عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


۲۵ شمشیر افسانه ای و اسطوره ای تاریخ

| سه شنبه ۲۵ اسفند ۹۴ ساعت ۱۴:۵۷ | نسخه چاپي

اسطوره و داستان سرایی برای هزاران سال است که تخیل ما را اسیر خود ساخته است. در طول تاریخ قسمت زیادی از داستان سرایی ها گرد اهمیت جنگجویان و کارهای آنان در کارزار جنگ شکل گرفته است. بسیاری از داستان ها سلاح هایی افسانه ای- اسطوره ای به قهرمان هایشان بخشیده اند، سلاح هایی که نقطه ی قوت جنگجو برای پیروزی شده است. گاهی اوقات این سلاح ها هدیه ای از طرف خدایان در فرهنگ های مختلف به حساب می آمده و اغلب قدرتی ماورالطبیعه در آنها تعبیه شده است.
از شمشیری که صاحب خود را آسیب ناپذیر می کرد تا یکی دیگر که می توانست همه ی موجودات روی زمین را از بین ببرد، این سلاح ها چیزی نبودند که بتوان با انها شوخی کرد. اگرچه بیشتر این سلاح ها از داستان های باستانی نشات گرفته اند اما بعضی از آنها امروزه در موزه های سراسر دنیا هنوز وجود دارند.چه آرتور شاه (King Arthur) در داستان های انگلیسی باشد و یا لی لوی شاه (King Lê Lợi) در داستان های ویتنامی، همه ی شخصیت ها و سلاح ها در این لیست دارای آنچنان  قدرت افسانه ای و شخصیت اسطوره ای بوده اند که تا به امروز ما را به سخن گفتن درباره آنها وا داشته است.
25. هارپ (Harpē)
شمشیر هارپ از اسطوره های یونان می آید، جایی که کرونوس (Cronus) فرزند اورانوس (Uranus) با این سلاح پدرش را از پا در می آورد. شمشیر با داشتن یک برآمدگی داس مانند در نزدیکی نوک شمشیر شناخته می شود. پرسئوس (Perseus) همچنین از هارپ استفاده کرد تا سر از تن مدوسا (Medusa) جدا کند.
25

24. گرم (Gram)
اودین (Odin) یکی از خدایان بسیار مورد احترام در اسطوره های اسکاندیناوی وآلمانی شمشیر افسانه ای گرم را درون درخت Barnstokkr قرار داده بود. شخصی به نام زیگموند (Sigmund the Völsung) شمشیر را از درخت بیرون کشید و با آن اژدهای Fáfnir را شکست داد. اگر چه در طول جنگ شمشیر شکسته شد، اما دوباره ساخته شد و به اندازه ی کافی تیز بود که اژدها را به دو نیم کند.
25

23. کارن ونان (Carnwennan)
افسانه های زیادی درباره ی آرتور شاه در داستان های انگلیسی وجود دارد، اما جایگاه او در داستان های ولزی ها کمتر شناخته شده است. در این داستان ها آرتور شاه سلاحی جادویی به نام کارن ونان داشت: خنجری که صاحبش را تبدیل به سایه می کرد. آرتور از این سلاح استفاده کرد تا اردوی جادوگر (the witch Orddu) را دو نیم کند. افسانه های ولزی دو سلاح دیگر نیز برای آرتور نام برده اند: نیزه ی Rhongomiant و  شمشیر Caledfwich ( نام ولزی برای اکس کلیبر Excalibur)
25

22. اکس کلیبر (Excalibur)
اکس کلیبر، شمشیر معروف تر آرتور شاه همان شمشیری است که در تخته سنگی فرو رفته بود و فقط پادشاه حقیقی انگلستان می توانست آن را بیرون بکشد. شمشیر اکس کلیبر این قدرت را داشته تا دشمنانش را کور کند و غلاف این شمشیر می توانسته از خونریزی صاحبش در جنگ جلوگیری کند.
25

21. شمشیر آتیلا (Sword of Attila)
گفته می شود که از طرف خود خدایان سلاحی به آتیلا داده شده بود. شمشیر آتیلا توسط این فرمانده در میدان جنگ استفاده می شده و نشانه ی لطف الهی بوده است. شمشیری که بعضی ها اعتقاد دارند همان شمشیر افسانه ای آتیلاست هم اکنون در موزه ی Kunsthistorisches در وین نگهداری می شود. اگرچه به نظر می رسد این شمشیر 500 سال بعد از مرگ آتیلا ساخته شده است.
25

20. پاشا (Pasha)
در داستان های هندو ما به پاشا برخورد می کنیم. سلاحی اسطوره ای که چندین خدای هندو از آن استفاده کرده اند. گانشا (Ganesha) با استفاده از آن همه ی موانع را یک مرتبه از سر راه برداشت و یاما (Yama) از آن استفاده کرد تا در زمان مرگ روحی را از بدن جدا کند. پاشا نشان دهنده ی تعلق دنیایی و قدرت خدایان برای کنترل و نگه داشتن شیاطین است.
25

19. واروناسترا (Varunastra)
واروناسترا که توسط وارونا (Varuna) خدای آب و اقیانوس به وجود آمده سلاحی اسطوره ای است که می تواند به هر شکلی در بیاید. گفته می شود این سلاح که از آب درست شده می تواند هر کسی را که نادرست از آن استفاده کند سریعا بکشد.
25

18. شمشیر ژاندارک (Joan of Arcs Sword)
ژاندارک قدیس رویاهای بسیاری از قدیس های مختلف می دید که یکی از آنها در رویا به او گفته بود که شمشیری مقدس را در پشت محراب کلیسای Saint Catherine of Fierbois پیدا کند. زمانی که شمشیر پیدا شد، گرد و غبار روی آن به آسانی پاک شده و 5 صلیب نمایان شد. ژاندارک بعدها از این شمشیر در جنگ استفاده کرد، اگرچه هنوز بر سر اینکه آیا او کسی را با این شمشیر کشته یا نه بحث است.
25

17. فراگاراس (Fragarach)
گفته می شود شمشیر فراگاراس توسط خود خدایان ساخته شده و توسط Manannán mac Lir نگهبان جهان دیگر و سکاندار قایقی که ارواح را به دنیای دیگر می برد استفاده می شده است. این شمشیر مشهور بوده به اینکه هر زرهی را سوراخ می کند و اگر بر روی گلوی کسی قرار بگیرد، حقیقت را از دهانش بیرون خواهد کشید.
25

16. تامینگ ساری  (Taming Sari)
افسانه ها می گویند که تامینگ ساری صاحبش را صدمه ناپذیر می کرد. این خنجر که نقش مهمی در اسطوره های مالزیایی بازی می کند گاهی به دریاسالار هانگ توا (the admiral Hang Tuah) منصوب می شود. بعضی از افسانه ها همچنین گفته اند که این خنجر میتوانسته به صورت مستقل از غلافش به بیرون پرتاب شود و از صاحبش محافظت کند.
25

15. شمشیرهای موراماسا (Muramasa Blades)
شمشیرساز افسانه ای موراماسا سنگو (Muramasa Sengo) در ژاپن بسیار محبوب بود. در آن زمان بسیاری باور داشتند که  شمشیرها ویژگی های سازنده هایشان را به خود می گیرند. و از آنجایی که او مردی خشن و دیوانه بود، شمشیرهای موراماسا سنگو آکنده از صفات خشن بود و مخصوصا توانایی تصرف مالک و تبدیل آنها به جنگجویانی مرگبار را داشت.
25

14. شمشیر هلالی اژدهای سبز (Green Dragon Crescent Blade)
شمشیر هلالی اژدهای سبز در واقع یک گواندو (guandao) یعنی شمشیری خمیده با نیزه ای در دیگر انتهای آن است که متعلق به ژنرال گوان یو (the general Guan Yu) بوده است. این شمشیر آنقدر مرگبار بوده که به شمشیر Frost Fair مشهور شده چرا که در طول جنگ ها در برف، این شمشیر دایما به خون آغشته بوده که یخ زده و تبدیل به یک لایه روی آن می شده است.
25

13. شمشیر آتشین (Flaming Sword)
شمشیرهای آتشین مختلفی در آموزه های دورتادور دنیا وجود دارد. یک نمونه ی آن از آموزه های اورتدوکس شرقی می آید. کلیسا ادعا دارد که زمانی که آدم و حوا به زمین تبعید شدند، یک شمشیر آتشین در ورودی باغ عدن قرار داده شد. بعد از به صلیب کشیده شدن مسیح گفته می شود که این شمشیر برداشته شده است.
25
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟