املی لاریجانی: حسابهای قوه قضاییه به نام شخص نیست

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آیت الله آملی لاریجانی در دیدارجمعی از نمایندگان گفتند که دستگاه قضایی در رسیدگی به اتهام مستقل است و نیاز به تشخیص دستگاه دیگری از جمله هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ندارد و تاکید کردند اختلاف برداشت و تفسیر از قانون تاثیری در استقلال قوه قضاییه ندارد بلکه مبنای عمل قوه قضاییه تفسیر شورای نگهبان از اصل 86 قانون اساسی است.


گزارش نهایی کمیسیون سوانح درباره علت حادثه سمنان

کمیسیون سوانح راه آهن با انتشار گزارش نهایی خود، خطای کارکنان، نقص فنی و صعب العبور بودن منطقه را بعنوان عوامل اصلی برخورد دو قطار در سمنان ...


خودروهای منتخب سال از نگاه تاپ‌گیر+تصاویر

این روند هر ساله بسیاری از مجلات تخصصی خودرواست که کارشناسان و اهل فن به بررسی آن می‌پردازند و مرجع خوبی برای انتخاب مشتریان محسوب می‌شود.


قتل فجیع دو جوان در قروه

دو جوان در شهرستان قروه در کردستان به شکل فجیعی به قتل رسیدند.


آنجلینا جولی می خواهد به ایران بیاید+عکس

آنجلیا جولی بازیگر سرشناس آمریکایی در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز انگلیس گفت که آرزو دارد در صحرای بزرگ آفریقا، شترسواری کند. او همچنین ...


جشنواره جهانی فجر آماده پذیرش فیلم های ارمنستان است

جشنواره جهانی فجر آماده پذیرش فیلم های ارمنستان است

| چهارشنبه ۱۹ اسفند ۹۴ ساعت ۱۲:۳۴ | نسخه چاپي

رییس سازمان سینمایی در دیدار با سفیر ارمنستان بیان کرد جشنواره جهانی فجر آماده پذیرش فیلم های سینمایی کشور ارمنستان هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی روز سه شنبه هجدهم اسفند ماه در دیدار با آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران گفت: همه درها برای همراهی و همکاری با ارمنستان باز است.
وی با اشاره به برگزاری بخش بین المللی جشنواره فیلم فجر به دبیری سید رضا میرکریمی توضیح داد: ۲۰ آوریل امسال بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر برگزار می شود و شما نیز می توانید در این رویداد حضور داشته باشید. دبیر بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر سید رضا میرکریمی از کارگردانان خوب سینمای ایران است.
رییس سازمان سینمایی در ادامه از دبیر جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان برای حضور در جشنواره فیلم فجر دعوت کرد.
وی در ادامه عنوان کرد: امکان مرور فیلم های ارمنستان در بخش بین الملل جشنواره امسال وجود ندارد اما می توان در ارتباطی دو سویه تعامل را افزایش داد.
ایوبی گفت: اعلام کردیم اولویت ما در سال ۹۵ تولید فیلم مشترک است. در فیلم مشترک نیز اولویت ما کشورهای همسایه و هم فرهنگ ما هستند. آناهید آباد از جمله کارگردانانی است که کار مشترک در ارمنستان تولید کرده است. محسنی نسب نیز اخیرا فیلمبرداری فیلمی را در ارمنستان به پایان رسانده است.
وی با اشاره به راه اندازی مدرسه ملی سینما توضیح داد: بزرگان ما عضو مدرسه ملی سینما هستند و با کمال میل آماده برگزاری کارگاه های مشترک آموزشی بین ایران و ارمنستان در دو کشور هستیم. این مساله با کشورهای لهستان و روسیه تجربه شده است.
رییس سازمان سینمایی یادآور شد: ما تیمی از جوانان علاقه مندان کشورمان را برای همکاری با جوانان دیگر کشورها انتخاب می کنیم.
تومانیان سفیر ارمنستان نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و ارمنستان هیچ گاه با مشکل روبرو نبوده است. مایلیم با جشنواره فیلم فجر همکاری داشته باشیم و با دبیر این رویداد سینمایی دیدار و گفتگو کنیم. می خواهیم با کتابخانه ملی ایران کار کنیم و همکاری های خود را با موزه ملی ایران گسترش دهیم.
وی ادامه داد: ایران و ارمنستان در زمینه فرهنگی به خوبی می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند. درخواست و تمایل برای همکاری از سوی ارمنستان وجود دارد و آماده امضای تفاهمنامه های همکاری هستیم.
سفیر ارمنستان در ایران توضیح داد: جشنواره زردآلوی طلایی همه ساله در ارمنستان برگزار می شود و ۱۲ سال پیش این رویداد پایه گذاری شد. اگر موافق باشید می توانیم با جشنواره فیلم فجر همکاری سالیانه داشته باشیم. در شش سال اخیر عباس کیارستمی نیز همه ساله در جشنواره زردآلوی ارمنستان حضور دارد.
به گفته تومانیان، جشنواره زردآلوی طلایی آماده دریافت آثار ایرانی بوده و این فضا مهیا است.
وی تاکید کرد: ایران و ارمنستان می توانند فیلم مشترک بسازند و پس از تعطیلات نوروز دست اندرکاران سینمای ارمنستان و ایران می توانند با یکدیگر گفتگو داشته باشند.
یقی زاریان وابسته فرهنگی ارمنستان در ایران و آرش امینی مدیر بخش بین الملل سینمای ایران نیز در این دیدار حضور داشتند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: