آشپزخانه شاداب تر با اصول فنگ شویی!+تصاویر

حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آنها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف شده اند به شما کمک می کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و در حقیقت ...


جدول گروه بندی فیلم های جشنواره برای سینماهای مردمی

جدول گروه بندی فیلم های سینمایی حاضر در دو بخش سودای سیمرغ و چشم انداز سینمای ایران برای سینماهای مردمی مشخص و منتشر شد. با اعلام نحوه خرید ...


ثروت این ۸ نفر با دارایی نیمی از مردم جهان برابری می‌کند

شکاف طبقاتی و مالی در جهان بهحدی رسیده است که در حال حاضر ثروت هشت مرد به اندازه ۳.۶ میلیارد جمعیت جهان است.


ثروت این ۸ نفر با دارایی نیمی از مردم جهان برابری می‌کند

شکاف طبقاتی و مالی در جهان بهحدی رسیده است که در حال حاضر ثروت هشت مرد به اندازه ۳.۶ میلیارد جمعیت جهان است.


قاضی عسکر: ایران جواب دعوت نامه حج عربستان را داد/ آمادگی برای اعزام 80 هزار زائر

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جواب دعوتنامه عربستانی ها برای حج امسال را داد و تمامی درخواست ها و انتظارات ...


تحقق توریسم فضایی از سال ۲۰۱۸

فناوری | شنبه ۲۲ اسفند ۹۴ ساعت ۹:۵۵ | نسخه چاپي

شرکت «خاستگاه آبی» (Blue Origin) که یک شرکت خصوصی مسافرت فضایی‌ست و توسط «جف بِزوس»، مدیرعامل آمازون راه‌اندازی شد در حال برنامه‌ریزی برای فرستادن نخستین توریست‌های فضایی خود در سال 2018 است.

تحقق

 این مطلب را جف بزوس، به روزنامه‌نگارانی که در حال بازدید از مرکز این شرکت در ایالت واشنگتن بودند اطلاع داد و اضافه کرد گروهی متشکل از 6 نفر به صورت همزمان، سفر کوتاهی به فضا رفته بی‌وزنی را تجربه خواهند کرد و این اتفاق، بسته به میزان پیشرفت آزمایش‌های موشک‌ها میتواند در کمتر از دو سال دیگر محقق شود.

 در هر حال، آن دسته از مسافرانِ سال 2018 که البته بایستی به اندازۀ کافی ثروتمند باشند تا بتوانند از عهدۀ مخارج این سفر برآیند، نخستین مسافران شرکت «خاستگاهِ آبی» نخواهند بود. چرا که قرار است نخستین کسانی که با موشک های این شرکت به طور آزمایشی به فضا فرستاده می‌شوند، در سال 2017 مسافر آسمان بی‌انتها شوند. این پرتاب‌های اولیه با استفاده از موتور موشک جدید این شرکت موسوم به BE-4 صورت خواهد گرفت که آزمایش‌های اولیۀ مربوط به آن قبل از پایان سال جاری انجام خواهد شد.‌

 هرچند شرکت هنوز اعلام رسمی مبنی بر دریافت پیش‌پرداخت و ثبت نام نکرده است، جف بزوس گفته که تا کنون هزاران نفر علاقۀ خود را برای پرداخت پول جهت خروج از اتمسفر ابراز کرده‌اند. البته او هزینه‌ای را که برای این سفر مسافران باید پرداخت کنند اعلام نکرده اما تکرار لفظ «پول» در گفته‌های او نشان از این دارد که احتمالاً این مبلغ بیشتر از حد قابل توجه خواهد بود!

 از تأسیس این شرکت در سال 2000 برای نخستین بار است که با اطمینان از درب‌های باز این شرکت برای یک مسافرت فضایی سخن به میان می‌آید؛ اما مدیر عامل آمازون گفته است که این تنها آغاز یک روند رو به رشد برای شرکت خاستگاه آبی است. او گفته: «ما غریبه نخواهیم بود».

 شرکت خاستگاه آبی از شرکت Space X که رقیب آن به شمار می‌آید عقب‌تر بود اما سال گذشته، جهش بزرگی داشت و با پرتاب و دوباره نشاندن یک موشک به فضا، و پرتاب مجدد همان موشک امتیاز مهمی در برابر رقیب خود کسب کرد. شرکت Space X تلاش مشابهی را با بکارگیری موشک فالکون 9 خود در پیش گرفته بود ولی تنها یک بار موفق شد موشکی را به زمین بنشاند و هیچ موشکی را بیش از یک بار به فضا نفرستاده است.

 دو مدیر، رابطۀ بدی با هم ندارند و گاه در توئیتر نسبت به ادعاهای یکدیگر طعنه‌هایی را به اشتراک می‌گذارند. بزوس در همین راستا با اشاره به نشان شرکت رقیب (SpaceX)، به خبرنگاران گفت: «گزافه‌گویی در مورد فضا (Space) واقعا آسان است!».

منبع: آی تابناک

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟