تولید 28 میلیون خودرو در چین/ نام شرکای شرکتهای ایرانی در میان 15 تولیدکننده برتر چین

میزان فروش خودرو های چینی با بهره گیری از سیاست ملی کاهش مالیات در صورت خرید خودرو هایی با حجم موتور 1.6 لیتر و یا کمتر، افزایش یافته است.


نگاهی به برنامه ششم توسعه / چرا سن بازنشستگی زنان کاهش یافت؟

 شاخص‌های بیمه‌ای و اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی ایران به وضعیت بحرانی و خاص بودن نظام بیمه‌ای کشور اشاره دارد که به دلیل حساسیت موضوع، نظام سیاسی و اقتصادی کشور را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. در ...


کشف ۴ جسد غیرآتش نشان از زیر آوار

در حالی که عملیات تجسس و آواربرداری از ساختمان پلاسکو وارد پنجمین روز خود شده است، با تلاش امدادگران ساعتی پیش جسد ۴ نفر از شهروندان، کشف و ...


خروج پیکر 4 تن از زیر آوار پلاسکو

سخنگوی ستاد مدیریت بحران ریزش ساختمان پلاسکو از خروج پیکر 4 تن از جانباختگان از زیر آوار خبر داد.


وزیر اقتصاد: بابك زنجاني بزرگ‌ترين بدهكار بانكي نيست

شهرداری تهران یکی از بدهکاران بزرگ به سیستم بانکی بوده و بدهی آن «غیرجاری» است. به‌موقع هم پرداخت نمی‌شود و معوق شده است.


صداوسیما سال ۹۵ چگونه باشد؟

ستاره اسکندری: «می‌خواهم تلویزیون را نقد کنم نه اینکه بکوبم»

| چهارشنبه ۱۹ اسفند ۹۴ ساعت ۲۲:۵۴ | نسخه چاپي

ستاره اسکندری با بیان اینکه خودش را فرزند تلویزیون می‌داند و معتقد است محبوبیتش به خاطر تلویزیون است، در عین حال به نقد یک‌سری اتفاقات در تلویزیون پرداخت و از رییس سازمان صدا‌و‌سیما خواست تا یک آسیب‌شناسی در رسانه ملی انجام شود تا دلیل عدم حضور افرادی که خود زاده‌ی تلویزیون بودند اما سال‌هاست که کار نمی‌کنند، مشخص شود.
وی با هشدار نسبت به اینکه تلویزیون باید حواسش جمع باشد، تاکید کرد: اگر خوراک خوب به دست مردم برسد دیگر کسی سراغ سریال‌های بی‌سر و ته ماهواره نمی‌رود.
این بازیگر در گفت‌و‌گو با ایسنا، ابتدا درباره مهمترین اتفاقاتی که در سال 94 در تلویزیون افتاد اظهار کرد:‌ به عنوان بازیگری که اصولا از تئاتر برخاستم ولی خودم را فرزند تلویزیون می‌دانم به دلیل اینکه دیده شدنم، شهرتم و محبوبیتم به خاطر تلویزیون است، به خودم این اجازه را می‌دهم تا یک‌سری اتفاقات را در تلویزیون نقد کنم؛ البته نقد من مفهومش کوبیدن تلویزیون نیست؛ چراکه شخصا معتقدم که چه بهتر افراد خودی و آشنا تلویزیون را نقد کنند. من بعد از سه سال به تلویزیون آمدم و کار می‌کنم و علتش هم این است که در تلویزیون مجموعه اتفاقاتی افتاد و به نظرم بودجه تلویزیون صرف اتفاقات دیگری شد، در نتیجه بخش عمده‌ای از سریال‌ها از بودجه تهی شدند.
اسکندری در ادامه مطلب بالا تصریح کرد: یکی از دلایل این اتفاقات حضور تهیه‌کنندگان ناکارآمد و غیرمتخصص در تلویزیون بود. به هر حال همه ما از تلویزیون خاطرات خوشی داریم و سریال‌های به یادماندنی در ذهن داریم. در بخشی از آن‌ها از جمله مجموعه‌هایی چون «نرگس»، «مرگ تدریجی یک رویا» و «فاکتور 8» خودم نیز کار کردم که به نظرم کارهای قابل قبول و قابل دفاع جدی بودند و حرفی برای گفتن داشتند و جریان‌سازی کردند اما بعد از آن، متاسفانه تولید کارها به دست تهیه‌کنندگانی افتاد که اصل ماجرایشان پول درآوردن یا عکس یادگاری گرفتن در کنار چهار چهره بود. متأسفانه کم‌کم سریال‌ها از کیفیت تهی شدند و همه چیز خیلی مصرفی و بزن دررویی شده است. اکنون خواه تلویزیون بپذیرد و خواه نپذیرد با این روندی که در پیش دارد آمار تماشاچیان پایین آمده است. مردم ما به قدری تشنه سریال‌های خوب هستند که وقتی به عنوان مثال شبکه‌ای مثل شبکه نمایش خانگی مجموعه‌هایی چون «شهرزاد»، «دندون‌طلا» و... را تولید می‌کند، مردم حاضرند پول بدهند تا سریال‌های ایرانی را نگاه کنند. برخی‌ها می‌گویند مردم این روزها به سریال‌های ترکی گرایش پیدا کرده‌اند اما من می‌گویم این‌طور نیست. اگر خوراک خوب به دست مردم برسد اصلا کسی ماهواره نگاه نمی‌کند؛ آن هم با آن سریال‌های مستهجن، بی‌ربط و بی‌سر و ته ترکی که به نظرم 90 درصد آنها احمقانه هستند.
او در ادامه خطاب به رییس سازمان صدا‌وسیما و مدیران شبکه‌های تلویزیونی گفت: با حضور فعال شبکه نمایش خانگی، تلویزیون باید به این نتیجه برسد که در شرایطی که کار خوب بسازد مردم هم تمایل نشان می‌دهند؛ به عنوان مثال آقایان داود میرباقری و حسن فتحی از کارگردانانی هستند که از دل همین تلویزیون بیرون آمده‌اند و به نظرم باید یک آسیب‌شناسی انجام شود. آقای دکتر سرافراز به عنوان رییس سازمان صداوسیما و حتی مدیریت‌های شبکه‌ه%A
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟