جزییات تصادف مرگبار افشین یداللهی / سورنتو افشین با تریلی تصادف کرد

علت اولیه این حادثه توقف ناگهانی سورنتو در سطح آزادراه و عدم توجه به جلو از سوی کشنده ایویکو بوده است.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

فرمانده کل "نیروهای مسلح کره شمالی" کیست؟ + تصاویر

جهان | دوشنبه ۱۷ اسفند ۹۴ ساعت ۱۳:۲۷ | نسخه چاپي

فرمانده نیروهای مسلح کره شمالی اعتقاد به مقابله با امپریالیسم دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ کره شمالی در پنج دهه اخیر اراده خود را برای مقابله با امپریالیسم نشان داده و در این پروسه اقدامات گوناگونی را به سرانجام رسانده است.
یکی از قابلیت‌های کره شمالی، توانمندی نظامی این کشور  شرق آسیایی بوده که  در این پروسه توانمندی موشکی ارتش کره شمالی بسیار مطرح می‌شود و مقامات ایالات متحده آمریکا شدیدا از این موضوع نگران و عصبانی هستند.
البته نیروهای مسلح کره شمالی تحت فرماندهی کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) قرار دارند که استراتژی‌های نظامی این کشور را طراحی و عملیاتی می‌کند.
در 3 سال اخیر که پیک تنش‌های بین کره شمالی و کره جنوبی را شاهد بودیم، کیم جونگ اون فرمانده کل نیروهای مسلح کره شمالی دستور داد تا موشک های زمین به زمین کلاس موسودان به شرق این کشور منتقل شوند و روی لانچر آماده برای شلیک قرار بگیرند تا در صورت تهدید، کره شمالی توانایی پاسخ به آمریکا را داشته باشد.
کیم جونگ اون کیست؟
کیم جونگ اون پسر کیم جونگ ایم رهبر سابق کره شمالی بوده که متولد ژانویه 1983 در  پیونگ یانگ  پایتخت کره  شمالی است. وی با لقب ویژه‌ای جانشین پدرش شد. کیم جونگ اون تحصیلات اولیه را تا سال 1998 در سوییس گذراند و به نظر می رسد پس از دوران اولیه تحصیل، او وارد آکادمی نظامی شده و پس از مدتی در سال 2012 میلادی به یک ژنرال 4 ستاره تبدیل شده است.

فرمانده فرمانده فرمانده
کیم جونگ اون را می‌توان جوان‌ترین رهبر دنیا نامید که با 28 سال سن در سال 2011 میلادی به جای پدرش کیم جونگ ایل به قدرت رسیده و تاکنون 4 سال است که زمام امور را در اختیار دارد.
منتقدان رهبر جدید کره شمالی معتقدند که در  سالی که به عنوان رهبر کره شمالی انتخاب شده است به عنوان یک دروگر با داس به جان مخالفانش افتاده و برخی آمارها عدد 70 را به عنوان تعداد کشته‌های مخالفین رهبر جدید کره شمالی مطرح می‌کنند.
البته برخی از صاحب نظران نیز معتقدند که کیم جونگ اون رهبر جدید کره شمالی مبارزات ضد امپریالیسم و بخصوص ضد آمریکایی را پیگیری کرده  و باعث شده تا مقامات ایالات متحده آمریکا نگران اقدامات غیرقابل پیش بینی رهبر جدید کره شمالی باشند.
فرمانده فرمانده
پایگاه اینترنتی دیلی میل در گزارشی نوشت: یکی از اعضای مجمع ملی کره جنوبی (مجلس) خواستار ترور  کیم جونگ اون شده و گفته این تنها راه متوقف کردن برنامه هسته ای کره شمالی است.
در گزارش دیلی میل آمده است: ها تای-کونگ، ‌یکی از اعضای مجمع ملی کره جنوبی گفت: اگر رهبر کره شمالی حذف شود همه خوشحال خواهند شد.» او به شبکه رادیویی «وای تی ان» کره جنوبی گفت: «کیم جونگ اون جنایت کار است و خلاص شدن از دست یک جنایت کار اقدام مناسبی است و قوانین بین المللی را نقض نمی کند.»
براساس قانون کره شمالی، رهبر این کشور  فرمانده نیروهای مسلح، دبیر حزب کارگر و رئیس کمیسیون نظامی و رئیس شورای نظامی کره شمالی محسوب می‌شود و طبق قوانین وظایف و اختیاراتی دارد. 
**مدل موی کیم جونگ اون
مدل موی جدید رهبر کره شمالی به سوژه‌ای برای رسانه‌های غربی تبدیل شده که به این مدل مو ذوزنقه‌ای می‌گویند و البته برخی رفتارهای رهبر جدید کره شمالی مورد انتقاد رسانه‌های خارجی است.
فرمانده فرمانده فرمانده
رهبر کره شمالی با رفتارهایی که تاکنون داشته زیاد سوژه خبرنگاران قرار گرفته است. روزنامه گاردین در این زمینه نوشت: کیم جونگ اون مدل موی قبلی خود را کنار گذاشته و این مدل که شبیه هیپ‌هاپ‌های اواخر دهه 80 میلادی است را انتخاب کرده است.
البته قانونی در کره شمالی مصوب شده که براساس آن همه باید از مدل موی رهبر کره شمالی تبعیت کنند.  روزنامه واشنگتن پست نوشت براساس اعلام دولت کره شمالی همه مدل های مو قبلی حذف شده و از این پس مدل موی رهبر این کشور تنها مدل مجاز برای آرایش موی مردان کشور است.
رهبر جدید کره شمالی در پروسه مبارزه با آمریکا گام های بلندی برداشته و مقامات کاخ سفید معتقدند که کره شمالی به هیچ وجه با آمریکا کنار نمی آید. کیم جونگ اون معتقد به اقتدار مطلق در راستای مقابله با آمریکاست که همین موضوع باعث شده تا  تحریم های گسترده ای علیه رهبر کره شمالی وضع شود.
تحلیلگران معتقدند ویژگی های اخلاقی خاصی در رهبر جدید کره شمالی وجود دارد که نمونه آن عصبانیت در تصمیم گیری بوده که این موضوع باعث شده تا تصمیماتی که در سرنوشت کره شمالی موثر است با عجله گرفته شود که نمونه آن آزمایش سریع بمب های هیدروژنی است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟