واقعیت‌های پنهان در مورد سروش و پرسپولیس

محمدعلی ترکاشوند مسئول نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس می‌گوید: «من با رفیعی حرف زدم و قرار شد طی یکی، دو روز آینده ما او را ببینم و صحبت کنیم. حرف‌هایی مطرح شده که فکر می‌کنم امیدی برای بازگشت رفیعی وجود داشته باشد.»


توضیح پدر بانوی والیبالیست درباره محرومیت جنجالی دخترش در تیم ملی والیبال

:پدر بازیکن تیم ملی والیبال بانوان گفت:«من پیگیر حواشی که برای دخترم ایجاده شده هستم و مستندات مورد نیاز را هم به فدراسیون ارائه کردم.»


برداشت نیلوفر آبی در عکس روز نشنال جئوگرافیک + عکس

عکس روز نشنال جئوگرافیک به برداشت نیلوفر آبی توسط یک زن ویتنامی در دلتا مکونگ (Mekong Delta) این کشور اختصاص یافته است.


برداشت نیلوفر آبی در عکس روز نشنال جئوگرافیک + عکس

عکس روز نشنال جئوگرافیک به برداشت نیلوفر آبی توسط یک زن ویتنامی در دلتا مکونگ (Mekong Delta) این کشور اختصاص یافته است.


صحنه‌های زشت‌ با حضور 5 پسر در پارک بانوان

شنیده بودم در پارک ملت‌، فضایی را مخصوص بانوان محصور کرده‌اند تا بی‌دغدغه ورزش و تفریح کنند.من و دختر هشت‌ساله‌ام لباس ورزشی پوشیدیم و به ...


کفاشیان باید با مجوز در انتخابات فوتبال شرکت کند

ورزش | چهارشنبه ۱۲ اسفند ۹۴ ساعت ۱۹:۳۶ | نسخه چاپي

معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر تایید صلاحیت کاندیداهای فدراسیون فوتبال توسط وزارت ورزش گفت: علی کفاشیان برای ورود در انتخابات باید مجوز بگیرد.
به گزارش مهر، نصرالله سجادی در حاشیه مجمع عمومی سالیانه فدراسیون پزشکی ورزشی با حضور در جمع خبرنگاران به سئوالات مختلف پیرامون مسائل روز ورزش پاسخ داد.
وی در پاسخ به پرسش خبرگزاری مهر مبنی بر اینکه تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال توسط ورزات ورزش انجام خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: تمام کاندیداها برای حضور در مجمع انتخاباتی همه فدراسیون ها باید توسط مراجع رسمی تایید صلاحیت شوند. وزارت ورزش از جمله این مراجع رسمی است.
معاون وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوال خبرگزاری مهر مبنی بر اینکه آیا علی کفاشیان برای ورود دوباره انتخابات فدراسیون فوتبال باید از مراجع مربوطه مجوز بگیرد گفت: قانون برای همه افراد یکسان است و هیچ تفاوتی برای اشخاص در اجرای آن گذاشته نخواهد شد. کفاشیان هم باید مجوز بگیرد.
سجادی در ادامه گفتگو با خبرنگاران و در پاسخ به پرسش دیگر  که در رابطه با دستور روز گذشته وزیر ورزش مبنی بر اختصاص زمین مناسب به فوتبال مطرح شد، گفت: دیروز آقای گودرزی یادداشتی به دست من داد که در آن در رابطه با زمین مناسب برای فوتبال صحبت شده بود و اعلام شده بود که اگر زمین تمرینی فوتبال در آکادمی ملی المپیک شرایط لازم را ندارد، استانداردهای لازم برای بروزرسانی در آن انجام شود. همچنین در این نامه قید شده که برای اختصاص یک زمین مناسب با استانداردهای لازم به فوتبال، اقدامات لازم انجام شود؛ کارهای لازم در این زمینه را آغاز کرده‌ایم.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان همچنین در رابطه با انتخابات فدراسیون فوتبال و اینکه طبق آئین‌نامه مصوب هیات وزیران، به خاطر گذشت بیش از چهار ماه از ثبت‌نام کاندیدا‌ها، برگزاری این انتخابات قانونی نیست، گفت: چنین آئین‌نامه‌ای اصلاً وجود خارجی ندارد. اگر هیات وزیران چنین مصوبه‌ای داشته، آن را بیاورید تا من هم ببینم.
 نصرالله سجادی پیش از حضور در جمع خبرنگاران و پاسخگویی به پرسش‌های آنها، در جریان مجمع عمومی فدراسیون پزشکی ورزشی، صحبت‌هایی را در رابطه با این مجمع و این فدراسیون مطرح کرد.
وی در این بخش از صحبت‌های خود گفت: اعتقاد داریم مجامع فدراسیون‌ها باید سالیانه برگزار شود، مجمع به عنوان بالاترین مجمع تصمیم‌گیری در هر فدراسیونی و از جمله فدراسیون پزشکی ورزشی است؛ این فدراسیون حکم یک فدراسیون مادر را دارد، چون باید به همه رشته‌ها سرویس دهد.
معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه مجامع فدراسیون‌ها باید فعالانه برگزار شود، خطاب به اعضای حاضر در محل برگزاری مجمع فدراسیون پزشکی ورزشی، گفت: شما سهامداران اصلی فدراسیون هستید و باید تعامل لازم را با فدراسیون داشته و آن را بیشتر کنید؛ توقع وزارت ورزش و جوانان همین است.
سجادی که ریاست ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) را هم بر عهده دارد، در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد دو مقوله دوپینگ و مکمل‌های ورزشی، گفت: این دو مقوله جدا از هم هستند. ما وظیفه داریم با دوپینگ مبارزه داشته باشیم. نادو ارتباط مستقیمی با وادا و فدراسیون بین‌المللی رشته‌های مختلف دارد؛ به طوری که در بسیاری از مواقع به عنوان نماینده آنها، مسئولیت نمونه‌گیری در رویدادهای مختلف را بر عهده داریم.
وی تاکید کرد: طی ماه‌های گذشته علاوه بر نمونه‌گیری، فعالیت‌های زیادی هم در امر آموزش داشتیم. اعتقاد داریم یکی از عمده دلایل ارتکاب ورزشکاران به دوپینگ، عدم آگاهی آنها است و به همین دلیل در امر آموزش تاکید داریم.
رئیس نادو در رابطه با مکمل‌های ورزشی یادآور شد: نادو جلساتی را به صورت ماهانه برگزار می‌کند، در جلسه اخیر به طور مفصل در این باره صحبت شد و قرار بر این شد تا نماینده ما رایزنی‌هایی با سازمان بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته باشد تا بتوانیم در این زمینه کار مشترکی با آنها انجام دهیم که قانونمند باشد.
سجادی در این رابطه ادامه داد: در بحث مکمل‌های ورزشی، عده‌ زیادی نقش دارند. هر جا پول زیادی رد و بدل می‌شود، این موضوع است. در این رابطه سال گذشته بحثی داشتیم و اقداماتی هم انجام شد، امیدوارم اقدامات جدید مورد نظر به نتیجه برسد.
وی با بیان اینکه به زودی در فدراسیون پزشکی ورزشی، انجمن تغذیه تشکیل می‌شود که مسئولیت آن با کمیته مربوطه یکی خواهد شد، گفت: در این رابطه روز شنبه نشستی با دکتر نوروزی داشتیم. البته در حال حاضر خیلی از فدراسیون‌ها از کارشناس و مشاوره تغذیه استفاده می‌کنند اما بهره‌مندی از این مهم باید قانونمند باشد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در بخش پایانی صحبت‌های خود در رابطه با هیات‌های فعال در شهرستان‌ها و موضوع بودن یا نبودن آنها که توسط اعضای مجمع فدراسیون پزشکی ورزشی مطرح شد، گفت: البته فدراسیون نباید در این زمینه تصمیمی بگیرد؛ این موضوع باید در وزارتخانه مطرح شود. من هم نمی‌توانم تصمیمی در رابطه با آن بگیرم، اما آنچه مسلم است در تهران علاوه بر هیات فوتبال استان تهران، هیات شهرستان تهران هم فعالیت دارد و این در همه رشته‌ها یک امر طبیعی است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟