عکسی خارق العاده از پدیده رنگین کمان قمری

یک عکاس انگلیسی که برای شکار تصویری از ابر ماه در انتظار بود، با نهایت تعجب متوجه منظره نادر زیبایی شد که این پدیده را همراهی می‌کرد.


اعدام‌های گروهی داعش در موصل+تصاویر

در حالیکه ساعتی قبل عملیات بزرگ آزادسازی موصل آغاز شده است، داعش با انتشار یک فایل ویدئویی از اعدام وحشیانه شماری از کسانی که آنها را جاسوس ...پرداخت 364 هزار تومان یارانه بیش از پیش بینی قانون

غول«یارانه» هر ماه قربانی می گیرد

دولت قبل سنگ بنا را اشتباه گذاشت

شصت و هشتمین مرحله از یارانه نقدی در حالی به شهروندان ایرانی پرداخت می شود که طبق قانون مقرر بود پرونده یارانه های نقدی پس از گذشت 5 سال بسته ...


جدیدترین روش در اسپرت‌کردن ماشین+تصاویر

به تازگی روکشهایی با طرح (زنگ زدگی فلز) تولید شده که به سادگی روی بدنه خودرو چسبانده می‌شود. این روکشها به شدت مورد پسند جوانان قرار گرفته است.


انتقاد از جشنواره فیلم فجر؛ استعفای علی رهبری عجولانه بود

انتقاد از جشنواره فیلم فجر؛ استعفای علی رهبری عجولانه بود

| دوشنبه ۱۷ اسفند ۹۴ ساعت ۱۹:۳۰ | نسخه چاپي

سخنگوی ارشاد با اشاره به اینکه استعفای علی رهبری از رهبری ارکستر سمفونیک تهرا همزمان با اتمام قراردادش اقدامی عجولانه بوده است ابراز امیدواری کرد این وزارتخانه بتواند نظر وی را تامین کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز دوشنبه ۱۷ اسفند در بیست و چهارمین نشست خبری خود با رسانه‌ها در پاسخ به سؤالی در مورد تغییر سرپرست دفتر موسیقی این وزارتخانه، گفت: دوره دوم فعالیت سرپرست دفتر موسیقی به اتمام رسیده و من فکر می‌کنم تا هفته آینده تصمیم‌گیری برای اینکه مدیر جدید به طور رسمی معرفی شود، توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اتخاذ خواهد شد. بدیهی است با توجه به اتمام مدت سرپرستی ایشان در دفتر موسیقی، مجال دیگری برای تمدید آن وجود ندارد.
وی در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران در خصوص پاسخگو نبودن مسئولان جشنواره فیلم فجر امسال به رسانه‌ها و مشکلاتی که در جشنواره امسال وجود داشت، گفت: امسال تلاش شد همه ظرفیت‌ها برای برگزاری مطلوب جشنواره فیلم فجر مورد استفاده قرار گیرد که به واقع یک کار بزرگ ملی است. جشنواره امسال هم از جهت محتوا و هم از جهت تقسیم کارها برای برآورده کردن انتظارات، بهتر از دوره‌های قبل بود. با این وجود نقص‌هایی هم در این خصوص وجود داشته و دارد اما امیدواریم در آینده بسیار نزدیک شاهد جشنواره‌ای در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.
نوش‌آبادی در مورد برنامه‌های آتی سامانه نمایش درخواستی (سند) یا VOD گفت: این سامانه در چارچوب یک ارزیابی دقیق و کلی با هدف تقویت صنعت سینما و سایر صنایع هنری ایجاد شده که می‌تواند به اقتصاد فرهنگ و هنر کمک کند. سامانه نمایش درخواستی یک کار جدید است که می‌تواند تجربه مثبتی را به همراه داشته باشد.
سخنگوی وزارت ارشاد در مورد استعفای علی رهبری از رهبری ارکستر سمفونیک تهران، با اشاره به تلاش‌های زیادی که با هدف احیای ارکسترهای سمفونیک ملی و تهران به ویژه از جانب شخص رئیس‌جمهور و با پیگیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت، گفت: این دو ارکستر همواره دغدغه‌های مالی داشته‌اند که با توجه به گستردگی کار آنها، تا حد زیادی طبیعی است که البته تلاش‌هایی هم با کمک شخص آقای نوبخت جهت حل این مشکلات صورت گرفته است.
نوش‌آبادی اضافه کرد: با اینکه آقای رهبری در خارج از کشور بودند، تلاش زیادی انجام شد تا ایشان به کشور برگردند و مدیریت ارکسترها را بر عهده بگیرند که خوشبختانه این تلاش‌ها به نتیجه رسید و در این مدت هم زحمات زیادی کشیده شد. مساله‌ای که وجود دارد، این است که قراردادی که با آقای رهبری برای سرپرستی ارکستر ملی امضا شده است، یک ساله بوده که متاسفانه ایشان تقریباً در اواخر مدت قراردادشان استعفا داده‌اند که از نظر من مقداری عجولانه بود چرا که چندان منطقی به نظر نمی‌آید، کسی که قراردادش با جایی تمام می‌شود از آنجا استعفا دهد.
وی اضافه کرد: البته این موضوع به سوژه خبری رسانه‌ها تبدیل شد اما من اعلام می‌کنم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان علاقه‌مند به همکاری با آقای رهبری است و تلاش‌های خود را در این جهت ادامه می‌دهد اما در صورت به نتیجه نرسیدن این تلاش‌ها، بهتر است مشکلات به صورت بسیار صمیمانه حل و فصل شود. به هر حال تلاش خواهیم کرد چنانچه ناهماهنگی ها و نارسایی‌هایی وجود دارد، آنها را برطرف کنیم.
سخنگوی وزارت ارشاد در مورد برنامه این وزارتخانه در خصوص اکران جهانی فیلم «محمد رسول‌الله (ص)»، گفت: بعضی از کشورها برای این کار اعلام آمادگی کرده‌اند و حقیقت هم این است که این فیلم از این قابلیت برخوردار بود که یکی از منتخبان نهایی جایزه اسکار باشد. امیدواریم این فیلم که نگاه رحمانی اسلام را به تصویر کشیده است، در سراسر جهان دیده شود.
نوش‌آبادی در مورد برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تقویت هنرهای نمایشی و تئاتر در کشور، گفت: توجه به هنرهای نمایشی و تئاتر از اولویت‌ها در وزارت ارشاد است و در سال جاری هم اعتبارات زیادی برای رونق گرفتن این حوزه تخصیص یافت که بخشی از این اعتبارات با همکاری سینماداران و در سالن‌های سینما و با چند منظوره ساختن استفاده از این سالن‌ها هزینه شد.
وی اضافه کرد: همانطور که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای سال ۹۴، این سال را سال تئاتر نامیدند، نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این حوزه هنری تداوم خواهد یافت؛ کما اینکه در بودجه سال آینده هم به بخش هنرهای نمایشی توجه ویژه‌ای صورت گرفته و بودجه تئاتر در سال آینده نسبت به سال‌های گذشته و حتی سال جاری بیشتر است که البته امیدواریم به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: