر، ابوالفضل خزاعی، میثم سلطانی، علیرضا محبی، حمید غبرانژاد، محمد جواد زاده، محمود زنده رودی، شمس الدین غازی، عطاالله ذی نوری، احمد محمدپور، محسن کرمی، پرویز کلانتری و محمد سعید نقاشیان به نمایش در آمده است و هر ماه آثار هنری جدیدی جایگزین تابلوهای قبلی می شوند.
نمایشگاه نگار مکتب خانه، همه روزه (شنبه تا چهارشنبه) از ساعت ۸ تا ۱۸ به نشانی میدان بهارستان نرسیده به چهار راه سرچشمه، انتهای کوچه شهید صیرفی پور، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی پذیرای علاقمندان و دانش آموزان است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟