مدل مانتو 96

گلچینی از شیک ترین مدل مانتوهای سال 96


جدیدترین موشک کروز دریایی ایران شلیک شد

جدیدترین موشک کروز دریایی ایران با نام «نصیر» در جریان رزمایش نیروی دریایی ارتش شلیک شد‎.شلیک موشک در رزمایش نیروی دریایی


تامین اجتماعی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول درمان مردم را بدهد

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها خواستار دریافت چهار هزار میلیارد تومان طلبی از سازمان تامین اجتماعی است ...


مترو چگونه برآورد کرده هزینه هر سفر ۲۴۰۰ تومان است؟/ سرانه حقوق پرسنل مترو؛ ۹ میلیون تومان!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: مخالف افزایش بهای بلیت مترو تهران هستم، نباید استفاده از حمل و نقل عمومی برای ...


چه نوع کرم پودری بخریم؟

کرم‌پودر از جمله محصولات آرایشی است که تاثیر قابل‌توجهی در زیبایی چهره دارد و اگر رنگ و بافت آن به درستی انتخاب شود، می‌تواند نقص‌های صورت را بپوشاند و چهره را زیباتر کند اما انتخاب نادرست می‌تواند حالت ماسیدگی روی صورت ایجاد و چهره را از حالت طبیعی خارج کند.


بهبود بیماران سکته ای با سلول درمانی

بهبود بیماران سکته ای با سلول درمانی

دانش | يكشنبه ۱۶ اسفند ۹۴ ساعت ۱۷:۵ | نسخه چاپي

محققان یک شرک بیوتک نشان دادند که بیماران سکته ای درمان شده با سلول های بنیادی بالغ در مقایسه با بیمارانی که داروی پلاسیبو را دریافت کرده بودند بهتر بهبود یافتند.
به گزارش خبرگزاری مهر، در این مطالعه ۶۵ بیمار تحت درمان با MultiStem قرار گرفتند که ۲۳.۱‌ بیماران کاملا یا تقریبا به طور کامل یک سال بعد از درمان بهبود یافتند؛ این در حالی بود که تنها ۸ درصد بیماران گروه دیگر به بهبودی کامل رسیدند.
در این میان بیمارانی که ظرف مدت ۳۶ ساعت بعد از سکته مورد سلول درمانی قرار گرفته بودند در مقایسه با سایرین نتایج بهتری را نشان دادند.
محققان دانشگاه Case Reserve معتقدند که این نتایج بسیار امیدوار کننده است و می تواند تا حدی به بهبود بیماران سکته ای و کاهش مقدار آسیب مغزی ناشی از سکته کمک کند. در حال حاضر گزینه های درمانی برای سکته بسیار محدود است و در این میان تنها داروی tPA برای سکته ایسکمی حاد مورد تایید FDA‌قرار گرفته است و آن هم باید ظرف چند ساعت بعد از سکته مورد استفاده قرار گیرد. 
آمار نشان می دهد که تنها ۷درصد بیماران بعد از سکته موفق به دریافت tPA می شوند و این امر نیاز به درمان های جایگزینی که زمان بیشتر و نتایج بهتری را برای بیماران فراهم کنند را بیشتر متذکر می شود، اما MultiStem یک داروی اختصاصی ساخت کمپانی بیوتک Athersys در کلیولند است که در واقع از نوعی سلول های بنیادی بالغ به نام سلول های پیش ساز چند توان بالغ منشا می گیرد که از مغز استخوان جداسازی شده اند.
این داروی اختصاصی که در واقع سلول های بنیادی بالغ است منجر به کاهش پاسخ التهابی موضعی می شود و نورون های مغزی را محافظت می کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟