زنده شدن زن ایرانی کشته شده در فاجعه منا!

بعد از گذشت یک سال و اندی زنی که در فاجعه منا جان باخته بود، زنده شد.


هیات تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان ۹آبان تشکیل می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل هیات تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان در روز یکشنبه ۹ آبان خبر داد.


قایق AM37، پیوند استون مارتین با دریا

کمپانی بریتانیایی سازنده ماشین‌های اسپرت یعنی استون مارتین برای ترشح آدرنالین مخصوص خود در سطح دریا، با خلق ایده‌ای متفاوت به سراغ تولید قایق‌های کروز موتوری رفته و در نهایت ماحصل خود را با نام AM37 رونمایی کرده است.


اعلام آمادگی شهرداری کلانشهرهای کشور برای خدمت رسانی به زائران

سومین نشست کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور به ریاست مجتبی عبدالهی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و با حضور نمایندگان شهرداری های کلانشهرهای کشور برگزار شد.


کشف مجسمه بدلی شاهان ایلامی در آستارا

جامعه | پنجشنبه ۱۳ اسفند ۹۴ ساعت ۱۳:۸ | نسخه چاپي

مجسمه بدلی شاهان ایلامی از یک قاچاقچی مواد مخدر در آستارا کشف شد.
به گزارش میزان،چندی قبل ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر از فعالیت های مشکوک فردی در خصوص  خرید و فروش موادمخدر مطلع شده و بررسی صحت و سقم موضوع را در دستور کار قرار دادند.
ماموران پس از چند روز اقدامات نامحسوس پلیسی  متوجه شدند متهم 44 ساله علاوه بر خریدو فروش مواد مخدر در قاچاق عتیقه نیز فعالیت می کند و قصد دارد یک مجسمه قدیمی با ارزش را به زودی به فروش برساند. با مطمئن شدن از فعالیت های متهم سرانجام او روز گذشته شناسایی و دستگیر شد.
با انتقال مرد عتیقه فروش  به اداره پلیس او اعتراف کرد یک مجسمه عتیقه را در منزل پدرش در شهرستان رودبار مخفی کرده است. بلا فاصله  ماموران با اخذ نیابت قضایی به زادگاه متهم رفتند  و از داخل منزل پدری متهم مجسمه ای 39 سانتیمتری که آهویی در بغل داشت، را کشف و ضبط کردند.
سرهنگ رحیم مهدی زاده فرمانده انتظامی شهرستان آستارا با اعلام اینکه با توجه به کارشناسی های صورت گرفته توسط کارشناسان میراث فرهنگی شهرستان  مشخص شد که مجسمه مذکور بدلی نادر و کم نظیر از مجسمه های شاهان ایلامی است ، گفت: کارشناسان میراث فرهنگی اعلام کردند که این مجسمه به طرز ماهرانه ای از روی مجسمه های ایلامی الگوبرداری شده و ارزش ریالی بدلی آن 2 میلیارد ریال است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: