مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


زندگی این روز های احمدی نژاد ، هنوز گوجه های نارمک ارزان ترند !!

سیاست | جمعه ۱۴ اسفند ۹۴ ساعت ۱۱:۱۳ | نسخه چاپي

 مراسم ختم خواهر محمد سرافراز، رییس صداوسیما و حیات جلوی مسجد بلال. این شاید چهلمین مراسم ختمی بود که محمود احمدی نژاد را از خانه میدان 72 بیرون می کشید و در برابر مردم قرار می داد. دوباره کشیدن لپ بچه ها، دادن چند شکلات به خردسال ها و چندتایی سلفی با جوان ها. دوباره آنهایی که برایش فریاد دکتر قهرمان سر می دهند و آنهایی که زیر لب غر می زدند و متهمش می کردند به همه بدبختی های این روزهای زندگی شان. رییس جمهور دولت های نهم و دهم این را شیوه جدید زندگی اش قرار داده است.

جلوی در مجلس ایستاده و منتظر همسرش است. مدام از محافظانش سراغ همسرش را می گیرد. این آخرین حضور رییس جمهور دولت های نهم و دهم در انتظار عمومی است که در دو سال گذشته مصاحبه ای نداشته. چند سخنرانی در شهرستان ها داشته و تا توانسته به ختم ها و مراسم عزاداری رفته.

این بار حضور در مراسم ختم خواهر رییس صداوسیما او را به مسجد بلال کشانده. بعد از دیدار با سرافراز، جلوی مسجد به انتظار همسرش ایستاده بود و با مردم جلوی در حرف می زد. آنهایی که رغبت می کردند سمتش بروند. آنهایی که چپ چپ نگاهش می کردند و مثل همیشه یکی از آنهایی که دکترگویان از دلتنگی هایش می گوید: «دکتر ایشالله می یای دور بعد و خودت 50 میلیون رأی میاری...» و دکتر دستش را بالا می آورد و با لبخند می گوید: «ایشالله خودش میاد و همه چی رو درست می کنه...»

حضور در مرقد امام (ره) و تجدید میثاق با آرمان ها در دهه فجر؛ این برنامه مقامات رسمی است که همه ساله برگزار می شود و احمدی نژاد هم هشت سال در مقام رییس جمهور انجامش داده بود.

او هنوز هم حال و هوای رییس جمهوری را در سر دارد. تیم به جا مانده از دولتش را به خط کرده و راهی حرم شده اما حتی با استقبال رسمی سید حسن خمینی که برای تدریس به قم رفته یا هیچ یک از اعضای اصلی خانواده امام (ره) روبرو نمی شود.

سایت رسمی اش با هیجان تصاویری از او را در این مراسم منتشر کرده و یک یاز سرتیترهای اخبارش این جمله از رییس جمهور پیشین است: «گروهی هر چه دارند را از امام دارند و به ایشان ظلم می کنند»؛ جمله ای که البته خیلی قبل ترها گفته بوده.

دیدار با خبرنگاران هم طیف و سخنرانی در مراسم 52 سالگی انقلاب فلسطین. اظهارنظری جنجالی که تمدن، تکذیبش کرد. جمله ای که مبنی بر پیش بینی شکست سنگین اصولگرایان در انتخابات مجلس بود اما مرتضی تمدن، استاندار پیشین تهران که این روزها دست راست استاد شده، تکذیبش کرد.

در دیدار با خبرنگاران هم طیف هم، روی تخته از اصول بنیادین و دلیل وقوع انقلاب نوشته بود به سبک همه آن سخنرانی هایی که در هشت سال ریاستش زیاد انجام داده. از حرف هایش درباره هلوکاست تا برادران قاچاقچی و اینقدر بیانیه بدهید تا بیانیه دان تان پاره شود.

به اینها سخنرانی در همایشی 100 نفره در برج میلاد را هم می توان اضافه کرد؛ جایی که او دوباره از حمیدرضا بقایی بعد از آزادی رونمایی می کند.

غیر از اینها اما هر چه در حال و احوال این روزهای احمدی نژاد جستجو کنی، حضور در مراسم ختم است. از حضور در بهشت زهرا و مقبره شهدا و کلی عکس دست کشیدن بر سر بچه ها و سلفی گرفتن با بزرگترها تا اشک هایش در مراسم تشییع جنازه شهید باقری، محافظ 15 ساله اش و کلی ختم دیگر از بزرگداشت هادی نوروزی تا سردار سلیمی و بسیاری دیگر از شهدای مدافع حرم. مراسم پاسداشت شهید حسین همدانی و دیگران.

همه دیدارهایی که او را دوباره با مردم رخ به رخ می کرد. حرف های غیررسمی و القای حس مردمی بودن، حسی که او آن را از افتخاراتش می داند. نگاهی به سایتش به خوبی گویای این ادعاست: «هیچ مسئولی در جمهوری اسلامی، مثل من اینقدر ساده بین مردم نمی رود.» این جمله را او سال 89 گفته بود اما چندی قبل دوباره در سایتش بازنشر شده است.

مراسم ختم خواهر سرافراز و دوباره احمدی نزاد. او در مراسم ختم به بحرانی برای دولتی ها بدل شده است. همین چند هفته قبل بود که نهاوندیان در مراسم ختم سردار سلیمی دستانش را به هم قفل کرد تا به او دست ندهد. این بار هم خیلی ها سعی می کردند راه شان را کج کنند تا با او روبرو نشوند. در آ« شلوغی یک نفر به احمدی نژاد نزدیک می شود و از او می پرسد: «راستی دکتر جان چه خبر از گوجه فرنگی های نارمک؟» و البته جواب سریع و بی درنگ او را می شنود: «واقعا گوجه های محله نارمک هم ارزانتره و هم قرمزتر».

همان روز قیمت گوجه فرنگی در نزدیکترین میوه فروشی به میدان 72 نارمک، یک هزار و 980 تومان بود؛ تقریبا 500 تومانی ارزان تر از سوپرمیوه های تجریش و البته هم قیمت با محله هایی مثل پیروزی. 300 تومانی هم گران تر از قیمت میوه و تره بار! او سوال درباره گوجه فرنگی را بی جواب نگذاشت اما نظرش درباره برجام فقط خنده بود و بعد هم همان جمله معروف که ان شاءالله خودش می آید و همه چیز درست می شود.

منبع: هفته نامه تماشاگران امروز

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟