5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


روحانی: کینه را کنار بگذاریم، به‌فکر مسائل جناحی نباشیم

رئیس جمهور با اعلام اینکه سال 95 سال بسیاری از گشایش‌ها بود، اظهار امیدواری کرد که در سال 96 این گشایش‌ها ادامه پیدا کند.


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی نسخه 812 سوپرفست با موتور 6.5 لیتری V12 با خروجی 789 اسب بخار مقایسه کنید.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


باورهای غلطی که تصحیح نشده‌اند+تصاویر

جامعه | شنبه ۱۵ اسفند ۹۴ ساعت ۱۰:۳۰ | نسخه چاپي

چقدر جالب است که گفته‌های فردی در گذشته‌های دور که هیچ پایه و اساسی ندارند تبدیل به حقایقی می‌شوند که همه ما به آن اعتقاد داریم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوانچقدر جالب است که گفته‌های فردی در گذشته‌های دور که هیچ پایه و اساسی ندارند تبدیل به حقایقی می‌شوند که همه ما به آن اعتقاد داریم.
این گفته که کسی که دروغی می‌گوید با تکرار زیاد خودش هم دروغش را باورش می‌شود گویا مطلب درستی است. بیشتر ما تقریبا می‌شود گفت انسان‌های تنبلی هستیم چرا که ترجیح می‌دهیم حرف‌های دیگران را بدون تحقیق در مورد صحت و سقم آن قبول کنیم زیرا حاضر نیستیم کمی در مورد آن پرس و جو کنیم. مسائل زیادی وجود دارند که ما آن‌ها را بدون اطلاع از درستی آن به راحتی قبول کرده‌ایم به طوری که حتی به آن شک هم نمی‌کنیم.‌
نکته جالب این است که بعضی از این موارد در زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف دقیقا به یک شکل وجود دارد. در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد.
1. قلب: بسیاری از مردم همچنان براین باور هستند که قلب در سمت چپ قفسه سینه قرار دارد. در حالی که قلب در مرکز قفسه سینه قرارد دارد و رگ آئورت به سمت چپ تمایل دارد.

باورهای
2. رعدوبرق: بعضی‌ها باور دارند رعد و برق یک مکان را 2 بار نمی‌زند. در حالی که این موضوع درست نیست برای مثال بلند ترین ساختمان نیویورک 100 بار در سال مورد اصابت رعد و برق قرار می‌گیرد.
باورهای
3. آرنج: بسیاری از ما معتقدیم اگر آرنج دستمان به جایی برخورد کند باعث خنده ما میشود. اما ایم استخوان آرنج نیست که موجب خنده ما می‌شود بلکه عصبی در آن قسمت وجود دارد که با تحریک آن ما می‌خندیم.
باورهای
4. خفاش: ضرب المثلی در زبان انگلیسی وجود دارد که می‌گوید آن فرد به کوری یک خفاش است یعنی به همان اندازه نمی‌تواند ببیند و این ضرب المثل سالهاست که استفاده می‌شود. در حالی که خفاشان به دید قوی شهرت دارند به طوری که شکارچیان ماهری در تاریکی شب هستند.
باورهای
5. پرندگان: داستانی وجود دارد که می‌گوید اگر جوجه پرنده‌ای را در دست بگیرید بوی دست شما بر بدن جوجه می‌ماند و باعث می‌شود والدین جوجه آن را ترد کنند.
باورهای
6. سرماخوردگی: سال‌هاست والدینمان در هوای سرد به ما هشدار می‌دهند تا در هوای سرد بدون کت و لباس گرم خانه را ترک نکنیم. در حالی که ثابت شده سرما باعث سرماخوردگی نمی‌شود بلکه عامل آن ویروسی است که در بدن وجود دارد. اما ممکن است سرما باعث شود بدن ما آنقدر ضعیف شود که این ویروس در بدن ما جولان دهد.
باورهای
7.    شکستن بند انگشتان: ما شنیده‌ایم کسانی که انگشتانشان دستشان را می‌شکانند در آینده دار پارکینسون با آرتروز می‌شوند. اما این موضوع هم داستانی بیش نبوده و احتمالا کسی که اعصابش از صدای این کار خورد شده بوده این داستان را سرهم کرده‌است.
باورهای
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: اخبار جالب ،

دیدگاه شما چیست؟